Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mały update do wcześniejszego postu.

Tydzień temu Dukascopy Bank obniżyło min. depozyt wymagany do utrzymania aktywności rachunku z 200 CHF do 20 CHF.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Piwko777

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Piwko777 »

W dniu dzisiejszym 22.04.2017 zaktualizowali platforme do Version 3.1.9 dodali kilka narzędzi i nie tylko

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego nie można praktycznie w ogóle otworzyć pozycji 1 lota, choć jest to rzekomo rynek międzybankowy? Przeważnie pozycja otwiera się na 0.33 lub 0.63. Nigdy nie przewidzę jakiej wartości będzie zlecenie, a tak tradować się po prostu nie da.

Dukas gwarantuje Stop Loss - jednak na demówce miałem 2 razy przypadek, gdy moja pozycja została zamknięta lecz tylko w części, w skutek czego z pozostałej części oddawałem zyski, gdyż rynek zawrócił.

Dodatkowo :
,,Dukascopy Bank przesyła zlecenia na rynek międzybankowy we własnym imieniu w celu ich hedgowania" - Mam rozumieć, że broker traci, gdy klient zarabia?

gientek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2012, 09:59

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: gientek »

HubertK pisze:Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego nie można praktycznie w ogóle otworzyć pozycji 1 lota, choć jest to rzekomo rynek międzybankowy? Przeważnie pozycja otwiera się na 0.33 lub 0.63. Nigdy nie przewidzę jakiej wartości będzie zlecenie, a tak tradować się po prostu nie da.
Może masz za mały kapitał, żeby zabezpieczyć całego lota? i otwiera Tobie tyle ile max. możesz przy takim kapitale i dźwigni.
HubertK pisze:Dukas gwarantuje Stop Loss - jednak na demówce miałem 2 razy przypadek, gdy moja pozycja została zamknięta lecz tylko w części, w skutek czego z pozostałej części oddawałem zyski, gdyż rynek zawrócił.
Wprawdzie nie mam konta w DBank tylko w Europe, ale pierwszy raz słyszę żeby gwarantował wykonanie SL'a.
No chyba, że gwarantuje po najlepszej możliwej cenie zrealizować zlecenie :)
HubertK pisze:Dodatkowo :
,,Dukascopy Bank przesyła zlecenia na rynek międzybankowy we własnym imieniu w celu ich hedgowania" - Mam rozumieć, że broker traci, gdy klient zarabia?
Wg mnie hedgowanie w tym wypadku oznacza otwieranie pozycji identycznej do Twojej w celu zminimalizowania ryzyka.
Czyli broker traci i zarabia wtedy kiedy Ty :)
Oczywiście poza tym, że zawsze zarabia dodatkowo np. z prowizji :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Hubert, trochę ogólnikowo napisałeś ale gientek już w dużej częsci rozwiał wątpliwości.

Dukascopy gwarantuje wykonanie SL, a nie jego cenę lub bezwzględną całość za jednym razem -> jeśli na rynku nie ma drugiej strony transakcji, która by to umożliwiała to następuje realizacja zleceń w częściach. To samo tyczy się otwarcia pozycji.

1 lot to mało - ale wszystko zależy od tego KIEDY i NA CZYM chcemy zawierać transakcje. Egzotyki, w dodatku w czasie niskiej płynności, mogą dawać takie rezultaty. Drugą myślą jest ograniczenie w posiadanym kapitale + lewarze.

Co do zawierania transakcji na rynku ECN - jest tak jak gientek napisał. Z tego co mi wiadomo brokerzy detaliczni mają tak podpisane umowy handlowe ze swoimi dostawcami płynności, że de facto zawsze są stroną transakcji z LP ale ich ekspozycja na ryzyko jest neutralna. Dlatego ostatecznie zarabiają tylko na prowizji.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

HubertK pisze:Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego nie można praktycznie w ogóle otworzyć pozycji 1 lota, choć jest to rzekomo rynek międzybankowy? Przeważnie pozycja otwiera się na 0.33 lub 0.63. Nigdy nie przewidzę jakiej wartości będzie zlecenie, a tak tradować się po prostu nie da.
Tutaj policzysz ile potrzebujesz zabezpieczenia na każdym instrumencie przy danym wolumenie. Margin requirement na dole po lewej pokazuje ile potrzebujesz pieniędzy do otwarcia takiej pozycji. Total P&L liczy całkowitą strate/zysk dla wartości jakie tam wprowadzisz.

amount (mio) - 0.001 = 1000 jednostek, czyli najmniejsza pozycja jaką możesz otworzyć / 0.01 = 10.000 jednostek / itd

https://www.dukascopy.com/trading-tools ... calculator

A tutaj masz pokazane ile potrzebujesz zabezpieczenia na danej dźwigni dla konkretnego instrumentu i wolumenu

https://www.dukascopy.com/trading-tools ... ements_cfd

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

Konto demo mam utworzone na 5000zl. Potrzebuję ok 4k na 1 lota dla EURGBP i USDJPY. Zatem nie ma mowy o niewystarczających środkach do otwarcia całości pozycji.

Kiedy i na czym? Transakcje zawieram tylko na głównych parach walutowych tj. powyższe.

Gientek :

Czy Dukascope Europe gwarantuje egzekucje zleceń Stop Loss?
Dukascopy Europe gwarantuje egzekucję zleceń Stop Loss. Niemniej jednak, w czasie gdy ceny na rynku szybko się zmieniają lub w czasie gdy powstają duże przerwy pomiędzy kolejnymi cenami, istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia dużego poślizgu.

Tak jest w FAQ Dukascopy.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2017, 01:36 przez HubertK, łącznie zmieniany 1 raz.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

HubertK pisze:Konto demo mam utworzone na 5000zl. Potrzebuję ok 4k na 1 lota dla EURGBP i USDJPY. Zatem nie ma mowy o niewystarczających środkach do otwarcia całości pozycji.
A dźwignia 1:100 czy zmniejszona? Sprawdź jaką masz dźwignie ustawioną w "my account"

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

-rookie- pisze:
HubertK pisze:Konto demo mam utworzone na 5000zl. Potrzebuję ok 4k na 1 lota dla EURGBP i USDJPY. Zatem nie ma mowy o niewystarczających środkach do otwarcia całości pozycji.
A dźwignia 1:100 czy zmniejszona? Sprawdź jaką masz dźwignie ustawioną w "my account"


Dźwignia 1:100.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

To chyba nie rozumiem problemu. Tutaj chodzi o to że wklepujesz i wysyłasz zlecenie na 100.000 jednostek ale realizuje Ci tylko 66.000 albo 33.000 ? A czasami brokerzy nie zwiększali teraz podczas wyborów zabezpieczenia na niektórych instrumentach?

ODPOWIEDZ