Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Nie gram na srebrze więc trudno mi jakkolwiek odnieść się do handlu na nim. Analizowałem swego czasu poślizgi na walutach i nie mogę powiedzieć, że ich nie ma, bo są - ale występują one zarówno na minus, jak i na korzyść tradera. Tyle, że większość traderów zamyka swoje zlecenia na SL, gdzie naturalny jest poślizg negatywny, podczas, gdy niewielu korzysta z TP, gdzie występuje poślizg pozytywny.

Co do Twojej transakcji - kontakt z Dukascopy i ew. złożenie reklamacji rozwiąże wszelkie wątpliwości. Sprawdzą co faktycznie zaszło. Strzelam, że to kwestia spreadu albo feedu. Ostatnio miałem sporo sytuacji, gdzie szczęśliwie kurs zawrócił 0.X pips od mojego SL i zlecenia nie zostały zrealizowane.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

Przy zawieraniu transakcji spread wynosił 3.1. Myślę, a mogę się mylić, ze nie ważna jest wielkość spreadu w przypadku sl gdzie ustawiłem
sl : >bid
Co innego gdybym ustawił >ask

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

HubertK pisze:maksymalny zasięg świeczek był do 18,470. Myślę, że SL nie powinien być zrealizowany, ponieważ przy cenie 18,470 która była najwyższa
Na wykresie możesz ustawić czy świeczki mają się rysować po cenie BID czy po cenie ASK. Spreadu nie widać patrząc na wykres rysowany po cenie BID. Jeśli patrzysz na wykres rysowany po cenie BID, to widzisz że cena była na poziomie 18.470. Przełącz sobie na ASK to zobaczysz gdzie była cena. Była na poziomie 18.500. To żaden poślizg. Na srebrze jest spory spread, a ty w ogóle go nie uwzględniłeś u ustawiłeś zbyt krótki SL. Przyglądnij się dobrze. To samo ropa, czy inny instrument na którym spread jest szerszy. Spreadu nie widać kiedy oglądasz wykres po cenie BID!

Obrazek
HubertK pisze:Czy Wy podobnie jak ja, uważacie, że nie powinienem zostać wykluczony z rynku?
Ubolewam też nad faktem, że każde moje zlecenie zakończone na SL był zrealizowane z poślizgiem. Za każdym razem poślizg wynosił tyle samo dla tej samej wartości wolumenu. Nie podoba mi się to.
Nie mam żadnego interesu w tym że bronię Dukascopy i piszę w tym temacie, ale wrzuć wykres tickowy i pokaż ten poślizg. Coś mi się wydaje, że nie poznałeś jeszcze dobrze platformy. Oby to było tylko demo...
Ostatnio zmieniony 06 lis 2016, 21:32 przez -rookie-, łącznie zmieniany 2 razy.

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

-rookie- pisze:
HubertK pisze:maksymalny zasięg świeczek był do 18,470. Myślę, że SL nie powinien być zrealizowany, ponieważ przy cenie 18,470 która była najwyższa
Na wykresie możesz ustawić czy świeczki mają się rysować po cenie BID czy po cenie ASK. Spreadu nie widać patrząc na wykres rysowany po cenie BID. Jeśli patrzysz na wykres rysowany po cenie BID, to widzisz że cena była na poziomie 18.470. Przełącz sobie na ASK to zobaczysz gdzie była cena. Była na poziomie 18.500. To żaden poślizg. Na srebrze jest spory spread, a ty w ogóle go nie uwzględniłeś u ustawiłeś zbyt krótki SL. Przyglądnij się dobrze. To samo ropa, czy inny instrument na którym spread jest szerszy.
HubertK pisze:Czy Wy podobnie jak ja, uważacie, że nie powinienem zostać wykluczony z rynku?
Ubolewam też nad faktem, że każde moje zlecenie zakończone na SL był zrealizowane z poślizgiem. Za każdym razem poślizg wynosił tyle samo dla tej samej wartości wolumenu. Nie podoba mi się to.
Nie mam żadnego interesu w tym że bronię Dukascopy i piszę w tym temacie, ale wrzuć wykres tickowy i pokaż ten poślizg. Coś mi się wydaje, że nie poznałeś jeszcze dobrze platformy. Oby to było tylko demo...

Po co mam uwzględniać cena ASK, skoro SL ustawiłem by zamknelo pozycje gdy cena BID, nie ASK przekroczy 18.60?

-- 06 lis 2016, 22:32 --
HubertK pisze:
-rookie- pisze:
HubertK pisze:maksymalny zasięg świeczek był do 18,470. Myślę, że SL nie powinien być zrealizowany, ponieważ przy cenie 18,470 która była najwyższa
Na wykresie możesz ustawić czy świeczki mają się rysować po cenie BID czy po cenie ASK. Spreadu nie widać patrząc na wykres rysowany po cenie BID. Jeśli patrzysz na wykres rysowany po cenie BID, to widzisz że cena była na poziomie 18.470. Przełącz sobie na ASK to zobaczysz gdzie była cena. Była na poziomie 18.500. To żaden poślizg. Na srebrze jest spory spread, a ty w ogóle go nie uwzględniłeś u ustawiłeś zbyt krótki SL. Przyglądnij się dobrze. To samo ropa, czy inny instrument na którym spread jest szerszy.
HubertK pisze:Czy Wy podobnie jak ja, uważacie, że nie powinienem zostać wykluczony z rynku?
Ubolewam też nad faktem, że każde moje zlecenie zakończone na SL był zrealizowane z poślizgiem. Za każdym razem poślizg wynosił tyle samo dla tej samej wartości wolumenu. Nie podoba mi się to.
Nie mam żadnego interesu w tym że bronię Dukascopy i piszę w tym temacie, ale wrzuć wykres tickowy i pokaż ten poślizg. Coś mi się wydaje, że nie poznałeś jeszcze dobrze platformy. Oby to było tylko demo...

Po co mam uwzględniać cena ASK, skoro SL ustawiłem by zamknelo pozycje gdy cena BID, nie ASK przekroczy 18.60?

W momencie sprzedaży patrzyłem na spread.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

HubertK pisze: Po co mam uwzględniać cena ASK, skoro SL ustawiłem by zamknelo pozycje gdy cena BID, nie ASK przekroczy 18.60?
A dokładnie w który dzień i o której godzinie otwierałeś pozycje?

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

W ten piątek. Sprzedaż na samym szczycie podczas danych nfp. - 13 30

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

-- 06 lis 2016, 22:55 --
HubertK pisze:Cześć.
Mam sprawę. Otóż zostałem wykluczony z rynku poprzez SL po cenie 18.481 na srebrze, moje zlecenie SL było ustawine na 18,460. Rozumiem, że poślizg i w ogóle, jednak maksymalny zasięg świeczek był do 18,470. Myślę, że SL nie powinien być zrealizowany, ponieważ przy cenie 18,470 która była najwyższa nie było zleceń kupna(potrzebnych by zamknąć mojego sella).
Czy Wy podobnie jak ja, uważacie, że nie powinienem zostać wykluczony z rynku?
Ubolewam też nad faktem, że każde moje zlecenie zakończone na SL był zrealizowane z poślizgiem. Za każdym razem poślizg wynosił tyle samo dla tej samej wartości wolumenu. Nie podoba mi się to.
HubertK pisze:Po co mam uwzględniać cena ASK, skoro SL ustawiłem by zamknelo pozycje gdy cena BID, nie ASK przekroczy 18.60?
Jeszcze raz bo zamieszałem się trochę. Wszystko się zgadza. Nie było żadnego poślizgu. Jeśli sprzedawałeś to potem SL reaguje nie po cenie BID, tylko po cenie ASK. Heh, też bym tak chciał.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2016, 21:57 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

-rookie- pisze:
HubertK pisze:W ten piątek. Sprzedaż na samym szczycie podczas danych nfp. - 13 30
Na dole wrzuciłem Ci wykres po cenie ASK, czyli rysowany ze spreadem. U mnie cena doszła w tych godzinach do poziomu 18.500. A ty twierdzisz, że skasowało ci STOP LOSS na poziomie 18.600, tak? Masz na dole wykres, sobie zobacz gdzie była cena i oceń u siebie. 4 październik 2016, około godziny 16:30 cena była w maksymalnym punkcie na poziomie 18.500.
Wybacz. Nie 18.60 jak teraz pisałem, a 18.460 - jak pisałem na początku posta.

Dla jasności : wszedłem po cenie 18.413 ustawiłem SL na 18.460. Wykluczyła mnie z rynku po cenie 18.481

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok, już poprawiłem to. Patrz na post wyżej, edytowałem go i zmieniłem screen.

Masz tu jeszcze wykres tickowy, gdzie była cena w tym maksymalnym punkcie tego dnia. Ustawiłeś za krótki SL. Tutaj nie było żadnego poślizgu. Po prostu cena doszła i zrealizowała SL po cenie ASK, skoro piszesz że sprzedawałeś. Miałeś otwartą pozycje krótką. Tak to działa. Sprzedajesz po cenie BID, Stop Loss zamyka po cenie ASK i odwrotnie kupujesz po cenie ASK SL zamyka po cenie BID, ponieważ spread jest kosztem.

Wszystko się zgadza moim zdaniem. Nie było żadnego poślizgu, wszystko jest tak jak być powinno. Za krótki SL po prostu.

Ja mam ustawioną godzinę do przodu, więc 14:30 na wykresie, to 13:30 czasu polskiego

Nie wiem jaki masz czas na platformie, ale ten tick na tym poziomie pojawił się o 16:20 przy ustawieniu EET/UTC+2.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

Godzinę podawałem dla czasu polskiego.
Wiem, ze kupujemy po ask i sprzedajemy po bid.
Wytłumacz mi proszę jakie ma to znaczenie, jeśli ustawiłem podkreślę jeszcze raz SL : cena> (BID)

-- 06 lis 2016, 23:16 --

Godzinę podawałem dla czasu polskiego.
Wiem, ze kupujemy po ask i sprzedajemy po bid.
Wytłumacz mi proszę jakie ma to znaczenie, jeśli ustawiłem podkreślę jeszcze raz SL : cena> (BID)

-- 06 lis 2016, 23:18 --
-rookie- pisze:Ok, już poprawiłem to. Patrz na post wyżej, edytowałem go i zmieniłem screen.

Masz tu jeszcze wykres tickowy, gdzie była cena w tym maksymalnym punkcie tego dnia. Ustawiłeś za krótki SL. Tutaj nie było żadnego poślizgu. Po prostu cena doszła i zrealizowała SL po cenie ASK, skoro piszesz że sprzedawałeś. Miałeś otwartą pozycje krótką. Tak to działa. Sprzedajesz po cenie BID, Stop Loss zamyka po cenie ASK i odwrotnie kupujesz po cenie ASK SL zamyka po cenie BID, ponieważ spread jest kosztem.

Wszystko się zgadza moim zdaniem. Nie było żadnego poślizgu, wszystko jest tak jak być powinno. Za krótki SL po prostu.

Ja mam ustawioną godzinę do przodu, więc 14:30 na wykresie, to 13:30 czasu polskiego

Nie wiem jaki masz czas na platformie, ale ten tick na tym poziomie pojawił się o 16:20 przy ustawieniu EET/UTC+2.

Według czasu platformy wykluczyła mnie 4 sekundy po 14 24

-- 06 lis 2016, 23:24 --
HubertK pisze:Godzinę podawałem dla czasu polskiego.
Wiem, ze kupujemy po ask i sprzedajemy po bid.
Wytłumacz mi proszę jakie ma to znaczenie, jeśli ustawiłem podkreślę jeszcze raz SL : cena> (BID)

-- 06 lis 2016, 23:16 --

Godzinę podawałem dla czasu polskiego.
Wiem, ze kupujemy po ask i sprzedajemy po bid.
Wytłumacz mi proszę jakie ma to znaczenie, jeśli ustawiłem podkreślę jeszcze raz SL : cena> (BID)

-- 06 lis 2016, 23:18 --
-rookie- pisze:Ok, już poprawiłem to. Patrz na post wyżej, edytowałem go i zmieniłem screen.

Masz tu jeszcze wykres tickowy, gdzie była cena w tym maksymalnym punkcie tego dnia. Ustawiłeś za krótki SL. Tutaj nie było żadnego poślizgu. Po prostu cena doszła i zrealizowała SL po cenie ASK, skoro piszesz że sprzedawałeś. Miałeś otwartą pozycje krótką. Tak to działa. Sprzedajesz po cenie BID, Stop Loss zamyka po cenie ASK i odwrotnie kupujesz po cenie ASK SL zamyka po cenie BID, ponieważ spread jest kosztem.

Wszystko się zgadza moim zdaniem. Nie było żadnego poślizgu, wszystko jest tak jak być powinno. Za krótki SL po prostu.

Ja mam ustawioną godzinę do przodu, więc 14:30 na wykresie, to 13:30 czasu polskiego

Nie wiem jaki masz czas na platformie, ale ten tick na tym poziomie pojawił się o 16:20 przy ustawieniu EET/UTC+2.

Według czasu platformy wykluczyła mnie 4 sekundy po 14 24

Jak na mój rozum SL: cena>BID oznacza, ze sl powinien być aktywowany gdy cena bid dosiegnie mój sl. Nie powinna mieć tutaj znaczenia cena sprzedaży, gdyż przy ustawieniu sl miałem do wyboru sl : >BID I >ASK I wybrałem pierwszą opcję.

ODPOWIEDZ