Dziennik absolwenta HQTRADER

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Daj mi rok czasu, wyjdę na minus to sam przyznam, że cały kurs to strata czasu. Na razie minął miesiąc, jeszcze na demie... Od lipca wrócę do realnego rachunku.
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

ole

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: ole »

KMichal pisze:Daj mi rok czasu, wyjdę na minus to sam przyznam, że cały kurs to strata czasu.
Na serio potrzebujesz aż rok czasu, żeby przekonać się, że w HQ Tradingu w obecnym wydaniu jest trochę za mało HQ?

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Dokładnie tyle potrzebuję.
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

reave
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 gru 2013, 14:25

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: reave »

Trzymam kciuki za Twój projekt bo sam szczerze mówiąc jest ciekaw jaka stopę zwrotu osiąga strategia HQ, rok to jak najbardziej optymalny okres aby stwierdzić czy system zarabia itp . cierpliwość popłaca i mam nadzieje, że średnio miesięcznie nie będzie mniej niz 15%, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Ja też trzymam kciuki. Tylko według mnie rok moze byc za mało. Zreszta wszystko zależy od twojej psychiki. To nie jest system mechaniczny i zanim go dodefiniujesz a także nauczysz sie wybierać te układy które płaca może naprawdę upłynąć sporo czasu. Można to przyspieszyć za pomocą back-testów. W czasie rzeczywistym musiałbyś grać przynajmniej jeden setup dziennie. A zatem bez jaj panowie - rok to za mało.... Dopiero po przeprowadzeniu min. 300 transakcji można obiektywnie spojrzeć na system i wyciągnąć wnioski w którym kierunku grac. Przez ten okres nie liczy sie wynik, tylko sumienność prowadzonych zagrań. Jeżeli tylko zbudujesz statystyki, wtedy możesz podjąć decyzje w którym kierunku grać. Następnie dochodzi optymalizacja i skupienie sie na wynikach - czyli kolejny rok. Dlatego polecam jakiś profesjonalny program testujących który skróci ten czas do kilku tygodni. Póki co to życzę zapału....


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Właśnie rynek zamknął krótka na eurusd na be. Sell po 1,35265. Bardzo możliwe, że ponowię wejście jeżeli cena wybije szczyt fali c i zatrzyma się, na którymś z moich poziomów.

Zaraz po zamknięciu transakcji na edku otworzyłem krótką na usd/cad, sell po 1,08695 ze stopem 1,08842. Dokładny opis tej pozycji dodam po jej zamknięciu na mojej stronie.

Wracając jeszcze do pozycji na ichimoku, mam cały czas otwartą długą pozycję na gbppln, która w tej chwili zarabia 17%, dokładny opis również dodam po zamknięciu.

Po więcej szczegółów zapraszam na moją stronę, link w profilu :wink:
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Short na usdcad zamknięty na BE. Tak jak wspominałem ponowiłem pozycje krótkie na edku, jedna zamknięta na Be a druga na SL. Kolejny SL na ujku, którego krótko sprzedałem po 102.116.
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

reave
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 gru 2013, 14:25

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: reave »

WOW widze, że 17 transakcji z rzędu na minusie, gratuluje cierpliwości i ciekawe jakie zyski/straty ststem wypracuje w wakacje kiedy zazwyczaj zakres zmienności cen jest mniejszy. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Niestety, tak długiej serii jeszcze nie miałem. Robię miesięczną przerwę od forexu, zresetuję się i wrócę z realnym rachunkiem ;)
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

Awatar użytkownika
KMichal
Gaduła
Gaduła
Posty: 135
Rejestracja: 23 mar 2013, 18:06

Re: Dziennik absolwenta HQTRADER

Nieprzeczytany post autor: KMichal »

Przerwa, przerwą ale setup na audi był silniejeszy ode mnie... Long zamknięty na plusie, +8% do rachunku.
Zapraszam na mój FX BLOG- LINK W PROFILU

ODPOWIEDZ