Dziennik transakcji Kostucha ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

Dwa kolejne kiepskie wejścia na kablu. Minus 17 i minus 36 p. Mimo złapanych sl nadal jestem nastawiony na spadki w najbliższym czasie.
Na luzie o forex tutaj

jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

Wczorajsza sprzedaż na złotku przyniosła + 12 pips. Odbicie od góry w kanale cenowym, spadająca gwiazda, potwierdzenie i jazda. Kolejne zlecenie sell na gold już czeka.
Na luzie o forex tutaj

jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

SL gold, SL cad/jpy.
Czas trochę odpocząć i ochłonąć.
Na luzie o forex tutaj

jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

No i odpocząłem.

Świeżym okiem spojrzałem na swój trading i wyciągnąłem następujące wnioski: Ilość zaliczonych wejść na plusie wcale nie była taka zła. Więcej straciłem niż zyskałem tylko i wyłącznie przez beznadziejne zarządzanie pozycją. Sprawdziłem historyczne wejścia i gdybym trzymał się wyznaczonego tp i nie zamykał zbyt wcześnie pozycji ( lub za szybko nie przestawiał sl ) to dziś byłbym na całkiem fajnym plusie nawet przy tej skuteczności ( która nie była taka zła jak na pierwszy miesiąc tradingu ). Bardzo często cena dochodziła tam gdzie to sobie założyłem przy analizie ale za bardzo byłem bojaźliwy :D

Dopiero teraz to zrozumiałem i obiecuje sam przed sobą poprawę. Ostatnie zagranie na EUR/AUD zakończone na plus 51 pipsów. Może nie doszło całkiem do mojego TP ale i tak dumny jestem z siebie że nie pękłem :D i tego się będę trzymać.
Na luzie o forex tutaj

jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

- 29 pips. Broker zamknął pozycje chociaż nie sięgnęła jeszcze SL - Broker XM.
Na luzie o forex tutaj

jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

No i mamy Lipiec :)

Moja pierwsza transakcja w tym miesiącu na plus 30 pipsów na EUR/AUD. Fajnie ale SL za szybko przesunąłem a mogłem spokojnie odebrać 100 pips bez większego stresu w tej transakcji. Kolejne wnioski, które wyciągnąłem z mojego dotychczasowego tradingu: BRAK PLANU. Kompletny brak planu. Potrzebuje mapy, drogowskazu, zakazu, swojej BIBLII FOREX. Za bardzo się miotam, nie mam żadnych żelaznych zasad gry. Tzn. jakieś tam w głowie sobie układam ale potrzebna mi się pisemna deklaracja w postaci planu co mam konkretnie tutaj robić i w jakich warunkach.

Dlatego robię przerwę w tradingu na kilka dni dopóki nie napiszę swojego własnego trading planu. Będzie powieszony nad łóżkiem i zapamiętany tak, że nawet obudzony w środku nocy będę w stanie go wyrecytować z pamięci :P
Na luzie o forex tutaj

jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

Dziś ręcznie zamknąłem wczorajszą pozycje krótką na EUR/CAD na + 34 pip. Mam jeszcze otwartą długą na audi bo uważam że buduje się fala pierwsza. Mam nadzieję pociągnąć do pobliskiego oporu a następnie czyhać na falę 3333 :)
Na luzie o forex tutaj

jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

Minus 23 pips na aud/usd zamknięte w połowie sl ręcznie. Cena jednak robiła jeszcze wędrówkę w dół pomimo dobrej sytuacji. Uważam, że dobrze zrobiłem minimalizując stratę i dalej czekam na okazje dla long.
Na luzie o forex tutaj

jarek88
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:47

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: jarek88 »

Dziś delikatnie plus 7 pips pozycja krótka na eur/cad.
Chyba od następnego wejścia zacznę wrzucać screeny z zagrań bo niechce mi się ich później szukać po wykresie i analizować :P
Na luzie o forex tutaj

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Dziennik transakcji Kostucha ;)

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

screeny dobra sprawa tym bardziej dla wzrokowcow :D
Myśleć i działać jak Goldman !

ODPOWIEDZ