Dziennik Robola

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
sallesman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 14 lut 2015, 16:44

Re: Dziennik Robola

Nieprzeczytany post autor: sallesman »

Witaj Robol, zaciekawiłeś mnie metodą Twojego kolegi.. Czy jest to trader samouk, czy może ktoś po mentoringu..?.. Pełny szacun dla was.. Też gram S/D i czegoś mi jednak brakuje.. możesz coś poradzić, czy wiedzę tajemną zatrzymasz dla siebie..? :-). Pozdrawiam..

Awatar użytkownika
Robol
Gaduła
Gaduła
Posty: 188
Rejestracja: 10 mar 2014, 09:13

Re: Dziennik Robola

Nieprzeczytany post autor: Robol »

sallesman Ja już nie gram S/D, Każda świeczka pokazuje wszystko. Od poniedziałku będziesz wszystko widział, kiedy i jak zagrywam :) Nie mam specjalnie czasu na naukę osoby. :) Patrz i obserwuj interwały m15, m5 i h1 a sam zobaczysz dlaczego tak wchodze nie inaczej :)
Mój kolega to trader samouk.
I pamietaj gdy przeanalizujesz sobie moje pozycje zobaczysz że nie ma tu żadnej sekretnej wiedzy. Kto twierdzi że ma sekretny wskaznik ktory dziala zawsze jest dla mnie szarlatanem. CENA POKAZUJE Wszystko.
I tak poradze ci: Zamknij dział daytrading tutaj i skup sie tylko na wykresie. Znajdz sobie interwał i patrz co może sie dziać z kolejna swieczka i kolejna.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2015, 22:36 przez Robol, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wystarczy że określisz dobrze kierunek ruchu ceny a możesz stać się bogaty, o ile wiesz kiedy zamknąć pozycje"
FF: http://www.forexfactory.com/gerwazy#28

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: Dziennik Robola

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Podoba mi się twoje podejście i chętnie obejrzę twoje wejścia :) powodzenia
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

Awatar użytkownika
Venomouss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 618
Rejestracja: 31 lip 2014, 10:43

Re: Dziennik Robola

Nieprzeczytany post autor: Venomouss »

witam, widze ze rozsądnie dobierasz wolumen , juz myślalem ze jak 100% konta zrobione to ładujesz miniloty a tu jednak rzetelna robota małymi krokami ale do przodu. powodzenia

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Dziennik Robola

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Jak zwykle stanę trochę okoniem. CENA pokazuje wszystko. No pewnie, że pokazuje. Tylko pytanie jak szybko jesteś w stanie podjąć decyzję, zająć pozycję i nie rozjechać się na poślizgu, spreadzie. Inna sprawa, że można zarabiac i tracić na wiele sposobów. Jedni robią to na samej cenie, inni mając choinkę na ekranie z oscylatorów, średnich itp. Ważne by w ostateczny rozrachunku zarabiać. A jak widac po twoim wykresie ro wahania są ostre. A niby ponoć jedziesz tylko na cenie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

sallesman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 14 lut 2015, 16:44

Re: Dziennik Robola

Nieprzeczytany post autor: sallesman »

Witaj Robol .
Dziękuję za odpowiedź. Powiem tak.. S/D uczy mnie trader, który żyje z tradingu, i powiem Ci że jest mi ta metoda po drodze.. Znalazłem też kilka rzeczy, które podniosły skuteczność mojego tradigu.. uważam że wartościowe bo działają, i nie są sztampą.. Zainteresowały mnie Twoje zmagania z rynkiem i bardzo zbieżne z moimi poglądy na trading..Zgadzam się też z tezą, że nie ma sekretnych wskaźników. Walczę już prawie 3 lata na Fx, ale dopiero niedawno zrozumiałem wiele, spędzając mnóstwo czasu przed monitorem.. Zaliczyłem też niemałe straty.. Zacząłem od kont live, kilka MC.. mnóstwo szkoleń w tym kilka płatnych (wyleczyłem się już z nich raz na zawsze).. teraz zaczynam zarabiać systematycznie. Moje ryzyko na portfelu to zaledwie 0,5 %, a przeciętne to 0,2 %. Cały czas się uczę, szukam tego co działa, i stąd mój post. Pasja na Forex, to coś więcej niż chęć zarobienia kasy, ale to już osobny temat.. Z wielką uwagą będę śledził Twoje zagrania, może też i ja coś wniosę do Twojej metody. Raz jeszcze dziękuję za cenne rady. Z niecierpliwością czekam na zagrania. :-)

Awatar użytkownika
Robol
Gaduła
Gaduła
Posty: 188
Rejestracja: 10 mar 2014, 09:13

Re: Dziennik Robola

Nieprzeczytany post autor: Robol »

Sallesman
wszelka krytyka, inne spojrzenie mile widziane. każdy swoje zmagania z rynkiem miał inne. Ale napewno każdy miał swoje wpadki. Ja tez je miałem.
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
"Wystarczy że określisz dobrze kierunek ruchu ceny a możesz stać się bogaty, o ile wiesz kiedy zamknąć pozycje"
FF: http://www.forexfactory.com/gerwazy#28

sallesman
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 14 lut 2015, 16:44

Re: Dziennik Robola

Nieprzeczytany post autor: sallesman »

Ok.. może raczej inne spojrzenie. Obejrzałem na FF Twoje zagrania, miałbym kilka pytań, ale to może zacznę od jutra. Jeśli chodzi o wpadki to jedno doświadczenie utkwiło mi szczególnie.. Zaczynałem swoją przygodę na Forex, pierwsza transakcja.. MT4 domyślnie ustawione na 1 lot ( a ja myślę że mam micro). Startuję na kangurze, połowa kasy już w depo.. zgłupiałem, nie mam SL, nie wiem gdzie jestem.. i co dalej ? awaria netu, brak połączenia, broker nie odbiera telefonu, panika, rezygnacja, stres, niepewność ...dzwonię do operatora netu, masowa awaria, 48 h mają na usunięcie.. Po godzinie odzywa się broker, pytam czy może mi pomóc..tak, może.. pytam co z moim kangurem..? odp.: teraz jest 14 pipsów in plus, szybka decyzja... zamykać i to szybko.. Na szczęście udało się wyjść in plus.. Od tej pory zanim otwieram pozycję zawsze patrzę na wielkość jedn. transakcyjnej.. od tego zaczynam każdy trade..:-). Teraz już mam dodatkowy net, w razie czego. Piszę o swoim doświadczeniu, ku przestrodze kolegów przed złośliwością losu, w chwilach gdy się potkniemy.. Sorry za być może niezbyt tematyczny post, ale jeśli komuś pomoże być ostrożniejszym to był sens tej publikacji. Tymczasem zabieram się za przeglądanie wykresów, bo za kilka godzin rynki startują.. :-). Dobrego wieczoru i do miłego.

Awatar użytkownika
Robol
Gaduła
Gaduła
Posty: 188
Rejestracja: 10 mar 2014, 09:13

Re: Dziennik Robola

Nieprzeczytany post autor: Robol »

Ok. Poniedziałek i pierwsze wpadki. Pozycje nocne: 1 z moich pozycji wgl nie miała prawa być otwarta czyli eur.AUD. miałem już GBP. AUD wiec niepotrzebnie zwiększałem sobie ryzyko.aktualnie -1.78 euro. Edek tylko w grze.
wieczorem postaram się napisać więcej z komentarzem do każdej transakcji i co źle zrobiłem w kilku z nich. Aktualnie żadnej pozycji i -0.61 euro.
"Wystarczy że określisz dobrze kierunek ruchu ceny a możesz stać się bogaty, o ile wiesz kiedy zamknąć pozycje"
FF: http://www.forexfactory.com/gerwazy#28

Awatar użytkownika
Robol
Gaduła
Gaduła
Posty: 188
Rejestracja: 10 mar 2014, 09:13

Re: Dziennik Robola

Nieprzeczytany post autor: Robol »

Podsumowanie pozycji: Nocnych i daytradingowych.
Nocne:
Jak pisałem EUR.AUD nie miało prawa być.
AUD.NZD Spojrzeć na h1...
Nzd.usd h1, m5.. Stwierdzilem ze to było zatrzymanie i pociagna w dół. nie mylilem sie..
gbp.aud w zalaczniku.
daytrading: szarpany, słabo to wygladało. :563:
SP zły SL.. wywalilo mnie..
edek, aud.usd odp na m15..

p.s ogólny wynik +1.10 Eur
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Wystarczy że określisz dobrze kierunek ruchu ceny a możesz stać się bogaty, o ile wiesz kiedy zamknąć pozycje"
FF: http://www.forexfactory.com/gerwazy#28

ODPOWIEDZ