Dziennik transakcji Kostucha ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

Witam,

Moja przygoda z forexem zaczęła się 12 lutego 2014r ( dzień moich urodzin, wtedy pierwszy raz zderzyłem się z tym światem - przypadek? nie sądzę :D ). Głównie opieram się w swoim sposobie gry na Price Action z wolumenem. Od 2 miesięcy regularnie ćwiczę na koncie demo i cały czas się uczę. Myślę, że na prawdziwe konto przeskoczę za jakieś 2-3 miesiące albo i później. Mam nadzieję, że nie zniechęci Was fakt grania na demo do oceny i komentowania tego dzienniczka ;) Gram na EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY z uwagi na korelacje między nimi jak i przeciwności. Głównie skupiam się na Edku ;)

MM: Do 3% kapitału na jedną transakcję, max. 2 wejścia dziennie ( nawet jakby 3 to był najlepszy setup na świecie ) bez względu na wynik. Gram tak, ponieważ zauważyłem u siebie w głowie jakieś dziwne emocje już po drugim wejściu :twisted:
RR zawsze minimum 2/1, nigdy nie gram 1/1 choć czasami zdarza mi się zamknąć pozycje wcześniej z uwagi na kształtujące się świeczki w czasie rzeczywistym :P

Prowadzenie pozycji: To jest teraz mój największy problem i mam nadzieję, że ten dzienniczek pomoże mi dojść do wprawy. Generalnie to staram się ustawiać s/l jak najbliżej ale w logicznych granicach. Nigdy nie przesuwam SL z myślę, że cena jeszcze pójdzie w moją stronę ;) Mam problem z przestawianiem zlecenia stop, gdy cena już "leci" no ale o tym jeszcze pewnie wspomnę nie raz.... ;)
Na luzie o forex tutaj

jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

Moje dzisiejsze zagrywki:

Kabel - otwarcie pozycji długiej 13:40:05. Nie wiem co mnie podkusiło żeby tam szukać nie wiadomo czego :P W każdym razie byłem kilka pipsów na plus i kiedy zdałem sobie sprawę, że z tego ruchu chleba nie będzie to przestawiłem zlecenie stop bardzo blisko i zamknęło mnie kilka minut później na + 28 $. Na szczęście nie straciłem ale po co ja tam wchodziłem to niewiem...

Edek - Drugie wejście dzisiaj to książkowy przykład i jeden z moich ulubionych setup'ów.
Otwarcie pozycji krótkiej po mocnych spadkach o 15:37:20. Delikatna realizacja zysków i bach dalej w dół... zyskałem 48 punktów a mogłem conajmniej 100 gdybym nie zajałopował z przedwczesnym przestawieniem zlecenia stop bardzo blisko
( muszę bardziej ufać swojej strategii bo cena rzeczywiście doszła centralnie tam gdzie się spodziewałem i miałem tp :/

W każdym razie jestem dziś na plus 74 $ z czego się kompletnie nie cieszę bo pierwsze wejście z dupy drugie zajałopowane. No nic jedziemy dalej z koksem ;)
Na luzie o forex tutaj

Awatar użytkownika
lucek
Gaduła
Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:24

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: lucek »

Cześć. Wyniki podawaj w pipsach nie w $ skoro nie podałeś nawet kwoty jaką operujesz ;) Życzę powodzenia, pozdrawiam
No pain, no gain

jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

Ok będą pipsy ;-) na demo mialem 5000$ z czego 2000 poszło na poczatkowe bezmyślnie klikanie. Gdy uznam juz że moge przejść na konto real to pewnie wrzuce max 1000 zł ;-)
Na luzie o forex tutaj

Awatar użytkownika
lucek
Gaduła
Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:24

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: lucek »

jarek88 pisze:Ok będą pipsy ;-) na demo mialem 5000$ z czego 2000 poszło na poczatkowe bezmyślnie klikanie. Gdy uznam juz że moge przejść na konto real to pewnie wrzuce max 1000 zł ;-)
To powodzenia :)

:564: :564:
No pain, no gain

jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

Dzięki :564:

Dziś wejście w shorta na kablu o 13:45:36. Niestety złapanie SL na - 11 pips. Zaczął tworzyć się prostokąt myślałem że niebawem dalej poleci niestety cena jeszcze długo się odbijała aż w końcu dotknęła s/l. Trochę za wczesne wejście w pozycje i ciutkę przywąski stoplose. 2-3 pipsy więcej i do tej pory jeszcze pozycja by trwała i byłaby już na plus. Na razie tego nie rozgrywam zobaczę co się wydarzy.
Na luzie o forex tutaj

jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

Dzisiaj malutki trejdzik na eur/usd ale jakże przyjemny :)
Parę minut przed 10:00, mała konsolidacja na edku to myślę se pewnie jakieś dane wychodzą. Zerkam w kalendarz i rzeczywiście było kilka istotnych zdarzeń na tą godzinę. Czekam na reakcję rynku, minuta dwie na ustabilizowanie i jedziemy pozycje krótką. Malutki SL i odległy TP ( którego nie osiągnąłem niestety.. ) bo sytuacja całkiem fajna.

Na plus: 12 pips czyli 120 $. Szału nie ma bo znów za szybko przesunąłem zlecenie stop ( myślę, że jeszcze cena dojdzie do mojego wcześniej ustawionego tp ) no ale nie jest tak źle. Trejd fajny bo przynajmniej zrozumiałem dlaczego fundamentalnie rynek zachował się tak a nie inaczej.
Na luzie o forex tutaj

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

jarek88 pisze:Ok będą pipsy ;-) na demo mialem 5000$ z czego 2000 poszło na poczatkowe bezmyślnie klikanie. Gdy uznam juz że moge przejść na konto real to pewnie wrzuce max 1000 zł ;-)
Skoro tak, po co tak duże pozycje na demo? Więcej szkody w głowie jak pożytku. Klikaj demo z depo 1000 zl i taki volumen jakim będziesz grał.

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

jarek88 pisze:Dzisiaj malutki trejdzik na eur/usd ale jakże przyjemny :)
Parę minut przed 10:00, mała konsolidacja na edku to myślę se pewnie jakieś dane wychodzą. Zerkam w kalendarz i rzeczywiście było kilka istotnych zdarzeń na tą godzinę. Czekam na reakcję rynku, minuta dwie na ustabilizowanie i jedziemy pozycje krótką. Malutki SL i odległy TP ( którego nie osiągnąłem niestety.. ) bo sytuacja całkiem fajna.

Na plus: 12 pips czyli 120 $. Szału nie ma bo znów za szybko przesunąłem zlecenie stop ( myślę, że jeszcze cena dojdzie do mojego wcześniej ustawionego tp ) no ale nie jest tak źle. Trejd fajny bo przynajmniej zrozumiałem dlaczego fundamentalnie rynek zachował się tak a nie inaczej.

Jak na 12 pipsach zrozumiałeś "fundamentalne zachowanie rynku " to czapki z głów.
Przynajmniej ja zdejmuję.
Ponadto zagrałeś 1 lotem na 3% stopa (2000 zł/3 = 666$) SL 2 p,

Statystycznie będzie na 95% katastrofa.

To nie złośliwość tylko doświadczenie i obserwacja.
Chyba że jesteś nowym geniuszem.

Może w czymś się mylę?

jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

Skoro tak, po co tak duże pozycje na demo? Więcej szkody w głowie jak pożytku. Klikaj demo z depo 1000 zl i taki volumen jakim będziesz grał.
Coś czuje, że niedługo mój depo się sam ustabilizuje na poziomie 1000 zł :D ale masz rację... wcześniej ćwiczyłem z małą kwotą i mniejsze transakcje.. być może do tego wrócę albo chociaż przestawię się na mniejsze transakcje.
Jak na 12 pipsach zrozumiałeś "fundamentalne zachowanie rynku " to czapki z głów.
Przynajmniej ja zdejmuję.
Tak mi się powiedziało :D chodziło o konkretny przypadek i dlaczego dana waluta w parze ciągnie w dół :)
Ponadto zagrałeś 1 lotem na 3% stopa (2000 zł/3 = 666$) SL 2 p,

Statystycznie będzie na 95% katastrofa.
Mógłbyś to rozwinąć? :) PS. dodam, że obecnie mam na koncie demo ok. 3500.
To nie złośliwość tylko doświadczenie i obserwacja.
Chyba że jesteś nowym geniuszem.

Może w czymś się mylę?
Dzięki za komentarz! Takie właśnie opinie są dla mnie najważniejsze... Ja dopiero zaczynam zabawę. 3 miesiące temu zainteresowały mnie opcje binarne i w ciągu następnego miesiąca przeskoczyłem na forex. Kiedy tylko mam wolną chwilę to uczę się, czytam i pykam na demo. Wiem, że popełniam mnóstwo błędów ale czuje że to temat dla mnie :D
Raczej geniuszem nie jestem więc hyle swój żółty dziób po więcej informacji :D
Na luzie o forex tutaj

ODPOWIEDZ