Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

polon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 13 lut 2015, 18:54

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: polon »

raposo pisze:Update: była niespodziewana awaria, która wymusiła restart systemu. Nie wynikało to z "planowanej aktualizacji".
No jeśli ponoć wysyłali wcześniej info, to chyba jednak było planowane. Może planowali coś niewielkiego i doprowadzili przypadkiem do dużej awarii.
Dziwne, że akurat doszło do awarii w czasie gdy coś grzebali. Tak, tak, wiem, na pewno przypadek.
Nauczą się, że w dzień handlowy niczego się nie dotyka.

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

polon pisze:
raposo pisze:Update: była niespodziewana awaria, która wymusiła restart systemu. Nie wynikało to z "planowanej aktualizacji".
No jeśli ponoć wysyłali wcześniej info, to chyba jednak było planowane. Może planowali coś niewielkiego i doprowadzili przypadkiem do dużej awarii.
Nauczą się, że w dzień handlowy niczego się nie dotyka.
Nie. Była awaria i poinformowali, że muszą zresetować system, aby ją naprawić. A że potrwało to chwilę dłużej... Szczegółów technicznych nie znam ale ponoć nie można było z tym poczekać do weekendu. Gdyby chodziło o coś nieistotnego to na pewno restart nastąpiłby jutro, tak jak zawsze ma to miejsce w Dukascopy odkąd pamiętam.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Hej.

Od niedawna używam tego brokera. Powiedzcie mi w jaki sposób mogę wyciągnąć statement, tak jak było to można zrobić w MetaTraderze ?

Z góry dzięki.
A
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Arturro pisze:Hej.

Od niedawna używam tego brokera. Powiedzcie mi w jaki sposób mogę wyciągnąć statement, tak jak było to można zrobić w MetaTraderze ?

Z góry dzięki.
A
Witaj,

No cóż, to nie MetaTrader więc nie zrobisz tego tak samo ;). Statementem najbliższym temu z MT4 jest wg mnie Position Report (Raport Pozycji). Znajdziesz taką pozycję w menu w lewym górnym rogu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Wiesz nie chodzi o to, aby było tak samo. Po prostu w MT była możliwość wygenerowania w jednym pliku historii pozycji, wykresu i podstawowych info np. DD ilość procentowa pozycji itp.itd w DC tego nigdzie nie mogę odszukać, zobaczę w tym co piszesz.
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Niestety, takich informacji nie otrzymasz z żadnego raportu Dukascopy. Może kiedyś pewnego pięknego dnia....... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

Co myślicie o dodaniu funkcji przejrzenia historii świeczki, klikając na nią 2 razy? Chodzi o to, by po kliknięciu na 1h świeczkę pokazywało nam 12 świeczek 5m zaznaczone innym kolorem, by można było łatwo je poznać, patrząc w lewą stronę wykresu.

Raposo - tak tylko podrzucam pomysł. :)

-- 29 mar 2017, 01:16 --

1. Jak mogę stworzyć krzywą kapitału z uwzględnieniem wszystkiego co znajdę w statemencie? Znacie jakieś programy?

2. Pytanie propo ustawy KNF-u. Czy mieszkając w Polsce jestem zmuszony do korzystania dźwigni maks. 1 : 100?
Chciałbym zwiększyć dźwignię. Pomoże mi założenie konta u brokera nieoferującego konta w PLN?

polon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 13 lut 2015, 18:54

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: polon »

Witam, i znowu problemy z tym Dukasem.
Nie zgadzają się notowania Daxa w porównaniu z innymi brokerami.
Tutaj jest dzisiejszy Dax w Dukasie Obrazek http://imgur.com/a/GKQcf
tutaj w XTB Obrazek http://imgur.com/a/NzhZs
a tutaj w ICMarkets Obrazek http://imgur.com/a/yryJp

Notowania w XTB i ICMarkets jak widać się zgadzają, tylko oczywiście w Dukasie notowania z księżyca.
I jak można u nich grać.....
Ostatnio zmieniony 30 mar 2017, 17:03 przez polon, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

polon pisze:Witam, i znowu problemy z tym Dukasem.
Nie widać obrazków. Wrzuć jako pliki na forum.
HubertK pisze: 1. Jak mogę stworzyć krzywą kapitału z uwzględnieniem wszystkiego co znajdę w statemencie? Znacie jakieś programy?

2. Pytanie propo ustawy KNF-u. Czy mieszkając w Polsce jestem zmuszony do korzystania dźwigni maks. 1 : 100?
Chciałbym zwiększyć dźwignię. Pomoże mi założenie konta u brokera nieoferującego konta w PLN?
Przepraszam, nie widziałem, że coś dopisałeś.
Sugestię dot. platformy podrzucę ;). A co do pytań...
1) Było coś takiego ale płatne i widziałem to dawno temu. Tak czy inaczej, walczę od dawna o to, aby Dukascopy wprowadziło coś takiego u siebie w standardzie :).
2) Mieszkając w Polsce jesteś polskim rezydentem. I każdy regulowany broker na terenie UE będzie mógł Ci maksymalnie taki lewar zaoferować.

p.s. Szwajcaria nie należy do UE... Dukascopy Bank jest ze Szwajcarii... :)

-- czw 30-03-2017, 16:10 --

Ok, zedytowałeś linki. Szczerze? Najbardziej to bym się przyczepił do ICM, bo mają strasznie poszatkowany datafeed :). Ale rozumiem o co chodzi. Tylko jak teraz sobie przeanalizowałem świeczkę M5 z godziny...

10:15 czasu polskiego. Tak żeby łatwo było zlokalizować.

Jej High ma w Dukasie 12231,90.

Na szybko porównałem:
TMS = 12262,1
InterTrader = 12259,5
CityIndex = 12237,0

Konta realne. I teraz np. Dukas i City mają do siebie zbliżone wyglądem wykresy i wartości, a TMS i IT do siebie. Rozbieżności na rynkach OTC/CFD były, są i będą występować. Dziś spasuje Ci bardziej datafeed brokera X, jutro brokera Y. W przypadku indeksów instrumentem bazowym mogą być: kontrakty futures, inne CFD, a nawet sam indeks. I wszystkie mogą prezentować w tym czasie inne wartości. Stąd różnice.

Są nawet brokerzy, jak np. FxPro, którzy oferują dwa różne DAXy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

polon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 13 lut 2015, 18:54

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: polon »

Raposo, nie widać obrazków nie wiem czemu, męczę sie z tym ale nie wchodzi, wiec dałem linki do tych obrazków. Nie wiem jak sie wrzuca te pliki o których piszesz

ODPOWIEDZ