Dziennik nowicjusza...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
atrophex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2014, 12:31

Dziennik nowicjusza...

Nieprzeczytany post autor: atrophex »

Witam,
O Forex'ie słyszałem już dawno, czytałem fora, stosowałem wiele wskaźników itp itd. Zawsze chciałem zautomatyzować, ogólnie poszukać EA, które to wszystko robiłoby za mnie. Rezultaty takie jak zawsze... czyli zerowe. Chciwość i pycha prowadziła do jednego. Po kilku latach postanowiłem, że znów coś szkubne. Zacząłem czytać forum i jakimś sposobem trafiłem na dziennik "Od 1000 zł w Real". Podejście tego 'gracza" jest jakie jest. Natknąłem się tam na post jednego użytkownika, który wspomniał o wskaźniku ZZ Semafor(doradził mu taką strategię stosując ten wskaźnik). Postanowiłem go przetestować. O niego głównie będzie oparta moja "strategia" i na odpowiednim MM. Trade'y będą wykonywane manualnie i będę starał się wykonywać je tylko podczas posiedzeń przy komputerze (również zamykał pozycje). Podobno wszystko leży w prostocie i tak też do tego podszedłem.Cel: Zysk rzędu 1% dziennie i tak już będzie zadowalający (o ile rynek pozwoli na wejście)
Zaczynam od konta demo na AM, 1:50, 500 zl depo.
Obrazek

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Dziennik nowicjusza...

Nieprzeczytany post autor: meylo »

1%-dobry cel.Pwodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

atrophex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2014, 12:31

Re: Dziennik nowicjusza...

Nieprzeczytany post autor: atrophex »

No wiem to i tak jest wiele :D ale jakies założenia musiałem sobie postawić. Oczywiście postaram się na mus nie szykać okazji na wejście. Muszę jeszcze dopracować dokładne wejście i wyjście z pozycji. Z wyjściem mam ten problem, że zdarza się, że pipsy które mógłbym jeszcze zyskać uciekają, bo gdy jestem już na plus obawiam się odwrotu sytuacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kulfon
Gaduła
Gaduła
Posty: 210
Rejestracja: 20 paź 2013, 15:08

Re: Dziennik nowicjusza...

Nieprzeczytany post autor: Kulfon »

Witaj,
Mozesz wrzucic screen jak wygląda sygnał do wejscia?

Zmienności i pipsów życzę ;)
Jeden dobry trend płaci za wszystko.
Obrazek

atrophex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2014, 12:31

Re: Dziennik nowicjusza...

Nieprzeczytany post autor: atrophex »

A więc wygląda to tak:
Obrazek
Obrazek

atrophex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2014, 12:31

Re: Dziennik nowicjusza...

Nieprzeczytany post autor: atrophex »

Tak to wygląda:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nesses
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 18 kwie 2012, 18:07

Re: Dziennik nowicjusza...

Nieprzeczytany post autor: Nesses »

Pewnie kierujesz się 3 ką przy wejściach,ale czy ten wskaźnik przypadkiem nie repejtuje?

Awatar użytkownika
mosek
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:13

Re: Dziennik nowicjusza...

Nieprzeczytany post autor: mosek »

Nesses pisze:Pewnie kierujesz się 3 ką przy wejściach,ale czy ten wskaźnik przypadkiem nie repejtuje?
Repaintuje.
'Chwytamy trend za jaja i wykręcamy tak, że się zesra pipsami. Nasz plan to trzymać się planu. Przejdziemy przez sesję jak gówno przez rurę.'

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Dziennik nowicjusza...

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Możesz opisać o co chodzi w Twoich obrazkach?Czym się kierujesz przy zawieraniu transakcji?Nie rozumiem tego i chętnie poznaję nowe rzeczy :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
mosek
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:13

Re: Dziennik nowicjusza...

Nieprzeczytany post autor: mosek »

Madins pisze:
Włącz sobie ZZ_semafor i wchodź na rynek tylko po/na świecy na której jest semafor, zawsze w kierunku odwrotnym od semafora. Wchodź tylko wtedy kiedy uważasz, że cena ma już dość drogi w jedną stronę. Dlaczego semafor? Dlatego, że każdy ruch zaczyna się od jakiegoś semafora. Ryzykuj mało, staraj się brać możliwie najwięcej i nie ryzykuj niepotrzebnie utraty tego co już zyskałeś. Prościej się już nie da......

Zmień sposób gry bo szkoda tego tysiaka. Tysiak, to kupa kasy. Mieć tysiąca, a nie mieć tysiąca, to już dwa tysiące, a to jeszcze większa kupa kasy:D

Jeszcze tylko jedno... Zabija Cię chciwość. 2% dziennie, to kurewsko dużo pieniędzy, Nawet z tysiąca, potrzeba tylko czasu.

Pozdrawiam,
Madins
'Chwytamy trend za jaja i wykręcamy tak, że się zesra pipsami. Nasz plan to trzymać się planu. Przejdziemy przez sesję jak gówno przez rurę.'

ODPOWIEDZ