Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

RobertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2013, 11:01

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: RobertK »

ForexTig3r pisze:Broker nie jest zły, ale aby go nazywać jako lidera brokerów ECN, to chyba przesada, czym on się tak naprawdę wyróżnia?
Tym iż nie ma jakiegoś normalnego klienta do trejdowania?
Tym że jest ze Szwajcarii?
Swapami bije każdą znaną mi konkurencję na głowę.
Ostatnio szukałem czegoś ciekawszego, patrząc na pozycje overnight koszty wzrosłyby mi o około 200-400% (i to nawet nie wspominając o egzotykach - na majorsach też różnica jest znaczna).

Porównywałem w tym tyg:

Noble Markets
TMS
HFT

Jeśli masz coś ciekawego - jestem otwarty na propozycje. Kalkulator overnight masz dostępny na stronie Dukasa, więc możesz się pobawić i podpowiedzieć.

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No i widzicie. Można sobie dyskutować kto jest najlepszym brokerem przez kolejne 50 stron ale ostatecznie wniosek i tak będzie ten sam - nie ma jednego najlepszego brokera. Co najwyżej możemy znaleźć takiego, który najlepiej będzie spełniał nasze potrzeby ale zaraz przyjdzie ktoś inny i jego priorytetem będą zupełnie inne cechy i ciach - mamy For3xTigera ;).

Support kuleje? Dlatego doszła kolejna polskojęzyczna osoba do supportu. Z czasem na pewno będzie i kolejna i będzie lepiej. To tylko pokazuje, że rośnie zainteresowanie ze strony Polaków, co bardzo mnie cieszy :).

Prowizje nie są najlepsze? Zależy jak patrzeć. Jeśli nie wpłacamy 100 USD tylko większy kapitał i do tego generujemy niemały obrót to w chwilę stają się konkurencyjne (poniżej 0,0030%). Do tego dochodzą programy bonusowe, gdzie dodatkowo można ją sobie obniżyć.

Spready są średnie? Fakt, nie są w czołówce ale tragedii nie ma. Na EUR/USD średnia wartość z ostatniego kwartału to 0,22 pips - na stronie głównej Dukascopy z prawej strony jest widget ze spreadami, czyli jeśli porównamy z najlepszymi to różnicę można liczyć na poziomie 0,0X. Na USD/PLN 14,33 pips, czyli jest gorzej, bo można spotkać ok. 10.0 pips. Pytanie czy na tym gramy - i wraca kwestia osobistych priorytetów.

Swapy - prawda, są takie jak powinny być.

Dziś była awaria - ok... Nie znam brokera, który by ich nie miał. Btw. Jeśli ktoś na tym ucierpiał i chciałby zareklamować jakąś transakcję (w sposób uzasadniony oczywiście) to jak najbardziej zachęcam. Dukascopy zawsze świetnie do tego podchodziło i nie robiło problemów.

Szwajcarski bank - tak, bez wątpienia to dobre narzędzie marketingowe, bo samo przez się budzi zaufanie. Jednym może to nie robić ale drudzy docenią fakt, że jednak Dukascopy posiada tę licencję bankową, która zapewnia nam w 100% gwarancję kapitału do kwoty 100 000 CHF. Oczywiście w D. Europe wchodzą regulacje unijne ale wystarczy 5000 USD do otwarcia konta w banku więc wyjdzie na jedno.
Szwajcarskiej licencji nie dostaje się ot tak. Wszyscy brokerzy FX z CH w bodajże 2010 r. musieli zacząć się o nią starać, bo jak nie to "wypad". Niektórym zajęło to do dwóch lat, a inni "wypadli" :).

Wybierając daną ofertę ZAWSZE idziemy na jakiś kompromis. Albo coś będzie tańsze, albo będzie miało lepsze regulacje, albo będzie wysyłało PITa, albo zaoferuje nam darmowe 30 USD na początek... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

T-REX pisze:Skoro tak, to co jest Twoim zdaniem czołówką wśród broków? Bo mnie się wydaje, że ten "średniak" wciąga nosem 90% ofert brokerów na tym forum. Ale szczerze mówiąc nie prowadzę szczegółowych badań w tym temacie, więc chętnie poznam Twoje zdanie w omawianej materii.
W czołówce na pewno konto Zero Fees w XM i Papperstone konto Razor.

Takie zabezpieczenie na kontach jest w całej EZ poprzez BFG, nie potrzeba Szwajcarskich banków.
Bardziej rozważał bym temat co będzie jak będzie wojna.
Konta Szwajcarskie są po to aby ukrywać majątki przed fiskusem, oczywiście za odpowiednią opłatą, której inne kraje "optymalizacyjne podatkowo" nie pobierają, albo na pewno nie w takich wysokościach, moim zdaniem są bardzo pyszni, nie toleruję tego.

Nie ma większego znaczenia ilu polaków do obsługi przyjdzie bo to raczej założenie firmy w podejściu do klienta i jakość, a nie ilość.

Nie będę dalej się rozpisywał bo jak napisał Raposo to są osobiste przesłanki.
Uderzyło mnie po prostu, że tak go wszyscy wychwalają i stawiają na lidera, a tymczasem Ducascopy nie jest najlepszy w żadnej kategorii do tego stawia jakieś specjalne wymagania co by to z niego łaskawie nie można było skorzystać
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

BFG działa w przypadku upadku banku, nie brokera. W przypadku brokerów w UE masz 100% do 3000 EUR i 90% do 22 000 EUR. Regulacje ZAWSZE mają "jakieś" znaczenie. W takiej Australii po bankructwie Pepperstone z tego co wiem nie dostałbyś nawet kwiatów z przeprosinami.
Uderzyło mnie po prostu, że tak go wszyscy wychwalają i stawiają na lidera, a tymczasem Ducascopy nie jest najlepszy w żadnej kategorii do tego stawia jakieś specjalne wymagania co by to z niego łaskawie nie można było skorzystać
I właśnie pozostałe opinie potwierdzają, że to tylko subiektywne zdanie... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
slaw2005
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 25 sie 2008, 10:23

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: slaw2005 »

witam

Panowie pomóżcie bo mam problemik a jestem w tych sprawach zielony

po zainstalowaniu nowego update do javy8 po załączeniu platformy pojawia mi się komunikat którego wcześniej nigdy nie widziałem--witryna sieci web została zablokowana przez windows (java) i tak dalej............. czy chcesz ją odblokować - zezwalaj lub nie zezwalaj- oczywiście naciskam zezwalaj i wtedy w oknie javy z którego odpala się platforma pokazuje error i tak w kółko
pytanko - czy można ; gdzie i jak ustawić to w systemie aby pamiętał ze program czy strone którą blokuje - nie blokował ?kiedyś jak miałem windxp to wiedziałem gdzie to zrobić a w wind8 jestem cieńki :(

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Coś nam dzisiaj JForex szwankuje ???
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PipsKong pisze:Coś nam dzisiaj JForex szwankuje ???
Co konkretnie się dzieje? Dopiero odpaliłem ale wygląda OK ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze:
PipsKong pisze:Coś nam dzisiaj JForex szwankuje ???
Co konkretnie się dzieje? Dopiero odpaliłem ale wygląda OK ;).
mieli mi na wykresach tzn co chwile się rozłącza i łączy ponownie ;/
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PipsKong pisze:
raposo pisze:
PipsKong pisze:Coś nam dzisiaj JForex szwankuje ???
Co konkretnie się dzieje? Dopiero odpaliłem ale wygląda OK ;).
mieli mi na wykresach tzn co chwile się rozłącza i łączy ponownie ;/
Uruchomiłem JForex pół godziny temu i nic takiego nie zaobserwowałem. Wręcz przeciwnie, wyjątkowo szybko ładują się mi dziś wykresy po zmianie interwałów :).

slaw2005
Niestety nie wiem jak Ci pomóc. To może bardziej pytanie na jakieś forum typowo o OS Win...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

raposo pisze: Uruchomiłem JForex pół godziny temu i nic takiego nie zaobserwowałem. Wręcz przeciwnie, wyjątkowo szybko ładują się mi dziś wykresy po zmianie interwałów :).

slaw2005
Niestety nie wiem jak Ci pomóc. To może bardziej pytanie na jakieś forum typowo o OS Win...
już jest okey :564:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

ODPOWIEDZ