Dziennik Goscia

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Gosc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2014, 18:04

Dziennik Goscia

Nieprzeczytany post autor: Gosc »

Hej
Postanowiłem założyć ten dziennik dla poprawy mojej dyscypliny w graniu oraz jakości wejsc/wyjsc z rynku.
Mój problem polega na tym, ze za czesto otwieram pozycje. Zamiast poczekac do jasnej sytuacji i dopiero wtedy grac to ja je otwieram zanim jeszcze cena potwierdzi sile danego oporu/wsparcia.

Mam nadzieje, ze dzieki niemu bardziej opanuje swoja psychike i chec ciaglej gry:)
Czekam tez na wasze uwagi odnosnie moich analiz.

Glownie gram na edku i gold. Siedze na fx z przerwami od 6 lat.
Zaczynam od kwoty 1210 zl. Obecnie otwarta transakcja to eSka na Gold po 1267.3 za 0.4 lota, zamykam z reki jak cena dojdzie do 1269.80, troszke wyzej jest SL, a TP w okolicach 1256-58 moze wczesniej, wszystko zalezy od tego jak sie beda ukladac swiece. POstaram sie zaraz wrzucic wykres z D1 i M5 z Gold, pozniej edka.
We wskazanym TP na gold mam zamiar otworzyc L, wybicie z trojkata na W1 poki co jest dla mnie falszywka, no chyba ze swieca W1 zamknie sie pod kreska trojkata.

Na edku mam zamiar otworzyc L po cenie w okolicach 1.3020-30, ale to bedzie jeszcze zalezec od indeksow $ i euro. Pozniej pokaze dlaczego.

Pozdro

Awatar użytkownika
Gosc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2014, 18:04

Re: Dziennik Goscia

Nieprzeczytany post autor: Gosc »

Jak pisalem wczesniej dodaje kreski z gold z D1.
Jesli cena spadnie do okolic 1257 i potwierdzi wsparcie wtedy biore L.

Gold skorelowane jest z dolarem, a z indeksu dolara wynika, ze do mocniejszej korekty, a nawet odwrocenia trendu brakuje jeszcze z 40p. wiec do tego czasu wstrzymuje sie z kupowaniem golda i edka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: Dziennik Goscia

Nieprzeczytany post autor: eresz »

Gosc pisze: Na edku mam zamiar otworzyc L po cenie w okolicach 1.3020-30, ale to bedzie jeszcze zalezec od indeksow $ i euro. Pozniej pokaze dlaczego.
kompletnie nie rozumiem jak w takiej sytuacji można zastanawiać się nad L na edku? Przecież zmierzamy do 1.2830

Awatar użytkownika
mosek
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:13

Re: Dziennik Goscia

Nieprzeczytany post autor: mosek »

To jest proste, ludzie na siłę szukają odwrócenia zamiast wskoczyć w trend.
'Chwytamy trend za jaja i wykręcamy tak, że się zesra pipsami. Nasz plan to trzymać się planu. Przejdziemy przez sesję jak gówno przez rurę.'

Awatar użytkownika
Gosc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2014, 18:04

Re: Dziennik Goscia

Nieprzeczytany post autor: Gosc »

Hej
Pozycja gold zamknieta zostala ze strata. Wczoraj nie mogłem zbytnio handlować, dopiero wieczorem bylem w domu. Po polnocy na gold nadarzyla sie dobra okazja do L, wzialem za 0.4 lota po cenie 1258, pozycje zabezpieczone juz na be.

Co do edka rzeczywiscie sie pomylilem, zjazd byl potezny. Lecz teraz tym bardziej uwazam, ze czas korekty. Moje depo nie pozwala juz na kupno edka, wiec go odpuszczam.
Zaraz wrzuce indeksy dolca i euro oraz samego edka, wyjasniajace to.

Awatar użytkownika
Gosc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2014, 18:04

Re: Dziennik Goscia

Nieprzeczytany post autor: Gosc »

Niestety moje odpowiedzi sa dlugo moderowane wiec pisze nowego posta:)

Edka osobiscie odpuszczam jak pisalem wyzej, ale dolek na 1.2922 byl kuszacy do L z bliskim SL. Wyjasniaja to ponizsze screeny. Dodatkowo w nocy o 2 byl on potwierdzony.

Osobiscie skupiam sie bardziej na gold. L wczoraj wzieta na podstawie linii z dolkow z 15 lipca 2014 oraz 1 sierpnia 2014r.
Mam nadzieje ze dzis cena wroci do trojkata na W1:) Jesli nie to zmieniam swoje nastawienie do golda na spadkowe i bede szukal wejsc na S od nowego tyg.

Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Gosc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2014, 18:04

Re: Dziennik Goscia

Nieprzeczytany post autor: Gosc »

i jeszcze indeks euro ale z widoku D1
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Gosc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2014, 18:04

Re: Dziennik Goscia

Nieprzeczytany post autor: Gosc »

Ladny strzal na gold po danych USA. Poki co analiza sie sprawdza:))

Awatar użytkownika
Gosc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2014, 18:04

Re: Dziennik Goscia

Nieprzeczytany post autor: Gosc »

L na gold zamknięte. Cena niestety zamknela sie pod trojkatem na W1. Jestem obecnie w S za 0.4 lota, cel to najblizsze dno, okolice 1258, jesli przejdzie to 1240, a jak i to peknie to lecimy na 1185.

Dlaczego S pomijajac trojkat na W1?
Jest pewna symetryczna linia, na ktora cena reaguje. Mozna ja wyznaczyc poprzez pociagniecie linii od dolka z 16 kwietnia 2013 oraz szczytu z 17 marca 2014r - 1392.
Jesli ktos ma ochote to niech sobie ja skopiuje i poprowadzi po oporach/wsparciach, cena reaguje na nia. Warto miec ja na uwadze.

Depo na chwile obecna wynosi 1940zl.

Pozdro

Awatar użytkownika
Gosc
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 03 wrz 2014, 18:04

Re: Dziennik Goscia

Nieprzeczytany post autor: Gosc »

Wstawiam screena z liniami o ktorych wyzej pisalem. Linia ta jest po raz 4 testowana, wiec nalezy zachowac ostroznosc jak cena dobije do 1257-8, jest duza szansa ze cena przebije te wsparcie.

Dodatkowo wstawiam kanal spadkowy na h4, ktory potwierdza powyzszy spadkowy scenariusz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ