Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja /

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
walenty
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2015, 22:17

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: walenty »

Ładnie weszło na edku.

Wklejałeś niedawno screen z naniesionymi pozycjami. Pozwoliłem sobie na nim coś namalować. Powiedz co by było gdyby kurs poleciał w dół tak jak ta strzałka. Uśredniałbyś dalej czy hedgował czy może jakoś inaczej?

Jak walnie stop i się gra pozycjami 1/6 początkowej to i tak można popłynąć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
W ciągu 5 lat (z roczną przerwą) straciłem na forexie 19 tysięcy. Przeliczajc czas (1/2 etatu) po najniższej krajowej to jeszcze 42 tysięcy, a Ty?

Skończę 30 czerwca z forexem jeśli zostanę ograny.

walenty
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2015, 22:17

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: walenty »

Jeśli dobrze rozumiem to te hedgowanie polega na tym, że początkową pozycję hedgujemy (realnie zamykamy) i się bawimy wchodzac na czuja mniejszymi pozycjami, żeby wyprowadzić equity do przodu. Mam rację?
W ciągu 5 lat (z roczną przerwą) straciłem na forexie 19 tysięcy. Przeliczajc czas (1/2 etatu) po najniższej krajowej to jeszcze 42 tysięcy, a Ty?

Skończę 30 czerwca z forexem jeśli zostanę ograny.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

walenty pisze:Ładnie weszło na edku.

Wklejałeś niedawno screen z naniesionymi pozycjami. Pozwoliłem sobie na nim coś namalować. Powiedz co by było gdyby kurs poleciał w dół tak jak ta strzałka. Uśredniałbyś dalej czy hedgował czy może jakoś inaczej?

Jak walnie stop i się gra pozycjami 1/6 początkowej to i tak można popłynąć.
walenty pisze:Jeśli dobrze rozumiem to te hedgowanie polega na tym, że początkową pozycję hedgujemy (realnie zamykamy) i się bawimy wchodzac na czuja mniejszymi pozycjami, żeby wyprowadzić equity do przodu. Mam rację?
========================================
ok, po kolei - niestety nie wszystko naraz można robić - na wszystko odpowiem ale czasami trzeba poczekać

1.tak , eur jak widać zaliczyło TP
2.druga transakcja gbp weszło ze stopem , więc po odrobieniu stopa pokaże po kolei wszystko co będzie się działo na rachunku - normalnie miałbym stratę 110 zł - a ja zrobię tak aby było zero , poprzez zabawę małymi pozycjami a potem zamieszczę wykres aby było widać
3.nigdzie nie wchodzimy na czuja - wszystko musi miec potwierdzenie w sygnałach i wszystko opisane każdy ma w algorytmie co robi po kolei
to co jest na ekranie to szablon "do odrabiania" i muszą się transakcje pokrywać z tym co na rachunku - to nie jest zaden wskaźnik tylko mój szablon aby jednym kliknięciem sprawdzić czy wszystkie transakcje były w odpowiednim miejscu zrobione
może mnie nie być rok, i po roku sprawdzę czy transakcję wykonali mi tam gdzie powinni
4.zaraz odniosę się do drugiej części - namalowanej -co by było gdyby

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

walenty pisze:Ładnie weszło na edku.

Wklejałeś niedawno screen z naniesionymi pozycjami. Pozwoliłem sobie na nim coś namalować. Powiedz co by było gdyby kurs poleciał w dół tak jak ta strzałka. Uśredniałbyś dalej czy hedgował czy może jakoś inaczej?

Jak walnie stop i się gra pozycjami 1/6 początkowej to i tak można popłynąć.

w załączeniu namalowany Twój obrazek oraz trochę zacieśniony ten sam z opisem
myślę ze wyjaśnia wszystko :
1.pozycja netto ma stopa domyślnego w postaci odwrócenia trendu - odwrócenie pozycji
2.uaktywnianego stopa w porcjach miedzy 78 a 144 pipsy
3. i w najgorszym wypadku gdy equity spadnie 20% - wtedy zamyka wszystko EA

Obrazek
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

Na początku czerwonej strzałki jest otwartych 4xBUY i 5xSELL?
A wartości wielkości lotów czytacie z listy pozycji?
Abstrahując od generowanych sygnałów, już sam system hedgowania/odwracania jest trochę skomplikowany.
Ale, najważniejsze że działa :)

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

ext3 pisze:Na początku czerwonej strzałki jest otwartych 4xBUY i 5xSELL?
A wartości wielkości lotów czytacie z listy pozycji?
Abstrahując od generowanych sygnałów, już sam system hedgowania/odwracania jest trochę skomplikowany.
Ale, najważniejsze że działa :)

1.nie bardzo rozumiem pytanie odnośnie "czytania wielkości lotów" ?
2.co może byc skomplikowanego jeżeli do kazdej sytuacji masz gotowy algorytm co w danym momencie zrobić ?
tu masz przykład
nawet laik w tydzień całość przyswoi - reszta to praktyka :) oczywiście przesadziłem z tygodniem 3 dni wystarczą


Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
szarki
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 04 sie 2009, 08:38

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: szarki »

fxjk11 pisze:2.co może byc skomplikowanego jeżeli do kazdej sytuacji masz gotowy algorytm co w danym momencie zrobić ?
Skomplikować może człowiek który wciska guzik, gdy emocje zaczynają grać pierwsze skrzypce. :wink:

walenty
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2015, 22:17

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: walenty »

No strasznie skomplikowane te hedgowanie. Chyba lepiej wejść i po prostu trzymać jedną pozycję i tyle.

Ostatni raz pogdybam... Co by było gdyby system dał sygnał taki jak dziś wczoraj i by się otworzyło te same pozycje? Narysowałem na obrazku - duże kropki są zleceniami bazowymi, małe tymi mniejszymi... kurs leci i dalej się uśrednia czy znowu hedge?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
W ciągu 5 lat (z roczną przerwą) straciłem na forexie 19 tysięcy. Przeliczajc czas (1/2 etatu) po najniższej krajowej to jeszcze 42 tysięcy, a Ty?

Skończę 30 czerwca z forexem jeśli zostanę ograny.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

szarki pisze:
fxjk11 pisze:2.co może byc skomplikowanego jeżeli do kazdej sytuacji masz gotowy algorytm co w danym momencie zrobić ?
Skomplikować może człowiek który wciska guzik, gdy emocje zaczynają grać pierwsze skrzypce. :wink:
no to niestety na to już się nic nie poradzi
ale ja to rozwiązałem w inny sposób który działa :)
u mnie pokrywa się straty wtedy kiedy coś jest zrobione niezgodnie z tym co zapisałem w algorytmie
jeżeli pozycja jest zajęta w 100% wg moich założeń a jakimś cudem nie wyszła by przynajmniej na zero to strata jest w całości obciążeniem moich rachunków - więc gdzie emocje ? chyba jak się właśnie zrobi coś innego

poza tym emocje graja wtedy kiedy czegoś się nie do końca rozumie - dlatego błędem jest używanie wskaźników, EA jako czarnych skrzynek - bo ich nie rozumiemy , wtedy graja emocje
jeżeli ktoś nie zrozumie ze średnich nie używa się w konsolidacji , a oscylatorów w trendach - w prostej postaci to albo napisze ze wszystko to jest be , albo będzie się upierał do końca świata że przy każdym trejdzie trzeba się spocić , a tak nie jest

może to dziwny tekst ale prawdziwy :

Ludzie nie lubią czegoś, jeśli tego nie rozumieją
Nienawidzą rzeczy, których nie mogą mieć
Ludzie się boją wszystkiego, czego nie mogą pojąć
I nienawidzą tego, czego musieliby chcieć

Wpierw jest ciekawość, chęć posiadania
Ludzka przypadłość tak jest od zarania
Potem jest złość jak coś mieć nie pozwala
Dlaczego tak jest, człowiek się zastanawia
Obawa nadchodzi jak widmo nas śledzi
Umysł zawodzi, brak jest odpowiedzi
A to strach rodzi, strach przed nieznanym
strach, który jest w podświadomość wpisany


===========
walenty - myślę że nie ma co gdybać - robię tym od 8 lat - obiecałem że przez okrągły rok będzie wszystko widoczne - poczekajmy , pewnie każda z tych wątpliwości się pojawi
nienawidzę analizowania historii jak co po niektórzy oraz przyszłości - mamy tu i teraz , coś będzie to wtedy będę robił i rysował
bo szczerze to to pisanie na razie zajmuje mi 3x więcej czasu niż trejding !

ok, koniec mojej pracy na dziś
zostawiamy jeden TP dziś oraz jeden stop
tak wygląda aktualny , a jutro wkleję co z niego wyszło :)

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ZielonaMgielka
Maniak
Maniak
Posty: 2976
Rejestracja: 15 lis 2012, 11:00

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: ZielonaMgielka »

fxjk11 pisze:nienawidzę analizowania historii jak co po niektórzy oraz przyszłości - mamy tu i teraz , coś będzie to wtedy będę robił i rysował
Bardzo ciekawy i powaznie prowadzony dziennik. Zycze powodzenia :wink:

ODPOWIEDZ