Dziennik - Kadmos

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
felipeq
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2010, 11:14

Nieprzeczytany post autor: felipeq »

Jak masz problem z przesuwaniem SLa to wyłaczaj platforme :wink: Otwierasz > ustawiasz SL i TP > wychodzisz z pokoju, odpalasz FIFE, cokolwiek. Uwierz, pomaga :lol:

Kadmos
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 02 lis 2010, 20:32

Nieprzeczytany post autor: Kadmos »

Niestety w tym przypadku nie miałem od początku SL na tej pozycji bo to miał być krótki trade który cały czas śledziłem, normalnie daje SL gdzieś dalej na wszelki wypadek no ale nieraz zdarza mi się tego nie zrobić bo to tylko parę minut i to pod nadzorem, no i teraz mam efekty, zdecydowanie łatwiej się opanować i nie przesunąć SL jak już jest.
Obrazek

Kadmos
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 02 lis 2010, 20:32

Nieprzeczytany post autor: Kadmos »

No i obyło się bez większych strat , ale niesmak pozostał :-/
Obrazek

Kadmos
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 02 lis 2010, 20:32

Nieprzeczytany post autor: Kadmos »

Koleiny błąd który często popełniam to schodzenie na zbyt niskie przedziały czasowe i próba handlu tam przy dynamicznych zmianach, przepuszczam na tym większość wypracowanego zysku :-/
Obrazek

Awatar użytkownika
bigben
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 18 sie 2009, 13:54

Nieprzeczytany post autor: bigben »

Podstawowy błąd jaki moim zdaniem popełniasz to to że zawierasz za dużo transakcji. 46 trejdow w dwa dni to przesada. Do not overtrade !

Kadmos
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 02 lis 2010, 20:32

Nieprzeczytany post autor: Kadmos »

bigben pisze:Podstawowy błąd jaki moim zdaniem popełniasz to to że zawierasz za dużo transakcji. 46 trejdow w dwa dni to przesada. Do not overtrade !
To właśnie jest efekt tego ciągłego siedzenia na M1 , no i jak tak siedzę 10 h i gapie się w wykres w sakli czasowej M1 to mnie zaczyna kusić żeby coś zarobić na tych ruchach a jak się pomylę co do ruchu to zaraz próbuje odrobić na zmianie no i efekt jest taki ze na 2-3 złe szybkie trady mam 1 dobry i to z wielokrotnie mniejszym zyskiem niż wcześniejsza strata. No ale teraz pod paru godzin skutecznie się powstrzymuję, decyzje podejmuje tylko w większej skali nawet jeśli zaliczę SL wielokrotnie większe niż wcześniej to raz, wiec strata będzie i tak mniejsza a za to potencjalny zysk jest dużo większy.
Obrazek

Awatar użytkownika
asmodeus8
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 493
Rejestracja: 20 cze 2010, 19:44

Nieprzeczytany post autor: asmodeus8 »

Kadmos pisze:
bigben pisze:Podstawowy błąd jaki moim zdaniem popełniasz to to że zawierasz za dużo transakcji. 46 trejdow w dwa dni to przesada. Do not overtrade !
To właśnie jest efekt tego ciągłego siedzenia na M1 , no i jak tak siedzę 10 h i gapie się w wykres w sakli czasowej M1 to mnie zaczyna kusić żeby coś zarobić na tych ruchach a jak się pomylę co do ruchu to zaraz próbuje odrobić na zmianie no i efekt jest taki ze na 2-3 złe szybkie trady mam 1 dobry i to z wielokrotnie mniejszym zyskiem niż wcześniejsza strata. No ale teraz pod paru godzin skutecznie się powstrzymuję, decyzje podejmuje tylko w większej skali nawet jeśli zaliczę SL wielokrotnie większe niż wcześniej to raz, wiec strata będzie i tak mniejsza a za to potencjalny zysk jest dużo większy.
High Frequency Trader ; ) Szczera rada: zapomnij o M1 jest dobre dla algorytmów.
Jestem przekonany ze każdy początkujący szukający set upow poniżej 4H jest skazany na zagładę.

Cały czas nie rozumiem dlaczego rzucasz sie na to bez systemu. Wtedy zagłada jest gwarantowana
"Remember the definition of a winning attitude: a positive expectation of your efforts with an acceptance that whatever results you get are a perfect reflection of your level of development and what you need to learn to do better." Mark Douglas

Kadmos
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 02 lis 2010, 20:32

Nieprzeczytany post autor: Kadmos »

To nie jest tak że nie mam zamiaru używać systemu , zacząłem właśnie od czytania o nim ale to co czytałem nie miało dla mnie żadnego punku zaczepienia w rzeczywistości ze względu na mój kompletny brak doświadczenia, w weekend planuję wszystko od początku przeczytać bo już teraz widzę coraz więcej elementów wspólnych miedzy tym co widzę a tym co czytałem. Mam nadzieje że teraz bardziej skorzystam na czytaniu strategi niż za pierwszym razem.
Obrazek

Kadmos
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 02 lis 2010, 20:32

Nieprzeczytany post autor: Kadmos »

Tym razem naprawdę ostro zawaliłem, w sumie to co wczoraj zrobiłem było częściowo spowodowane tym że to demo a miałem je traktować jak realne konto.
W związku z tym traktuje ta sytuację tak jakbym właśnie skasował jedno konto :-/
Obrazek

Kadmos
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 02 lis 2010, 20:32

Nieprzeczytany post autor: Kadmos »

Hmm.. zapomniałem napisać co właściwie zrobiłem, no wiec zaczęło się od jednego błędu sprzedałem wczoraj w dołku eur/us przebiło tam obór jak to oceniłem wiec założyłem ze poleci dalej w dół, niestety zamiast tego zaczął ostro iść w górę , SL miałem bardzo daleko by to była pozycja którą miałem trzymać co najmniej parę dni. No ale kurs szedł na tyle ostro ze i tak by mi zaliczył SL i w tym momencie spanikowałem , nie dość że przesunąłem SL dużo dalej to jeszcze w czasie dalszego wzrostu otwierałem kolejne pozycje sprzedaży. W nocy zaczęły się spadki TP ustawiłem tak żeby na tym nie zyskać zbyt dużo bo planowałem grac na koncie 250$, no ale trochę zmieniłem założenia, po prostu potraktuję to jak konto 300$ na którym zaliczyłem stratę na samym początku.
Obrazek

ODPOWIEDZ