Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

RobertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2013, 11:01

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: RobertK »

Mhm, mi nadal nie działa.
Wersja mobilna również nie może się połączyć...
Jeleń za 20 minut przemawia...

EDYCJA:
Już jest. ok. 20 minut w sumie trwało.

Pozdrawiam

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Sorry, demo już działa, live nie działa nie może się połączyć. To chyba tylko kontakt telefoniczny. Jeszcze jest troche czasu, więc broker może potem nie uznać reklamacji, ponieważ miałeś czas na zrobienie ruchu, czyli wykonanie telefonu. Dopiero jak linia będzie zablokowana a ty nie miałeś możliwości zamknąć pozycje wtedy taka reklamacja będzie uwzględniona.

yogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 25 lut 2012, 17:28

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: yogi »

Wrócę do postów z 07.06.2017 . arkoni pisze:
"Jest jeszcze jeden szczegół o którym się w ogóle nie wspomina. 99% udziałów w Dukascopy Bank ma dwoje Rosjan państwo Andriej i Veronika Duka. I nie chodzi mi tutaj o narodowość właścicieli (choć w obecnej sytuacji geopolitycznej budzi to pewne obawy) ale właśnie o strukturę własności skupioną w rękach jednego małżeństwa. Tak wiem - bank zarejestrowany w Szwajcarii i posiadający wszelkie niezbędne zezwolenia... "
Na to raposo odpisuje:
"Co do udziałów własnościowych... Apple stracił Steve'a i lipa. Sobieraj odchodzi z Aliora - akcje 7% w dół. Przykłady można mnożyć. Jakoś w rękach "stwórcy" biznes z reguły lepiej prosperuje... :) Ale z punktu widzenia tradingu i bezpieczeństwa środków (szwajcarskie regulacje) nie upatrywałbym w tym ani wady, ani zalety."
Moje pytanie:
a jak w Dukascopy Europe , czy obowiązują też regulacje szwajcarskie, czy inne regulacje - Łotewskie, bo przecież siedziba jest na Łotwie. Jeśli regulacje Łotwy, to czym się różnią od tych szwajcarskich?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

D. Europę obowiązują regulacje europejskie. Bank szwajcarskie. Mogę odpowiedzieć tylko ogólnie, bo nie znam szczegółowych zapisów.
Szwajcaria:
- broker może działać tylko na licencji bankowej
- gwarancja kapitału do 100 000 CHF
- nie musi dostosowywać się do wymysłów UE

Europa:
- może promować się i brać udział w eventach na terenie UE
- gwarancje do 22 tys. EUR
- stosuje się do dyrektyw UE

Na pewno różnic jest dużo więcej ale mogą być one z punktu tradera mało istotne ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: rem »

yogi pisze:Wrócę do postów z 07.06.2017 . arkoni pisze:
"Jest jeszcze jeden szczegół o którym się w ogóle nie wspomina. 99% udziałów w Dukascopy Bank ma dwoje Rosjan państwo Andriej i Veronika Duka...
Z informacji dostępnych w sieci wynika, że założyciele Dukascopy to obywatele Szwajcarii, z zawodu naukowcy-fizycy. O ile pamiętam, Dukascopy działał na początku tylko w Szwajcarii, w oparciu o prawo tego kraju. W połączeniu z faktem, że jest to obecnie bank szwajcarski, podlegający szwajcarskiemu nadzorowi, zakładając, że nadzór ten działa poprawnie, nie martwiłbym się zbytnio o los przechowywanych tam środków.
Natomiast kwestia tego, że 99% jest w rękach faktycznie jednego udziałowca, jest moim zdaniem, nieistotna. Jak każda firma, także Dukascopy może kiedyś zostać sprzedana, ale to nie powinno wpłynąć na ewentualne bezpieczeństwo przechowywanych tak środków ( oczywiście do czasu kiedy nowy właściciel nie będzie chciał gruntownie zmienić zasad funkcjonowania firmy).

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Trochę to wyrwane z kontekstu.
Nie mam nic do państwa Duka i w ogóle do Dukascopy.
Co do zaś udziału większościowego w spółce, to radzę się zapoznać z uprawnieniami takiego większościowego udziałowca w np. naszym prawie. A są one naprawdę duże. Przykładów z naszego podwórka jest aż nadto i nie byłbym tu aż taki spokojny.
Przypomnę jeszcze, że całkiem niedawno FBI prowadziło szeroko zakrojone dochodzenie przeciwko bankom szwajcarskim zakończone dość bulwersującymi ustaleniami...
Jest jeszcze sprawa etyczna (o której wspomniałem w nawiasie) - nie mam nic do Rosjan ale przypomnę, że UE i USA nałożyły na Rosję sankcje no przecież nie dla kaprysu... No i w końcu rosyjski kapitał, delikatnie mówiąc, wątpliwego pochodzenia traktuje wiele państw europejskich jak pralnie brudnych pieniędzy - informacje o tym są łatwo dostępne w prasie europejskiej i polskiej. Oczywiście - nie sugeruję, że taką pralnią jest Dukascopy!
Może przesadzam ale świadomość powyższego jakoś mi po prostu przeszkadzała i min. dlatego postanowiłem zrezygnować z usług tego brokera, świadczonych zresztą na bardzo wysokim poziomie.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To trochę jak nie jeżdżenie volkswagenami, bo były tworzone na zlecenie Hitlera... ;)

Zagrozenia i skandale są w każdej branży i na całym świecie. Nawet inwestowanie w znaczki okazałoby się nieetyczne. Ale poniekąd rozumiem - też np. nie wsiadam do ukraińskich linii lotniczych i nie przechodzę pod drabiną :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

raposo - nie jestem zabobonny.
Mam ukraińskie korzenie (mój dziadek był Ukraińcem) i właśnie z tego powodu po prostu mi na tyle wymienione przeze mnie zastrzeżenia przeszkadzały, że postanowiłem zmienić brokera. Sam traiding jest już na tyle stresujący, że nie ma sensu dokładać sobie jeszcze dodatkowych emocji. Zresztą tak naprawdę przyczynił się do tego także język w jakim została napisana platforma transakcyjna.
Jeszcze raz jednak muszę napisać, że to naprawdę dobry broker.

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Śmieszne te gwarancje kapitału.Szwajcaria 100 tysiecy CHF,Europe z wszystkimi dyrektywami Unii 22 tysiące Euro.

iaaf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 29 sty 2009, 15:23

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: iaaf »

ADASKO2012 pisze:Śmieszne te gwarancje kapitału.Szwajcaria 100 tysiecy CHF,Europe z wszystkimi dyrektywami Unii 22 tysiące Euro.
"3.000 EURO w 100% oraz 90% nadwyżki ponad tę kwotę, z tym że górna granica środków objętych systemem rekompensat wynosi 22 000 EURO" (z regulaminu mForex)

ODPOWIEDZ