Dziennik nowicjusza...

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Tekron
Maniak
Maniak
Posty: 1972
Rejestracja: 13 mar 2008, 13:20

Re: Dziennik nowicjusza...

Nieprzeczytany post autor: Tekron »

Wskaźnik z serii "pograne"
Obrazek

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: Dziennik nowicjusza...

Nieprzeczytany post autor: Jones »

zawsze byłem zwolenikiem wskaźników trendowych
najprostszy od którego zaczynałem to dwie srednie kroczące
po przecięciu kupowałem albo sprzedawałe i ustawiałem w miarę rozsądne TP i SL
nie powiem dawał zarobić
więc sugerował bym zacząć od czegoś trendowego a nie antytrendowy po czasie
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

jackub

Re: Dziennik nowicjusza...

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Plus dla ciebie że zaczynasz od demo
minus,
1. moim zdaniem masz błędne założenie, ponieważ założenie dotyczące wielkości zysku na samym początku kariery jest bez sensu. Masz nierozpoznaną metodę, nie znasz jej zdolności do zarabiania, nie znasz siebie a określasz poziom zysków dziennych. 1% dziennie to sporo ponad 200% rocznie, co oczywiście jest możliwe, szczególnie przy nie za dużym depo, ale jest bardzo dobrym osiągnięciem o którym marzy wielu dochodowych zawodowych traderów.
Wydaje mi się że twoim pierwszym podstawowym założeniem powinno wykonanie np. 100 tradów ściśle trzymając się strategii. Jeśli zaprezentujesz dyscyplinę i konsekwencję w realizowaniu strategii dopiero złapiesz pojęcie jak dochodowa może być, i zacząć myśleć o ustawianiu zadań dziennych czy tygodniowych.
2. Mam obawy co do samej metody semafor to fajny kolorowy wskaźnik i nie ważne czy repaintuje czy nie repaintuje, bo jak repaintuje to znaczy nadąża za ceną jak nie repaitnuje to może oznaczać że oszukuje w okresie interwału na jakim grasz -- i tak i tak źle. Systemy dzielą się z GRUBSZA na takie do gry z trendem, przeciw trendowi i do gry w konsolidacji... ten nie wiesz jaki jest. Nie określa warunków. Będziesz grał z trendem, przeciw trendowi czy w konsoli -- nic o tym twój system nie mówi. Zawsze kusząca jest prostota, … o strzałeczka (semafor) w górę , kupujemy a teraz strzałeczka w dół (semafor) sprzedajemy… nie trzeba myśleć, kombinować uczyć się no i mówię wszyscy że KISS (keep it simple stupid) jest najlepsze, a jak nie wychodzi (przeważnie) to system jest do d… a nie trader! Tyle że jak mówił Albert od e=mc2 "Everything should be made as simple as possible, but not simpler."
Posłuchaj rady ForexJones'a , mądrze gada ….
Powodzenia

ODPOWIEDZ