Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

-rookie- pisze:Cześć raposo. W ostatnich kilku dniach jakby poprawiła się płynność na instrumentach, szczególnie na EURUSD lecą co chwilę zlecenia i wykres tickowy nie jest już tak rzadki, jak jeszcze było to kilka dni temu. Zleceń też jakby więcej, znacznie szybciej i co rzuciło mi się od razu w oczy to te zlecenia są znacznie większe niż jeszcze kilka dni temu. Wcześniej w ciągu sekundy średnio 3-5 zleceń, a teraz ta liczba wynosi 5-8. Co mnie najbardziej pozytywnie zaskoczyło to właśnie wielkość zleceń i znacznie większa płynność. Wiesz coś więcej o tym?
Dobrze, że mówisz. Spróbuję się czegoś dowiedzieć i dam znać w tym poście ;). Sam gram ostatnio na M15 bez wolumenu więc nie zwróciłem na to uwagi.

-- czw 28-07-2016, 13:38 --

Z tego co się dowiedziałem to w ostatnim czasie nic się nie zmieniło po stronie brokera więc może po prostu jakiś duży gracz zaczął intensywnie handlować.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
KazimierzWielki
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 01 sie 2016, 14:55

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: KazimierzWielki »

Hej,
szukam brokera na CFD dla indeksów. Szczególnie chodzi mi o indeksy amerykańskie. Czy DC spread'y w DC dla SP500 wahają się w okolicach 0,4 - 0,5 pipsa, w zależności od czasu składania zlecenie? I najważniejsze jak tutaj wygląda prowizja na ten indeks? Czy faktycznie jest to 0,1% od transakcji (min 10EUR)? Czyli przykładowo otwieram pozycję na 1CFD na US500 za ok. 22USD, następnie zamykam ją powiedzmy na zero (bez zysku/straty) i muszę zapłacić 20EUR prowizji? Ergo, by wykorzystać minimum prowizji trzeba jednorazowo wejść za kwotę 20000EUR? Czy tak?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

KazimierzWielki pisze:Hej,
szukam brokera na CFD dla indeksów. Szczególnie chodzi mi o indeksy amerykańskie. Czy DC spread'y w DC dla SP500 wahają się w okolicach 0,4 - 0,5 pipsa, w zależności od czasu składania zlecenie? I najważniejsze jak tutaj wygląda prowizja na ten indeks? Czy faktycznie jest to 0,1% od transakcji (min 10EUR)? Czyli przykładowo otwieram pozycję na 1CFD na US500 za ok. 22USD, następnie zamykam ją powiedzmy na zero (bez zysku/straty) i muszę zapłacić 20EUR prowizji? Ergo, by wykorzystać minimum prowizji trzeba jednorazowo wejść za kwotę 20000EUR? Czy tak?
Witaj,

Średnie wartości spreadów można sprawdzić sobie na stronie Dukascopy:
https://www.dukascopy.com/swiss/english ... x/?spreads
Na SP500 widzę, że jest to ok. 0,57 pips.

Prowizję można wyliczyć sobie za pomocą kalkulatora:
https://www.dukascopy.com/swiss/english ... alculator/
Próg prowizyjny wybierasz sam lub ustawi Ci go automatycznie przy konfiguracji konta (depozyt, obrót, wartość konta).

Min. prowizja 10 EUR dotyczy bodajże handlu na akcjach, a nie obowiązuje na CFD na towary i indeksy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
KazimierzWielki
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 01 sie 2016, 14:55

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: KazimierzWielki »

raposo pisze:
KazimierzWielki pisze:Hej,
szukam brokera na CFD dla indeksów. Szczególnie chodzi mi o indeksy amerykańskie. Czy DC spread'y w DC dla SP500 wahają się w okolicach 0,4 - 0,5 pipsa, w zależności od czasu składania zlecenie? I najważniejsze jak tutaj wygląda prowizja na ten indeks? Czy faktycznie jest to 0,1% od transakcji (min 10EUR)? Czyli przykładowo otwieram pozycję na 1CFD na US500 za ok. 22USD, następnie zamykam ją powiedzmy na zero (bez zysku/straty) i muszę zapłacić 20EUR prowizji? Ergo, by wykorzystać minimum prowizji trzeba jednorazowo wejść za kwotę 20000EUR? Czy tak?
Witaj,

Średnie wartości spreadów można sprawdzić sobie na stronie Dukascopy:
https://www.dukascopy.com/swiss/english ... x/?spreads
Na SP500 widzę, że jest to ok. 0,57 pips.

Prowizję można wyliczyć sobie za pomocą kalkulatora:
https://www.dukascopy.com/swiss/english ... alculator/
Próg prowizyjny wybierasz sam lub ustawi Ci go automatycznie przy konfiguracji konta (depozyt, obrót, wartość konta).

Min. prowizja 10 EUR dotyczy bodajże handlu na akcjach, a nie obowiązuje na CFD na towary i indeksy.
Ok. Dziękuję. Będę kombinował z kalkulatorkiem do którego podałeś link.

Awatar użytkownika
Sztefel
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 23 sty 2015, 13:25

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Sztefel »

Witam,

Mam pytanie czy mozna wybrac jezyk polski w platformie jforex i jak ustawic zlecenie oczekujace buy stop lub sell stop?

Z gory dziekuje za odp.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Sztefel pisze:Witam,

Mam pytanie czy mozna wybrac jezyk polski w platformie jforex i jak ustawic zlecenie oczekujace buy stop lub sell stop?

Z gory dziekuje za odp.

Pozdrawiam
Witaj,

Można. Wybierasz go zarówno przy logowaniu, jak i potem możesz go zmienić w menu górnym -> Narzędzia -> Zmień język.

Ustawić zlecenie oczekujące można:
- klikając prawym przyciskiem na wykres,
- poprzez menu boczne i Zlecenie warunkowe (parametr Wejście wybiera rodzaj zlecenia),
- i chyba był jeszcze jakiś sposób ale nie pamiętam jaki :).

-- czw 11-08-2016, 9:55 --

18 sierpnia o 19:00 czasu polskiego odbędzie się darmowe webinarium organizowane przez Dukascopy poświęcone platformie JForex. Prowadzących będzie dwóch, dzięki czemu jeden z nich będzie opowiadał i prezentował platformę, a drugi cały czas udzielał odpowiedzi na pytania. Wszystko oczywiście w języku polskim :).

Aby wziąć udział w szkoleniu nie trzeba się rejestrować - w czasie trwania webinarium wystarczy wejść na stronę Dukascopy pod poniższym linkiem.

WEBINARIUM

-- pt 12-08-2016, 10:05 --

Kolejna ciekawa wiadomość...

DŹWIGNIA WEEKENDOWA
Jak wiadomo, z uwagi na wytyczne KNF, maksymalny lewar dla Polaków wynosi 1:100. W związku z tym dźwignia weekendowa była obniżana do 1:30. Obecnie można sobie ją zwiększyć do 1:90. Wystarczy zalogować się do panelu klienta i w zakładce My Account edytować tę wartość ręcznie. Info skonsultowane z supportem Dukascopy - nie cofną tej zmiany Polakom.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Venomouss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 618
Rejestracja: 31 lip 2014, 10:43

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: Venomouss »

pytanie dot. Dukascopy Europe . Czy wpłaty depozytów w USD również wysyłane są do polskich banków jak w przypadku PLN ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Venomouss pisze:pytanie dot. Dukascopy Europe . Czy wpłaty depozytów w USD również wysyłane są do polskich banków jak w przypadku PLN ?
Nie, polskim bank dostępny jest tylko do wpłat w PLN.

-- wt 06-09-2016, 7:59 --

Dukascopy wypuściło nową wersję JForex w wersji 3 Beta. Na razie oczywiście dostępna tylko dla kont demonstracyjnych jednak już można testować wdrożone nowości. Więcej detali co zostało zmienione na naszej stronie:
http://forexclub.pl/nowa-wersja-jforex- ... py-polsce/

Z tej też okazji pod koniec września w 4 dużych miastach Polski zostaną poprowadzone przez polski team seminaria dot. właśnie JForex. Harmonogram w powyższym linku. Zapraszamy do zapisów - ilość miejsc ograniczona. Wstęp wolny.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
RAY of Sunshine
Gaduła
Gaduła
Posty: 350
Rejestracja: 08 wrz 2010, 20:33

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: RAY of Sunshine »

Witam,

Mam problem z Jforex, mianowicie po dzisiejszych automatycznych aktualizacjach w Windows 10 po odpaleniu Jforex okna wyglądają tak jak na zdjęciu w załączniku:

Nie mogę dodawać wykresów itp. Czy ktoś miał do czynienia z czymś takim i mógłby mi pomóc?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Rynek ma tylko jedną stronę i nie jest to bynajmniej strona byka czy niedźwiedzia, jest to tylko właściwa strona"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jak nie działa standardowa procedura, czyli aktualizacja Java, czyszczenie cache itd. itp. to napisz bezpośrednio do supportu Dukascopy. U mnie po aktualizacji JForex działa nawet jakby sprawniej ale korzystam z Maca...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ