Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

no z tym 1:10 na USD TRY to przesadzili :evil:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PipsKong pisze:no z tym 1:10 na USD TRY to przesadzili :evil:
Po zmianach lewaru na rublu i franku też tak mówili... A potem dziękowali ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:
PipsKong pisze:no z tym 1:10 na USD TRY to przesadzili :evil:
Po zmianach lewaru na rublu i franku też tak mówili... A potem dziękowali ;).
na Rublu to spoko, rozumiem , ale na Turasie to trochę za dużo ;/ 1:50 chociaż :P
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

O co dokładnie chodzi w "weekend margin requirement". Zostawienie pozycji na weekend wymaga 3x większego zabezpieczenia https://www.dukascopy.com/trading-tools ... calculator ale na demo raz otworzyło mi hedge dla tych pozycji zmniejszając je o 70%, przy ustawieniach dźwigni 1:100/1:30, a z kolei innym razem mając 46, 72, a nawet 100 pozycji nie zrobiło nic. To zależy od wykorzystania dźwigni? Jeśli wykorzystanie dźwigni w piątek jest ponad 100% wtedy otwierają się hedge żeby zmniejszyć te pozycje? Nie rozumiem tego mechanizmu...

doppiooo
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 06 gru 2012, 09:57

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: doppiooo »

Czy przez bridge MT4 można zawierać transakcje tylko na forexie?
Na koncie demo nie widzę CDF'ów.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

-rookie- pisze:O co dokładnie chodzi w "weekend margin requirement". Zostawienie pozycji na weekend wymaga 3x większego zabezpieczenia https://www.dukascopy.com/trading-tools ... calculator ale na demo raz otworzyło mi hedge dla tych pozycji zmniejszając je o 70%, przy ustawieniach dźwigni 1:100/1:30, a z kolei innym razem mając 46, 72, a nawet 100 pozycji nie zrobiło nic. To zależy od wykorzystania dźwigni? Jeśli wykorzystanie dźwigni w piątek jest ponad 100% wtedy otwierają się hedge żeby zmniejszyć te pozycje? Nie rozumiem tego mechanizmu...
Rozwiążę Twój problem :).
Tak, to zależy od wykorzystania dźwigni - powyżej 100% nie można otwierać kolejnych pozycji, powyżej 200% działa partial hedge lub total close w zależności od konfiguracji.
Zostawienie pozycji na weekend wymaga ok 3 razy większego zabezpieczenia - to prawda, ale tylko przy standardowych ustawieniach. Polacy mogą mieć w Dukascopy Europe max. lewar 1:100 i weekendowy automatycznie wynosi 1:30. Można natomiast w panelu klienta zmienić sobie tę wartość do 1:90.
https://eu-live.dukascopy.com/fo/reports/trader/
1. Logujesz się danymi z platformy.
2. Zakładka Summary u góry.
3. Overview -> Weekend Lev.: i zmieniasz.

Przy okazji jest tam wiele innych ciekawych opcji jak Stop Loss Level na kapitale ustawiony na serwerze brokera, rodzaj Margin Mode (częściowy hedging lub zamknięcie całości przy Stop Out), itd. itp.
doppiooo pisze:Czy przez bridge MT4 można zawierać transakcje tylko na forexie?
Na koncie demo nie widzę CDF'ów.
Z CFD będzie problem ponieważ... Most MT4 bazuje na przekazywaniu akcji wykonywanych na MT4 do platformy JForex. Do tego może być użyte MT4 dowolnego brokera, a jak wiadomo przy CFD każdy broker inaczej niż przy walutach, może dowolnie standaryzować swoje CFD, począwszy od wartości pipsa, przez wymogi kapitałowe, po nazewnictwo symbolu przez który oznaczony będzie instrument. Szczerze? Ja bym odpuścił handel na CFD przez most. Waluty są dużo bardziej uniwersalne i takiego problemu nie ma.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

raposo pisze:Zostawienie pozycji na weekend wymaga ok 3 razy większego zabezpieczenia - to prawda, ale tylko przy standardowych ustawieniach. Polacy mogą mieć w Dukascopy Europe max. lewar 1:100 i weekendowy automatycznie wynosi 1:30. Można natomiast w panelu klienta zmienić sobie tę wartość do 1:90..
Sprawdziłem już jak działa w praktyce total close, partial hedge, stop loss level, doszedłem też do tego że można zmienić dźwignię na weekend, ale nie można jej potem zmniejszyć przy otwartych pozycjach i że nie można mieć większego lewara niż 1:100, a szkoda :) Wiem o tych regulacjach dla Polaków. Z jednej strony to dobrze, bo ogranicza przed otwieraniem zbyt dużych pozycji, ale z drugiej możliwość regulacji dźwignią przed weekendem z 1:100 do 1:300 pozwala obniżyć jej użycie dla pozycji otwartych na lewarze 1:100. W sumie można tak samo do tego podejść przy maksymalnym lewarze 1:100, czyli zejść do 1:30/1:10 i wtedy kombinować w tę stronę zwiększając do 1:100/1:30. Ok, dzięki za odpowiedź raposo.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Sezon na promocje się rozkręca i to z korzyścią dla traderów :). Dukascopy Europe proponuje nowym klientom do 100 PLN zwrotu zapłaconej prowizji. To w połączeniu z Forex Clubowym -20% w optymalnym momencie obniża naszą prowizję o 70% i jeśli jesteśmy w najwyższym progu prowizyjnym (0,0035%, czyli depozyt poniżej 5000 USD) daje realną stawkę prowizji na poziomie 0,00105%. Przy większych wpłatach będzie jeszcze mniej. Oczywiście dalej mowa o sytuacji optymalnej.

Warunki promocji:
  • - Załóż rachunek rzeczywisty oraz zasil go najpóźniej 30.11.2016.
    - Min. depozyt jaki należy wpłacić to 400 PLN.
    - Należy wygenerować prowizję o łącznej wartości min. 200 PLN do 31.03.2017.
    - Po wygenerowaniu min. prowizji należy napisać do swojego Account Managera, aby zaksięgował zwrot.
    - Promocja dotyczy tylko nowych klientów z Polski.
Cashback łączy się również z ofertami bonusowymi Dukascopy.

Więcej na stronie: http://forexclub.pl/cashback-100-pln-pr ... py-europe/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Administrator
Admin
Admin
Posty: 249
Rejestracja: 02 cze 2008, 21:36

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Administrator »

Resetujemy (po wielu latach) ankietę opinii o brokerze:

Wyniki ankiety do dnia 27.10.2016 to:

Co myślisz na temat tego brokera ?

Zdecydowanie polecam: 163 głosy (48%)
Poza paroma minusami są ok: 88 głosów (26%)
Przeciętny: 56 (17%)
Mają wiele wad: 8 (2%)
Stanowczo odradzam: 24 (7%)
 
Liczba głosów : 339

Zapraszamy do oddawania głosów w nowej ankiecie.

HubertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:21

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: HubertK »

Cześć.
Mam sprawę. Otóż zostałem wykluczony z rynku poprzez SL po cenie 18.481 na srebrze, moje zlecenie SL było ustawine na 18,460. Rozumiem, że poślizg i w ogóle, jednak maksymalny zasięg świeczek był do 18,470. Myślę, że SL nie powinien być zrealizowany, ponieważ przy cenie 18,470 która była najwyższa nie było zleceń kupna(potrzebnych by zamknąć mojego sella).
Czy Wy podobnie jak ja, uważacie, że nie powinienem zostać wykluczony z rynku?
Ubolewam też nad faktem, że każde moje zlecenie zakończone na SL był zrealizowane z poślizgiem. Za każdym razem poślizg wynosił tyle samo dla tej samej wartości wolumenu. Nie podoba mi się to.

ODPOWIEDZ