Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja /

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

sureshot trochę mało trafny strzał fxjk11 hejtował Adriana, Adriano pisząc sam ze sobą wspominał raczej tylko o swoich superlatywach w tamtym czasie :)

Pozdrawiam,
Leo
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

No, żeby mi przypisywać fxjk to juz kolejna gruba przesada :mrgreen: Inne charaktery, inny sposób gry :mrgreen: To ty do mnie wypisujesz na PW? Bo już mi się skrzynka zaełnia:

Obrazek

Cały czas wypytujesz o opinie o: Mr Yogi, fxjk, leonardo i innych. Odpisałem, że nic ci nie powiem a tu bach co PW to ty również nadajesz. :mrgreen:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Leonardo pisze:sureshot trochę mało trafny strzał fxjk11 hejtował Adriana, Adriano pisząc sam ze sobą wspominał raczej tylko o swoich superlatywach w tamtym czasie :)

Pozdrawiam,
Leo

dajcie sobie luz bo
1. nie mam nic wspólnego z adriano
2. proszę zarzucić mi jedną nieprawdę w dzienniku której nie będę mógł udowodnić wtedy można wymyślać co chcecie, na razie wszystko co napisałem i pokazałem jest prawdą, wszystko jest na kontach real i do wykazania w każdym momencie
zawsze dysponuję czy to ponownie co kto woli myfxbook, czy Ff , wyciąg z rachunku itd i niczego się nie obawiam że cokolwiek tu pokazane nie ma pokrycia
3.jedyny na razie sensowny post z uwagą dotyczy odświeżania rachunku głównego 10k , na który odpisałem że włączę odswieżanie od razu w poniedziałek a nic na nim się nie zmieniło w stosunku do tego co widać teraz plus minus kilka procent
niepotrzebnie dałem odświeżanie poprzez EA zamiast samo poprzez myfxbook

więc albo konkretnie - co jest nieprawdą , wtedy się odnoszę do posta , albo prosze sobie wymysły darować bo nic nie wnoszą
a moim celem dziennika nie jest dyskusja o pierdołach tylko o wyznaczonych i realizowanych terminach , z których pierwszy wypada za niecałe 2 miesiace - 100 procent - i jeżeli nie będzie dotrzymany będzie się można wyżywać do woli , bo podgląd i dziennik przez rok na pewno nie zniknie

i jeszcze teraz zauważyłem post
ja nikogo nie mam zamiaru przekonywać do mojego sposobu grania i nie każdemu się on może podobać
ale z drugiej strony ja wolę nieprofesjonalnie zarobić w 2 tygodnie ponad 200 procent niż profesjonalnie mniej
chyba że ktoś z profesjonalnym podejściem pokaże przez rok jak to się robi - chętnie popatrzę

co do transakcji zerowych już wcześniej tłumaczyłem co metatrader tak opisuje więc wystarczy się cofnąć kilka stron - to tylko zapis w historii a nie transakcje
inne matematyczne koszty hedgingu ? nie znam oprócz czasami swapu jeżeli przeciągnie się coś przez noc , znikome zresztą
innych nie znam ,więc chętnie poznam

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

fxjk11 pisze:a jeżeli ktoś to jednak śledzi na bieżąco , choć nie sądziłem :-) to oczywiscie do zamknięcia tego starego jednego co pozostał mogę włączyć dalej podgląd od poniedziałku jak tylko wystartuje rynek mimo że nic nowego tam już nie ma
o to chodzi ? jak tak to nie ma sprawy , jak o co innego to napisz, z tym że odpowiem dopiero w poniedziałek jak bedę w pracy
Jeśli masz na myśli ten, który jest w stopce to dokładnie o ten chodzi, jak ktoś już wcześniej wspomniał. Ostatnia aktualizacja była w środę rano (25.03), czyli 3 dni brak odświeżania. O ile dobrze pamiętam miało być odświeżane raz na dobę, Oczywiście niczego nie wymagam, tylko dobrze by było pokazać jak to stoi przed przeniesieniem na nowy rachunek.

Obecnie(stan na środę rano) są tam 2 transakcje buy i 3 sell. Łączna pozycja long usdjpy 0,11lota. Co się dalej z ta pozycją działo przez kolejne 3 dni? Czy została zamknięta tamtego dnia? Dlatego dobrze byłoby odświeżyć myfxbook. To chyba nie jest jakiś problem, trochę mnie dziwi, że jest to ukrywane.

Może coś przegapiłem w postach wcześniejszych, może w którymś miejscu wspominałeś co konkretnie się tam stało i przeoczyłem, ale myfxbook rozwiązuje tego typu problemy bo nie trzeba się przekopywać przez długie posty chcąc znaleźć jeden konkret.
Obrazek
Obrazek

Fight Trader
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2008, 21:33

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Fight Trader »

Generalnie uważam(i nie jest to opinia ale fakt sam w sobie), że jeśli nie zostanie rozwiana moja wątpliwość to kontynuajca misji jest bezzasadna.

Dodane po chwili:
Tak. Nick powyżej to mój. Założyłem nowy bo ten przestał być aktualny.
Hehe wtopa ładna no nie?

Nie wiem czy są bany za to ale tak miałem ustawione logowanie na tym komputerze. Żadna tajemnica i tyle.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Fight Trader pisze:Generalnie uważam(i nie jest to opinia ale fakt sam w sobie), że jeśli nie zostanie rozwiana moja wątpliwość to kontynuajca misji jest bezzasadna.

Dodane po chwili:
Tak. Nick powyżej to mój. Założyłem nowy bo ten przestał być aktualny.
Hehe wtopa ładna no nie?

Nie wiem czy są bany za to ale tak miałem ustawione logowanie na tym komputerze. Żadna tajemnica i tyle.

a możesz przetłumaczyć tego posta ? bo nie bardzo rozumiem
1.jaka wątpliwość ma zostać rozwiana ?
2.drugi nick to do kogo jest? i wtopa?

wtedy postaram się odpisać na ile potrafię

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

1. Wątpliwośc dotyczy tego, co działo się na koncie w stopce, o czym wspominałem w poście z: autor: trader niedoskonaly » 30 mar 2015, 00:18

2. Moja wtopa, bo w miejscu, w którym obecnie jestem miałem ustawiony do logowania nick,który kiedyś tam założyłem, a z którego nigdy wcześniej nie pisałem i nigdy nie miałem planu pisać :D

Mówiąc krótko. Miało byc przejrzyście a ni cholery nie jest. A tak poza tym to trzymam kciuki.
Obrazek
Obrazek

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

trader niedoskonaly pisze:1. Wątpliwośc dotyczy tego, co działo się na koncie w stopce, o czym wspominałem w poście z: autor: trader niedoskonaly » 30 mar 2015, 00:18

2. Moja wtopa, bo w miejscu, w którym obecnie jestem miałem ustawiony do logowania nick,który kiedyś tam założyłem, a z którego nigdy wcześniej nie pisałem i nigdy nie miałem planu pisać :D
================
ad2 - tak myślałem , że to mnie nie dotyczy :)

ad1- nie widzę żadnej wątpliwości

a- zawsze co 1-2 tygodnie będzie pełne podsumowanie , z wykresami itd - na zakończenie tego tygodnia też się pojawi
z określeniem gdzie jest miejsce aktualnie - w drodze do celu


b- napisałem - wydawało mi się wyraźnie, że zamkniecie jednego konta - spowoduje przeniesienie dokładnie takiej samej kwoty na drugi rachunek co do złotówki , bez względu na to czy byłaby strata czy zysk
kolejna tak sytuacja będzie miała miejsce przy wypłacie 10k , ale stare zostaną również
napisałem też że plus minus kilka procent się waha w tym czasie kiedy nie było kilka dni odświeżania
chwilowy problem polegał na tym, że myfxbook oferuje 2 rozwiązania odświeżania rachunku
-automatycznie
- poprzez zewnętrzne EA umieszczane na swoim komputerze

dokąd było automatycznie - działało , ustawiłem co 4 h
niestety potem eksperymentowałem z EA i wszystko jest ok, ale - w momencie kiedy nie działa "autotrading" nie działa tez odświeżanie
zaraz po Twoim poście - notabene w sobotę - odpisałem że problem rozwiążę po powrocie do pracy / nie pracuję w domu, mam osobne mieszkanie do tradingu i prawie 80 km dojeżdżam /
po powrocie starałem się przywrócić automatyczne odświeżanie - nawet pytałem uczestników tego forum oraz napisałem do myfxbooka zapytanie
odpowiedź była prosta - skasować jeden podgląd na myfxbook i założyć nowy i włączyć na nim auto-odświeżanie,
gdybym tak zrobił to już pewnie byłoby stwierdzenie " a na pewno kombinuje, zbankrutował i nowe konto "
ale dało się obejść inaczej :
-stare zostało tak jak było
-nowe założone w nowym portfolio obejmuje cały okres - od pierwszego dnia i wpłaty czyli połowy marca - więc nie ma żadnej wątpliwości że jest to to samo - można sobie porównać
oba zostały od razu umieszczone w stopce i cały czas jest odświeżanie ustawione nawet nie jak wcześniej co 4h ale co 5 minut
- więc ?
działa cały czas

pewnie powinienem o tym napisać - ale - po postach w ubiegły weekend stwierdziłem że szkoda czasu na zawracanie kijem Wisły bo to co komuś bez sprawdzenia przychodzi do głowy to tego nie zmienię choćbym chciał - przypisywanie mi innych osób itp - a kto coś potrzebuje to i tak pisze na prv i na wszystko odpowiadam
nie chcę robić z tego dziennika- drugiego gg jak niektóre gdzie na przykład 2 osoby klepią po jednym zdaniu 100 razy na dzień zamiast sobie pisać na prv czy innym komunikatorze - chyba że tylko o nabijanie postów chodzi , bo treści żadnej

to ma być tylko zapis drogi do celu , i tyle - na początku pokazałem jak - ale to nie jest opis systemu aby rozkładać na czynniki pierwsze
każdy kto pisał o materiały wysłałem każdemu , łącznie z prywatnymi notatkami

ale już niebawem będzie podsumowanie ostatniego okresu / wszystkie rachunki / i porównanie co tak naprawdę pokazują statystyki i dlaczego nie warto ślepo na nie patrzeć - myślę że dość ciekawe - więc zapraszam :)

pozdrw
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

trader niedoskonaly
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 26 gru 2014, 21:18

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: trader niedoskonaly »

Aaa spoko. Niee.. o niczym nie musiałeś pisać. Wyszło na to, że nie do konća zrozumiałem na czym miało polegać to przeniesienie rachunku. Widze teraz, że tam jest historia z wcześniejszego i wszsytkie pozycje, więc żadnych wątpliwości nie ma z mojej strony.

Jeśli chodzi o mnie to system mnie nie interesuje itp. tylko właśnie ta droga do celu a jak widać, w brew temu co mi się wydawało, to na drugim koncie jest historia tego pierwszego.Po prostu sądziłem, że po wznowieniu nie będzie wiadomo na jakim pułapie stanęło konto wcześniejsze z powodu braku odświeżenia i tyle, ale jednak wiadomo.

A co do nabijania postów, od 2008 już bym mógł ich nabić tysiące, gdyby to było celem :)
Obrazek
Obrazek

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

trader niedoskonaly pisze:Aaa spoko. Niee.. o niczym nie musiałeś pisać. Wyszło na to, że nie do konća zrozumiałem na czym miało polegać to przeniesienie rachunku. Widze teraz, że tam jest historia z wcześniejszego i wszsytkie pozycje, więc żadnych wątpliwości nie ma z mojej strony.

Jeśli chodzi o mnie to system mnie nie interesuje itp. tylko właśnie ta droga do celu a jak widać, w brew temu co mi się wydawało, to na drugim koncie jest historia tego pierwszego.Po prostu sądziłem, że po wznowieniu nie będzie wiadomo na jakim pułapie stanęło konto wcześniejsze z powodu braku odświeżenia i tyle, ale jednak wiadomo.

A co do nabijania postów, od 2008 już bym mógł ich nabić tysiące, gdyby to było celem :)

chyba rzeczywiście czas spać :) bo..... to nie było do Ciebie
dałem przykład , że nie piszę i nie będę pisał o każdym kliknięciu jak gdzieniegdzie bo potem nikomu się nawet nie chce tego czytać czy szukać czegoś bo stron 100 a treści na dwie
a gdzieniegdzie jak widzę to 2 osoby jeden dzień i setka postów - pytanie i odpowiedź , większość o niczym - to miałem na myśli - i się zastanawiam czy nie wygodniej im komunikatora użyć niż forum
ja przeglądam forum poprzez "aktywne tematy" i wtedy zamiast coś ciekawego to dialogi na cztery nogi - ale może o to chodzi ? nie wiem - dlatego napisałem o nabijaniu postów

pozdrw

ODPOWIEDZ