Dziennik absolwenta HQTRADER

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Pamietam że gdzieś w którymś webinarze z investio jeden z prowadzących teierdził że jeden PATTERN testował dwa lata zanim zaczol przynosić mu zyski..



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Nowa pozycja z ichimoku na chfjpy po dzisiejszych danych zamknięta na zero. Kilkanaście minut temu otworzyłem krótką na nzdusd, sell po cenie 0,84675, sl 0,84639. Na blogu dodam ją dopiero po zamknięciu.
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

benio pisze:3-5% miesięcznie ? z 1000 zl ? będziesz gral cale zycie


benio

Stały bywalec



Prywatna wiadomośćPosty: 58
Rejestracja: śr 06-07-2011, 20:23
Re: PieZgłoś ten postOdpowiedz z cytatemśr 02-10-2013, 22:38

witam

od wczoraj na 10 transakcji nie było ani jednej stratnej.wszystko autor wytlumaczyl na samym początku tematu.dzieki za edukacyjne linki.nie opieram się na samych poziomach s i d.lacze je z pivotami i z liniami wsparcia , oporu oraz fibo i ema 50.gram tylko na wykresach 15,30 lub 1 h.... zapomniałem również o swieczkach

używam rowniez indykatora wrzuconego gdzies na początku tematu.zaoszczedza mi to czasu w kreśleniu dodatkowych lin.prosty przykład gdy znajde dwie linie wsparcia przecinające się i wystepuje tam dość solidny s/d uważam,ze mogę zajac pozycje..wlasnie w takich strefach szukam setupu.a to ze nie mam zbytnio czasu na gre,bo pracuje.to postanowiłem z rynku sciagnac po 15 pipsow,a na stop loss przeznaczyć również tyle,ale to początek budowy strategii.w zasadzie przedtem uzywalem tylko linii wsparc i oporow oraz pinbarow.teraz jeszcze sprobuje tak.
pozdro

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

@Wyśmiewać się z kogoś jest b.łatwo, nie pamiętając co pisało się wcześniej.

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Nowa pozycja na kablu zamknięta na zero. Sell po cenie 1.68145.
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: lolek »

Składam wyrazy uznania dla autora za to że prowadzi dziennik pomimo strat.
Chwalić się zyskami to każdy potrafi a pokazać swoje wtopy to dopiero coś i zasługuje na uznanie.
:564:

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Dzięki za miłe słowa. Poprzednie miesiące były udane więc teraz prawdopodobieństwo jest po przeciwnej stronie :)
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

piotr.maro
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 06 lis 2012, 22:44

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: piotr.maro »

lucek pisze:
KMichal pisze:To co przekazują na darmowych szkoleniach nie jest w 100% całą strategią, dlatego jak można stwierdzać, że nie zarabia, skoro nie znasz wszystkich założeń?
Dają jakieś dowody? Stamenty? Wgląd do konta inwestora?
Na takie rzeczy nie ma co liczyć od Panów z trójmiasta ;-)
Pisałem do nich by mi przesłali statmenty bądź do myfxbook dali swoje dane bo chce wiedzieć co kupuje jednakże odpowiedzi były negatywne ;-)
jeden z cytatów z odpowiedzi: "Szerzej o tych zagraniach będziemy mówili podczas Konferencji. Jak do tej pory, w tym roku jest zarobione 35% przy ryzyku 1%.W 2 dni jesteśmy w stanie przekazać wszystkie informacje, jednak w bardzo skondensowanej formie.Konferencja jest wstępem do dużego Kursu HQT, na zakup którego otrzymujesz Voucher"[/i]

Sprzedają szkolenie 2 dniowe, za 1,5 tys. zł na którym pokazują zakres swojej strategi,niby, którą grają i potem zachęcają do szkolenia 6 miesięcznego by dalej kasę wyciągać.

Jak ktoś kiedyś powiedział można być dobrym analitykiem/szkoleniowcem bądź traderem. To, że mają umiejętności w przekazywaniu wiedzy nie wątpię - ale czy są faktycznymi traderami śmiem wątpić - w końcu gdyby zarabiali na tradingu to by tyle czasu się nie zajmowali szkoleniami i by udostępnili dane - przecież nikt nie chce wiedzieć ile $ mają na koncie bo to nikogo tu nie obchodzi lecz to czy to co mówią ma odzwierciedlenie w praktycznej wiedzy zdobytej na realnych pieniądzach a nie demo. Na szczęście są na polskim rynku tacy co udostępniają dane i szkolą i nie pokazują motorówek, pola golfowego i wynajętej limuzyny (jak na 18-te urodziny) - propaganda sukcesu jak w mulilevelmarketingu ;-)

Przecież są filmy w sieci nawet na tym portalu można znaleźć jak jeden z Panów chwali się ile mu na konto wpłynęło po dobrze przeprowadzonej kampanii marketingowej. Szkolenie u nich średnio 5k - ostatnio chyba z 30 osób się zapisało co daje ok 150 k + szkolenie w Sopocie 50miejsc chyba po 1,5 k razem 75k, w 3 miesiące 225k powiedzmy (-koszty 50 tys. i tak zawyżone podejrzewam) i nie trzeba tradingu ;-) w II połowie roku II taka kampania i jest super 200k na głowę jak nic.

Pozdr
Nie ponoszę odpowiedzialności za wyrażoną opinię o forex

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

piotr.maro pisze:
lucek pisze:
KMichal pisze:To co przekazują na darmowych szkoleniach nie jest w 100% całą strategią, dlatego jak można stwierdzać, że nie zarabia, skoro nie znasz wszystkich założeń?
Dają jakieś dowody? Stamenty? Wgląd do konta inwestora?
Na takie rzeczy nie ma co liczyć od Panów z trójmiasta ;-)
Pisałem do nich by mi przesłali statmenty bądź do myfxbook dali swoje dane bo chce wiedzieć co kupuje jednakże odpowiedzi były negatywne ;-)
jeden z cytatów z odpowiedzi: "Szerzej o tych zagraniach będziemy mówili podczas Konferencji. Jak do tej pory, w tym roku jest zarobione 35% przy ryzyku 1%.W 2 dni jesteśmy w stanie przekazać wszystkie informacje, jednak w bardzo skondensowanej formie.Konferencja jest wstępem do dużego Kursu HQT, na zakup którego otrzymujesz Voucher"[/i]

Sprzedają szkolenie 2 dniowe, za 1,5 tys. zł na którym pokazują zakres swojej strategi,niby, którą grają i potem zachęcają do szkolenia 6 miesięcznego by dalej kasę wyciągać.

Jak ktoś kiedyś powiedział można być dobrym analitykiem/szkoleniowcem bądź traderem. To, że mają umiejętności w przekazywaniu wiedzy nie wątpię - ale czy są faktycznymi traderami śmiem wątpić - w końcu gdyby zarabiali na tradingu to by tyle czasu się nie zajmowali szkoleniami i by udostępnili dane - przecież nikt nie chce wiedzieć ile $ mają na koncie bo to nikogo tu nie obchodzi lecz to czy to co mówią ma odzwierciedlenie w praktycznej wiedzy zdobytej na realnych pieniądzach a nie demo. Na szczęście są na polskim rynku tacy co udostępniają dane i szkolą i nie pokazują motorówek, pola golfowego i wynajętej limuzyny (jak na 18-te urodziny) - propaganda sukcesu jak w mulilevelmarketingu ;-)

Przecież są filmy w sieci nawet na tym portalu można znaleźć jak jeden z Panów chwali się ile mu na konto wpłynęło po dobrze przeprowadzonej kampanii marketingowej. Szkolenie u nich średnio 5k - ostatnio chyba z 30 osób się zapisało co daje ok 150 k + szkolenie w Sopocie 50miejsc chyba po 1,5 k razem 75k, w 3 miesiące 225k powiedzmy (-koszty 50 tys. i tak zawyżone podejrzewam) i nie trzeba tradingu ;-) w II połowie roku II taka kampania i jest super 200k na głowę jak nic.

Pozdr
Podpisuję się pod tym obiema rękami i nogami pod tym. Nie proponuję nikomu uczestnictwa w tym szkoleniu ani też nie zniechęcam do Niego. Jeżeli chodzi o mnie to nigdy nie zapłaciłbym tyle pieniędzy za szkolenie bez wiarygodnych wyników. Dostałem je za darmo. Przekazali mi to czego mi brakowało i teraz udaje mi się zarabiać. Moim zdaniem większość osób po tym kursie dalej traci, przytoczę po raz kolejny porównanie tego do nauki jazdy samochodem z tym samym instruktorem :)
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

KMichal pisze: Przekazali mi to czego mi brakowało i teraz udaje mi się zarabiać. :)
Po wynikach w stopce tego nie widać :)

ODPOWIEDZ