Droga do zwycięstwa - part 2

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

Dla amerykanów to inaczej wygląda. Poniżej screen z OANDY, czas US.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

W scrine Marcin zadajesz pytanie co łączy te dwie sytuacje, widzę jedynie retest SR, bo o ile pierwsze odbicie jest książkowe pod każdym calem od ZL o tyle drugie kompletnie z powietrza i mnie przewieźli na tym podjeździe UP, myślałem że podejdą do ZLki 1,0609 a tu kiszka...
W sumie poruszasz czynnik czasu... i tu i tu spadek zaczął się o 9.... w jedynym przypadku masz ZL w drugiej nie, sytuacje z ZL rozumiem bardzo dobrze, ale drugą....
Co było przesłanką że jest to identyczna sytuacja?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

ext3 pisze:Dla amerykanów to inaczej wygląda. Poniżej screen z OANDY, czas US.
Ale ja doskonale sobie z tego zdaję sprawę. Ciągle nie mogę trafić na godnego brokera z czasem londyńskim. To jest dla mnie najlepszy czas.

W najbliższym czasie planuję przejście do FxPro - powód - zbyt długi czas realizacji zleceń - szczególnie zamykanie - rozumiem - parę sekund to max - ale nie 30 sek. i więcej....
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Damfry pisze:W scrine Marcin zadajesz pytanie co łączy te dwie sytuacje, widzę jedynie retest SR, bo o ile pierwsze odbicie jest książkowe pod każdym calem od ZL o tyle drugie kompletnie z powietrza i mnie przewieźli na tym podjeździe UP, myślałem że podejdą do ZLki 1,0609 a tu kiszka...
W sumie poruszasz czynnik czasu... i tu i tu spadek zaczął się o 9.... w jedynym przypadku masz ZL w drugiej nie, sytuacje z ZL rozumiem bardzo dobrze, ale drugą....
Co było przesłanką że jest to identyczna sytuacja?
Pozdrawiam
Chodziło mi głównie o czas.

Ale to już przeszłość - zastanówmy się co się może dalej dziać na edku - aktualnie mam otwarte 4 x 1/4 L - zobaczymy co będzie na otwarciu.

Te longi - są grane pod takie coś jak zrobienie dolnego cienia MN w ostatnim dniu miesiąca i ewentualnie na początku grudnia - tj. górny cień (ewentualnej) świecy spadkowej MN w grudniu.

W załączeniu wrzucam wizualizację świecy MN na D1 - z okresu marzec - kwiecień 2015.

Nie ulega wątpliwości, że aktualnie jesteśmy w bardzo ważnym miejscu dla edka i zresztą dla całego świata - najważniejsze pytanie - czy edek złamie wsparcie i zanurkuje ? czy może odbije (trzecie raz). Na screenie 11_31 - jak widać - zarówno w marcu jak i w kwietniu - tzn. oba swingi rozpoczęły się w połowie miesiąca - dla marca - 15 dnia - dla kwietnia - 14 dnia.
Niestety aktualnie w listopadzie nic takiego nie miało miejsca - i obawiam się, że wsparcie pęknie - być może jakaś drobna korekta będzie miała miejsce - tak aby złapać malutkich w L... a potem obsuwa - ponieważ dojście do poziomu nie było takie jak trzeba aby myśleć o UP.

Dodatkowo ogólna sytuacja w Europie nie sprzyja temu aby edek mógł się umacniać. Jeśli wsparcie padnie to kolejny przystanek gdzieś w okolicach 0460-50 - i tutaj się zdecyduje - być może tutaj będzie odwrót - zobaczymy - jeśli jednak nie - to kolejny przystanek na 1.0200 - i ja dopiero tutaj bym szukał naprawdę większego odbicia dla edka.

Ale jak to zwykle bywa - cena zrobi swoje - ja gram to co widzę - jeśli system pokaże graj S - na wsparciu - nie zawaham się załadować pełnej stawki w ten trade...

pozdrawiam Marcin 8)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
Harvey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 488
Rejestracja: 19 sty 2013, 15:55

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Harvey »

Marcin powiedz mi jeżeli chodził o Twoje potwierdzenia. Ile musi ich byc zeby pozycja została otworzona ? 2 moze 3 moze wiecej ? Ma to różnice w jakim czasie tworzenia h1 one maja miejsce ?
"trading is waiting"

Jurnal - http://forex-nawigator.biz/forum/harvey ... 22599.html


Follow The Momo

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Harvey pisze:Marcin powiedz mi jeżeli chodził o Twoje potwierdzenia. Ile musi ich byc zeby pozycja została otworzona ? 2 moze 3 moze wiecej ? Ma to różnice w jakim czasie tworzenia h1 one maja miejsce ?
To zależy - czasem jedno - czasem dwa - trzy. Zależy to też od koloru D1 - jeśli kolory d1 i h1 zbieżne to zwykle wystarcza mniej potw. Ale kolejny już raz

cdn..

ps. aktualnie 4 x 1/4 S e/u po 06166 - tp jeszcze nie ustalone.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

A tak poza tym to dzisiaj były także eSki na e/u i e/j - niestety te na e/u zostały wycięte w pień - na e/j jedna doszła to tp - część zamknąłem z ręki - zostawiłem teraz 3 x 1/4 S. Niestety z powodu mojego błędu na e/j TP ustawiłem z automatu - nie poprawiając go później i poziomy się rozjechały - dlatego weszło tylko jedno.

Aktualnie tak jak pisałem - eS na e/u - jesteśmy w dobrym miejscu na rozpoczęcie rajdu w dół :D

Mimo zaliczenia wtopy na e/u to dzisiaj będzie jakiś tam zysk. Co do tych trade zostawionych na weekend - w niedzielę w nocy zaraz po otwarciu rynku pozamykałem na małej stracie - jak widać była to dobra decyzja. Następnie zaraz wejście w S :)

Zresztą - szczegóły na screenach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Wiesz co Marcin, wiele osób może stracić realną kasę, bo dla wielu jesteś wzorem do naśladowania....
Sugerując że jest tu dobre miejsce na RAJD S pewnie nie jeden już siedzi w eSce....
Już kilka takich akcji widziałem, gdzie jednego dnia piszesz to może się udać Na L a za parę godzin siedzisz obładowany w S i oznajmiasz o tym fakcie na koniec dnia :D

Problem w tym, że tak na prawdę nikt nie zna Twojej metody do końca, a niewielu w części... bo kiedyś chociaż trochę naprowadzałeś co w trawie piszczy, a tego co teraz robisz to już kompletnie nikt nie rozumie- tak tak w kuluarach rozmawia się o takiej osobistości :mrgreen:
Ty się wycofasz z tych Esek z minimalną stratą, reszta będzie kwiczeć i dzieciom prezentów nie kupi na święta ;)
Skoro przyjąłeś formę dziennika, że się tylko chwalisz to jest to ok- niech tak zostanie.
Nie zostawiaj proszę takich "pół fabrykatów" bo to nic nie jest warte i jest sporo osiołków które się na tym zwyczajnie przejeździe i na tamtych sugestiach przejechało :)

Wiem wiem, tylko głupi stawia kasę na czyjąś sugestie, lecz nie śmiałbym twierdzić że to forum jest pozbawione takich głupolków, tym bardziej że znam kogoś kto się zasugerował Twoją wypowiedzią i wtopił 31k trochę grubo nie? ;)
Masz tu ogromną renomę i miej w świadomości, że choćby z tej racji powinieneś warzyć słowa :)

Osobiście, źle się czuję że w ogóle napisałem tego posta, bo może i nie powinienem ale myślę że powinieneś mieć świadomość ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Harvey
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 488
Rejestracja: 19 sty 2013, 15:55

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Harvey »

Damfry pisze:Wiesz co Marcin, wiele osób może stracić realną kasę, bo dla wielu jesteś wzorem do naśladowania....
Sugerując że jest tu dobre miejsce na RAJD S pewnie nie jeden już siedzi w eSce....
Już kilka takich akcji widziałem, gdzie jednego dnia piszesz to może się udać Na L a za parę godzin siedzisz obładowany w S i oznajmiasz o tym fakcie na koniec dnia :D

Problem w tym, że tak na prawdę nikt nie zna Twojej metody do końca, a niewielu w części... bo kiedyś chociaż trochę naprowadzałeś co w trawie piszczy, a tego co teraz robisz to już kompletnie nikt nie rozumie- tak tak w kuluarach rozmawia się o takiej osobistości :mrgreen:
Ty się wycofasz z tych Esek z minimalną stratą, reszta będzie kwiczeć i dzieciom prezentów nie kupi na święta ;)
Skoro przyjąłeś formę dziennika, że się tylko chwalisz to jest to ok- niech tak zostanie.
Nie zostawiaj proszę takich "pół fabrykatów" bo to nic nie jest warte i jest sporo osiołków które się na tym zwyczajnie przejeździe i na tamtych sugestiach przejechało :)

Wiem wiem, tylko głupi stawia kasę na czyjąś sugestie, lecz nie śmiałbym twierdzić że to forum jest pozbawione takich głupolków, tym bardziej że znam kogoś kto się zasugerował Twoją wypowiedzią i wtopił 31k trochę grubo nie? ;)
Masz tu ogromną renomę i miej w świadomości, że choćby z tej racji powinieneś warzyć słowa :)

Osobiście, źle się czuję że w ogóle napisałem tego posta, bo może i nie powinienem ale myślę że powinieneś mieć świadomość ;)
Pozdrawiam

W końcu ktoś to napisał.. bo myślałem że tylko dla mnie jest dziwne prowadzenie tego dziennika.
"trading is waiting"

Jurnal - http://forex-nawigator.biz/forum/harvey ... 22599.html


Follow The Momo

jackub

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Damfry pisze:
Osobiście, źle się czuję że w ogóle napisałem tego posta, bo może i nie powinienem ale myślę że powinieneś mieć świadomość ;)
Pozdrawiam
I czujesz sie prawidłowo....
Twój post i post Harveya porażają mnie.....

ODPOWIEDZ