Dzisiaj zaczynam nowe życie.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
marekathlone
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2014, 21:31

Dzisiaj zaczynam nowe życie.

Nieprzeczytany post autor: marekathlone »

Od kilku tygodni przyglądam się temu forum i chyba zostanę tu na dłużej. Na Forex jestem od niedawna i dzisiaj dostałem pierwszą lekcję. Własnie walczę by uratować resztę mojego depozytu. Wtopiłem po 19-tej (EUR/USD) i na początku był szok ale już ochłonąłem i nawet zaczynam doceniać to, że dzisiaj straciłem. Nie wiem czy to dobra reakcja czy zła, ale na pewno od dzisiaj to już nie będzie to samo obstawianie, bo niby człowiek mądrzejszy o pewne doswiadczenie.
Wydaje mi się, że jest na tym forum kilka osób od których mógłbym sie czegos nauczyć, a ponieważ jestem zupełnym nowicjuszem to pozwoliłem sobie założyć ten temat. Mam dystans do swojej wiedzy na temat Forex dlatego czasami moje pytania będą może niektórych smieszyć, ale biorę to na klate.
Może uda mi się tutaj z kims zaprzyjaźnić i kto wie może znajdę tutaj (lub dzieki komus z tego forum) swojego mentora.

No to przygodę z Forex Forum czas zacząć. :D

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Dzisiaj zaczynam nowe życie.

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Też zacząłem od utraty pierwszego depo :mrgreen: :564:
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Dzisiaj zaczynam nowe życie.

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Pokuszę się o stwierdzenie, że większość traderów/inwestorów, zaczynała od wyzerowania depo :)

Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że jest to jeden z najlepszych startów, jeśli chodzi w ogóle o rozpoczęcie tej drogi, na jaki można sobie pozwolić :)

Autorowi dziennika życzę przede wszystkim cierpliwości i konsekwencji. Draga FX, CFD może nie jest łatwa, bezpieczna, niestety na samym początku bardzo czasochłonna, wiele emocji, wpadek, ale za to zapowiada się bardzo ciekawie :)
"Choise, the problem is choise"

marekathlone
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2014, 21:31

Re: Dzisiaj zaczynam nowe życie.

Nieprzeczytany post autor: marekathlone »

Od wczoraj było wiele przemyśleń i dzisiaj mam już pierwsze wnioski.
1.Bez własnego systemu ani rusz, więc póki co schodzę na 0,01 lota i prosiłbym o wasze sugestie w jakim kierunku się udać.
Proszę mnie nie zrozumieć źle, nie liczę na wskazówki typu, wyłożenie mi Św.Grala na tacy, tylko o pokierowanie.
2.DayTrading - od dziś tylko obserwacja wątku, zero wchodzenia w pozycje w/g sugestii kogokolwiek.
Czy uważacie że to słuszne czy raczej ktoś wchodzi w rynek na podstawie czyiś analiz z DayTrading? Jeśli tak to kogo warto podglądać bo ma sprawdzoną wiedze. :d
3.Zaczynam budować postawę - Rozsądek, rozsądek i jeszcze raz rozsądek. Nie mam pospiechu i chcę się uczyć bez gonitwy za szybkim zarobkiem.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Dzisiaj zaczynam nowe życie.

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Nigdy nie sugeruj się innymi, to ty masz być traderem i na tobie będzie spoczywać odpowiedzialność za twoje pieniądze,
tak więc każda jedna transakcja to powinna być twoja samodzielna decyzja :)

Od czego zacząć może najprościej od nauki PA (świece i ich formacje, strefy S/D ZL, wyznaczanie wsparć i oporów)
Ja jestem techniczny tak więc na początek polecam PA.

Jak chcesz być dobry to masz przewalone :D i musisz poznać jak nie wszystko to przynajmniej prawie wszystko,
im lepiej znasz przeciwnika tym większe szanse masz na zwycięstwo, a łatwo to tu nie ma.

Pozdrawiam,
Leo

p.s. przenieś sobie to coś do działu journali, przynajmniej mi się wydaje że tam lepiej pasuje
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Dzisiaj zaczynam nowe życie.

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

"Nigdy nie sugeruj się innymi, to ty masz być traderem i na tobie będzie spoczywać odpowiedzialność za twoje pieniądze,"

Taki mały żarcik napiszę : To dlaczego powinien słuchać Ciebie, mnie czy kogokolwiek np. w temacie od czego ma zacząć ? :)
"Choise, the problem is choise"

marekathlone
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2014, 21:31

Re: Dzisiaj zaczynam nowe życie.

Nieprzeczytany post autor: marekathlone »

Leonardo pisze:Nigdy nie sugeruj się innymi, to ty masz być traderem i na tobie będzie spoczywać odpowiedzialność za twoje pieniądze,
tak więc każda jedna transakcja to powinna być twoja samodzielna decyzja :)

Od czego zacząć może najprościej od nauki PA (świece i ich formacje, strefy S/D ZL, wyznaczanie wsparć i oporów)
Ja jestem techniczny tak więc na początek polecam PA.

Jak chcesz być dobry to masz przewalone :D i musisz poznać jak nie wszystko to przynajmniej prawie wszystko,
im lepiej znasz przeciwnika tym większe szanse masz na zwycięstwo, a łatwo to tu nie ma.

Pozdrawiam,
Leo

p.s. przenieś sobie to coś do działu journali, przynajmniej mi się wydaje że tam lepiej pasuje
Zdaję sobie sprawę z tego, że sugerowanie się innymi nie ma sensu. Dzięki za sugestie, świece, dokładnie od tego zaczynam nauke (to już parę dzionków jak zakuwam) :D Temat można rzeczywiście przenieść do journali, ale to chyba musiałby admin zrobić, więc ukłon w jego strone :lol:

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Dzisiaj zaczynam nowe życie.

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

marekathlone pisze:1.Bez własnego systemu ani rusz, więc póki co schodzę na 0,01 lota i prosiłbym o wasze sugestie w jakim kierunku się udać.
Proszę mnie nie zrozumieć źle, nie liczę na wskazówki typu, wyłożenie mi Św.Grala na tacy, tylko o pokierowanie.
1. Wybranie systemu. Na początek im prostszy, tym lepszy. Ja dobrze się czuję z PA (ja zaczynałem z D1 i scalpingiem - ostatecznie wybrałem scalping i porzuciłem D1 . Taki mam charakter :) ) . Dobrze się postarać o nauczyciela systemu - ale o dobrego to ciężko :roll:

2. Jak masz już system, to własciwie masz obowiązek posiadania podręcznika systemu - najlepiej napisanego przez siebie. Tak byś wiedział jak wyglada setup. Jakie warunki musi spelnic rynek, by setup był wazny, kiedy wejsc, gdzie TP, gdzie SL, kiedy nie grać, kiedy wyjsc i jak zarządzać zleceniem :568:

3. Zainteresować się psychologią - kontrola emocji ;)

4. Wypisać oczekiwania wobec forex :twisted: - w pozniejszym czasie uczciwie odpowiedziec sobie czy sa one realne co do Twoich umiejętności i depozytu jaki posiadasz.

5. Poszczególne zadania rozłożyć na dni/tygodnie/miesiące/lata. Potężne drzewa rosna latami, a nie 3 miesiace :idea:

6. Póki się uczysz to najprawdopodobniej porzucić grę na real, bo w stresie uczysz się wolniej. Niestety ja to zrozumiałem dopiero po półtorej roku :P

7. Prowadzić dziennik - sprawdzać czy wejscia były poprawne

8. Przyzwyczaić się do częstych upadków :mrgreen:

8. Masz zyski na demo, to wskakujesz na real. A tu to juz... uf... nic nie powiem, bo jeszcze nic nie zarobiłem :mrgreen:

Pipsów, zmienności, chęci ! :564: :564:

P.S. Nigdy się nie poddawaj :d
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Dzisiaj zaczynam nowe życie.

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Leonardo pisze:"Nigdy nie sugeruj się innymi, to ty masz być traderem i na tobie będzie spoczywać odpowiedzialność za twoje pieniądze,"

Taki mały żarcik napiszę : To dlaczego powinien słuchać Ciebie, mnie czy kogokolwiek np. w temacie od czego ma zacząć ? :)
Chodziło mi o zawieranie transakcji, założę się że każdy z nas na pewnym etapie swej drogi
szukał natchnienia co do ruchu ceny u kogoś innego :D na ogół uchodzącego za kogoś dobrego.
Wiadome że w takich sytuacjach wszyscy chcą dobrze a wychodzi jak zwykle :D
Bo ktoś np. wyskoczył na BE czy mały plus a my nie wiedząc co ten ktoś miał na myśli trzymaliśmy
pozycję :D Ja tak kiedyś miałem dawno temu ale było i wiem że nie warto :D

Od czego zacząć się pyta :D no to podałem PA z S/D ZL S/R, bo to jak by nie patrzeć ważne kwestie są
jeśli na technice operujemy. Znając to i wiele innych łatwiej mu będzie zbudować własny system,
bez którego jak to kolega wyżej napisał może tylko walić na oślep lżejszym lub cięższym kalibrem.
Pic na wodę, fotomontaż a przede wszystkim strata czasu.

Tak czy siak im więcej technik / systemów znasz tym bardziej świadomy jesteś gdzie cię mogą wycyckać :D
Psychologia jest bardzo ważna, pewne zachowania się powtarzają i na tym trzeba bazować.
Naszym zadaniem jest zwiększać prawdopodobieństwo, stworzyć dobry system i wygrać statystyką.

Droga ciężka i raczej długa u mnie już mierzona w latach :D pełna licznych upadków, na początku
generalnie mało boli bo odbijamy się jak piłka ale wraz z czasem sytuacja się odwraca i jest
coraz ciężej.

To co napisałem podpieram własnym doświadczeniem i niczym więcej :D
Nikt z nas nie zna autora i tylko on wie co mu odpowiada a co nie, jak nie wie jeszcze to musi to odkryć,
jak będzie odpowiednio długo i ciężko szukał to albo mu się uda albo da sobie spokój.
Znam gości co po 4-6 latach z pewnym minusem na depo poddają się, bo kto się w to bawi to wie że na
początku jest cholernie ciężko. :D

Ja np. podczas tych trzech lat poszukiwań, nauki itd. itp. miałem okres że z logicznego punktu widzenia
lepiej było by odpuścić :D ale serduch nie pozwolił :D

Może być całkiem inaczej ale wiedz że jeśli po kilku latach nauki pomyślisz sobie że jesteś
idiotą że w ogóle tyle czasu na to poświeciłeś, to nie będziesz jedyną osobą która tak myślała :D

A później jak mimo wszystko się nie poddasz to będzie lajtowo :D jedno MC w tą czy tą żadna różnica :D
A do całej sprawy trzeba podejść jak najbardziej poważnie, jak najdłużej zostać na demo :D to
będzie korzystne przede wszystkim dla portfela :D

Pozdrawiam,
Leo
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Mpapiez

Re: Dzisiaj zaczynam nowe życie.

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Jeżeli ja miałbym ci coś poradzić, to przedewszystkim staraj się wyznaczać kanały dla ceny.
Wbrew pozorom cena bardzo często resepktuje dany kanał. Również bardzo ważna są opory oraz wsparcia no i przedewszystkim okrągłe liczby.

Co do ryzyka na transakcję do 5% nie powinienes odczuwać żadnych emocji w związku z zawartą transakcją. I nie popełniaj moich błedów :) - wszystkie ksiazki i ludzie mówią o strategii wejśc w rynek - ale kuwa nikt nie mówi kiedy wyjść :). Z mojego doświadczenia powiem ci tyle, jak patrzysz na wykres i nie jesteś pewien czy będzie jeszcze rosło lub spadało - lepiej wyjść i wziąć kasę. Poleci dalej ? Nic się nie stało - ty zarobiłes.

Wyznaczaj sobie cele. Poprawi ci samopoczucie. Ja mam ogólne założenie żeby ogólnie tygodnia nie zamknąć na stracie i żeby dany dzień też na plusie zamknąć.
Nawet jak w danym dniu dam ostro ciała, to psychika jest nadal OK bo patrze i widzę że w stosunku do tygodnia jestem nadal na +.

Aha i nie napalaj się że zostaniesz milionerem od razu. Jak wykręcisz 20% na tydzień to jest naprawdę super.

ODPOWIEDZ