Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

smutnybaca
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:36

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: smutnybaca »

Na stronie głównej Dukascopy jest informacja, że wszystkie konta mają dźwignię do 1:200. Czy taka dźwignia zgodnie z prawem jest oferowana dla klientów z Polski czy też nie mam co na taką liczyć? Dzięki.

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Na ten moment maksimum wynosi 1:300 w przypadku Dukascopy Europe (regulacje łotewskie), ale polscy rezydenci z uwagi na wytyczne KNF mogą otrzymać max. 1:100.
W Dukascopy Bank (regulacje szwajcarskie) maksimum to 1:200 dla wszystkich.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

smutnybaca
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:36

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: smutnybaca »

Ale czy to 1:200 w szwajcarskim Dukascopy nie stoi w sprzeczności z rekomendacjami KNF, albo inaczej: czy to nie oznacza, że otwierając konto w Dukascopy Swiss i wybierając dźwignię 1:200 polski trader łamie w jakikolwiek sposób prawo?

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

:mrgreen:
smutnybaca pisze:Ale czy to 1:200 w szwajcarskim Dukascopy nie stoi w sprzeczności z rekomendacjami KNF, albo inaczej: czy to nie oznacza, że otwierając konto w Dukascopy Swiss i wybierając dźwignię 1:200 polski trader łamie w jakikolwiek sposób prawo?
Nie lamiesz prawa. Prawo nie nakłada na ciebie obowiązku handlowania z dźwignią 1:100, czy 1:30. Przynajmniej narazie
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

smutnybaca
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:36

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: smutnybaca »

No to odwrotnie. Czy w takim razie Dukascopy nie łamie polskiego prawa? Zastanawiam się tylko nad wartością rekomendacji KNFu. Jakby nie patrzeć po wprowadzeniu tych rekomendacji wszyscy jak jeden mąż pokasowali absurdalne dźwignie 1:500, ale też takie jak chociażby 1:200, mimo że na takich płotkach próbujących szczęścia na 1:500 pewnie zarabiało się brokerom najłatwiej. No to skoro mimo tego pozbyli się takich dźwigni to odczuli wystarczający do tego nacisk ze strony KNFu. Dlatego też zastanawiam się dlaczego Dukas ma to w nosie. Możliwe, że po prostu czegoś nie wiem. Na forexie byłem ostatnio wiele lat temu :)

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

smutnybaca pisze:No to odwrotnie. Czy w takim razie Dukascopy nie łamie polskiego prawa? Zastanawiam się tylko nad wartością rekomendacji KNFu. Jakby nie patrzeć po wprowadzeniu tych rekomendacji wszyscy jak jeden mąż pokasowali absurdalne dźwignie 1:500, ale też takie jak chociażby 1:200, mimo że na takich płotkach próbujących szczęścia na 1:500 pewnie zarabiało się brokerom najłatwiej. No to skoro mimo tego pozbyli się takich dźwigni to odczuli wystarczający do tego nacisk ze strony KNFu. Dlatego też zastanawiam się dlaczego Dukas ma to w nosie. Możliwe, że po prostu czegoś nie wiem. Na forexie byłem ostatnio wiele lat temu :)
Dukascopy szwajcaria jest regulowany w Szwajcarii, która członkiem UE nie jest i dostaniesz tam 1:200
Dukascopy europa jest regulowana w kraju UE i tam dostaniesz 1:100, a za chwile 1:30.
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

he he zwyczajnie maja w powazaniu wymysly ue i reszty i chwala im za to. sam mam konto w icmarkets z lewarem 1:500 a w ducasie bank 1:200 i nikt slowa nie powiedzial ze musza mi go zmniejszyc 8)
reszte kont to niedlugo bedzie mozna sobie pozamykac raz na zawsze wlasnie przez ue i esma :evil:

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

czy tylko ja nie widzę swoich pozycji ?:)
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Czy może ktoś gra w DBank i może coś powiedzieć o realizacji zleceń na głównych parach walutowych,szczególnie interesuje mnie EurUsd.Chodzi mi o poślizgi jakie mieliście na otwarciu i zamknięciu zlecenia oczekującego .Czy to było w trakcie danych, przed czy po ,i jakim lotem.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

raposo, co to za identyfikacja wideo przy założeniu konta w Dukascopy Bank? Kamera w laptopie, jakieś połączenie online, o co chodzi w tej weryfikacji wideo?

ODPOWIEDZ