Droga do zwycięstwa - part 2

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Małe wyjaśnienie i doprecyzowanie - przerwa w grze zaczyna się już od jutra aż do przynajmniej do 18 listopada - tak więc trochę tych dni będzie.

Będę starał się wpadać na forum i w miarę możliwości czasowych wrzucał jakąś analizę - co by nie wypaść z rytmu - zresztą dopiero niedawno ponownie osiągniętego.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: freakout »

szkoda że ta przerwa taka długa, bo Twój dziennik jest jednym z nielicznych do których warto zaglądać :) no nic... powodzenia i czekamy na comeback :P

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Wracając do kompa i do dyskusji :)
Zapytałeś mnie co w danym miejscu i czasie skłoniło mnie do myśleniu o pozycji długiej.
Wrzucę scrina i tam masz odpowiedz.

Wejścia w takich miejscach nie robię, bo jak to ładnie ująłeś nie znam schematu na kontynuacje :D
Mimo wszystko mam zamiar go znaleźć :)
Miejsce wybrane na podstawie przeszłości. Rynek sporo włożył kasy by przepchnąć ten punkt, zakładam więc że powinni być konsekwentni i ciągnąc dalej.
Była Akcja była reakcja, tylko reakcja na akce jakoś mizerna


Piszesz o tym, że ludzie na daną akcje mają określoną reakcje i w wyniku tej reakcji zaczyna się kolejna akcja :)
Co takiego się stało w tym miejscu, że Twoja reakcja jak i innych traderów była reakcją spadkową?

Być może ja źle rozumiem terminy akcja-reakcja....
Ja odnoszę się do przebicia lub fałszywego przebicia (to dla mnie jest akcją) reakcja to powrót do tych miejsc i odrzucenie ceny.....
Ciekawi mnie czym dla Ciebie jest Akcja reakcja, fajnie by było poznać Twoją wersje, bo mam wrażenie że Ty odnosisz się do aktualnych świec, a nie do dalekiej można by powiedzieć przeszłości...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dadas

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Damfry pisze:Wracając do kompa i do dyskusji :)
Zapytałeś mnie co w danym miejscu i czasie skłoniło mnie do myśleniu o pozycji długiej.
Wrzucę scrina i tam masz odpowiedz.

Wejścia w takich miejscach nie robię, bo jak to ładnie ująłeś nie znam schematu na kontynuacje :D
Mimo wszystko mam zamiar go znaleźć :)
Miejsce wybrane na podstawie przeszłości. Rynek sporo włożył kasy by przepchnąć ten punkt, zakładam więc że powinni być konsekwentni i ciągnąc dalej.
Była Akcja była reakcja, tylko reakcja na akce jakoś mizerna


Piszesz o tym, że ludzie na daną akcje mają określoną reakcje i w wyniku tej reakcji zaczyna się kolejna akcja :)
Co takiego się stało w tym miejscu, że Twoja reakcja jak i innych traderów była reakcją spadkową?

Być może ja źle rozumiem terminy akcja-reakcja....
Ja odnoszę się do przebicia lub fałszywego przebicia (to dla mnie jest akcją) reakcja to powrót do tych miejsc i odrzucenie ceny.....
Ciekawi mnie czym dla Ciebie jest Akcja reakcja, fajnie by było poznać Twoją wersje, bo mam wrażenie że Ty odnosisz się do aktualnych świec, a nie do dalekiej można by powiedzieć przeszłości...
Ja bym ci odpowiedział prosto:
Fibo, i zauważ, że ten twój ruch do góry został praktycznie zjedzony na 90%,
a z kolei cofka do góry na tym trendzie w dół osiągnęła, nawet patrząc tylko gołym okiem, okolice 30%.

Z tym, że Fibo można bardzie na zdrowy rozsądek interpretować,
że, skoro to co rynek dał, teraz wziął z powrotem 90%, a z kolei nie dał więcej jak 30%,
to musi jeszcze zabrać, żeby móc znowu dać.

Kazik
Gaduła
Gaduła
Posty: 290
Rejestracja: 19 kwie 2008, 09:30

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Kazik »

Damfry pisze:Wracając do kompa i do dyskusji :)
Zapytałeś mnie co w danym miejscu i czasie skłoniło mnie do myśleniu o pozycji długiej.
Wrzucę scrina i tam masz odpowiedz.

Wejścia w takich miejscach nie robię, bo jak to ładnie ująłeś nie znam schematu na kontynuacje :D
Mimo wszystko mam zamiar go znaleźć :)
Miejsce wybrane na podstawie przeszłości. Rynek sporo włożył kasy by przepchnąć ten punkt, zakładam więc że powinni być konsekwentni i ciągnąc dalej.
Była Akcja była reakcja, tylko reakcja na akce jakoś mizerna


Piszesz o tym, że ludzie na daną akcje mają określoną reakcje i w wyniku tej reakcji zaczyna się kolejna akcja :)
Co takiego się stało w tym miejscu, że Twoja reakcja jak i innych traderów była reakcją spadkową?
Być może ja źle rozumiem terminy akcja-reakcja....
Ja odnoszę się do przebicia lub fałszywego przebicia (to dla mnie jest akcją) reakcja to powrót do tych miejsc i odrzucenie ceny.....
Ciekawi mnie czym dla Ciebie jest Akcja reakcja, fajnie by było poznać Twoją wersje, bo mam wrażenie że Ty odnosisz się do aktualnych świec, a nie do dalekiej można by powiedzieć przeszłości...

Jest tam kilka objawów potencjalnej zmiany trendu.
1.Objęcie bessy H4 po sporym ruchu up.
2.Świeca Momo H4 po objęciu.
3.Niższy szczyt na H1
4.Zejście ceny poniżej otwarcia po sporym ruchu
(to jest b. ważne)
5.Najważniejsze to złamanie linii trendu .

Ta reakcja/czkawka to był "ruch powrotny do przebitej/pod przebitą LT.
Narysuj sobie tą linię i wszystko zobaczysz.
Gdy ruch się zakończył powstało Momo z niższego szczytu na H1.
Ponieważ odbyło się to ze zniesienia 38,2 można było domniemywać,
że jest to fala 4 i będzie piątka w dół.
Faktyczne fala 5 zniosła cały ruch do poziomu 61,8 i była prawie równa
fali 3 a dokładnie miała 88,6 fali 3.

Wiem, że po fakcie ładnie widać ale po złamaniu LT nie powinno się
rozważać grania L.

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Panowie bez urazy.... Pytanie kierowałem do Marcina, bo jego punkt widzenia, jest dla mnie interesujący.
Po fakcie to każdą metodę można dopasować....
LT Fibo? 3 fala po piątym zagięciu? a fibo to z którego dołka i wg jakiej szkoły? znajdę taki co będzie miał 5% zniesienia.....
Bądźmy poważni tematem jest generalnie czysty wykres i ruch ceny. O tym jest dyskusja.
Rzeczy totalnie uznaniowe można sobie zwyczajnie darować. To było jest i będzie tylko i wyłącznie na Waszych ekranach. Rynek nie podjął decyzji o Wasze wskaźniki bo ich nie widział, dlatego dysputa o nich jest tu bez sensu.
Być może Wam pomagają, ale nie one są tu ważne.
Ruch został zjedzony, dość śmieszne tłumaczenie.... Znajdę Ci setki przypadków gdzie ruch zostaje zjedzony i zaczyna się nowy cykl zgodnie z kierunkiem...
Długo szukać nie trzeba, bo tak owy masz po lewej stronie na tym samym scrinie.
Popyt i podaż odpowiada za to czy dany ruch będzie kontynuowany, niemniej jednak bardzo ciężko czasami ocenić czy na tym poziomie coś nadal się znajduje, gdyby porównywać oba poziomy porobiły Pinbary i odrzuciły cenę, w obu przypadkach rynek nie przeszedł strefy, a mimo to jeden puścił drugi nie.
Można powiedzieć zdarza się, ale właśnie chce się dowiedzieć, dla czego się zdarza i od czego to zależy?
Marcin zignorował momentum (być może na to nie patrzy) i wiedział, że cena będzie spadać....
Jak myślicie kto od niego może odpowiedzieć na to pytanie lepiej, czemu zignorował takie miejsce dzisiaj, a czemu jutro może je uszanować.

Pozdrawiam

Dadas

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Damfry pisze:Panowie bez urazy.... Pytanie kierowałem do Marcina, bo jego punkt widzenia, jest dla mnie interesujący.
Po fakcie to każdą metodę można dopasować....
LT Fibo? 3 fala po piątym zagięciu? a fibo to z którego dołka i wg jakiej szkoły? znajdę taki co będzie miał 5% zniesienia.....
Bądźmy poważni tematem jest generalnie czysty wykres i ruch ceny. O tym jest dyskusja.
Rzeczy totalnie uznaniowe można sobie zwyczajnie darować. To było jest i będzie tylko i wyłącznie na Waszych ekranach. Rynek nie podjął decyzji o Wasze wskaźniki bo ich nie widział, dlatego dysputa o nich jest tu bez sensu.
Być może Wam pomagają, ale nie one są tu ważne.
Ruch został zjedzony, dość śmieszne tłumaczenie.... Znajdę Ci setki przypadków gdzie ruch zostaje zjedzony i zaczyna się nowy cykl zgodnie z kierunkiem...
Długo szukać nie trzeba, bo tak owy masz po lewej stronie na tym samym scrinie.
Popyt i podaż odpowiada za to czy dany ruch będzie kontynuowany, niemniej jednak bardzo ciężko czasami ocenić czy na tym poziomie coś nadal się znajduje, gdyby porównywać oba poziomy porobiły Pinbary i odrzuciły cenę, w obu przypadkach rynek nie przeszedł strefy, a mimo to jeden puścił drugi nie.
Można powiedzieć zdarza się, ale właśnie chce się dowiedzieć, dla czego się zdarza i od czego to zależy?
Marcin zignorował momentum (być może na to nie patrzy) i wiedział, że cena będzie spadać....
Jak myślicie kto od niego może odpowiedzieć na to pytanie lepiej, czemu zignorował takie miejsce dzisiaj, a czemu jutro może je uszanować.

Pozdrawiam
Skoro mówisz o Popycie i Podaży, to powinieneś rozumieć co miałem na myśli.
Jeżeli nie rozumiesz, to nie rozumiesz jak działa rynek, nie rozumiesz podstawowych praw ekonomii.
A to co się zdarza, to od niczego nie zależy, od żadnych "sygnałów" na wykresie.
Rynek nie działa według żadnych wskaźników i nie działa według wykresu, który też jest wskaźnikiem.
Nie istnieją żadne prawdy, których ty szukasz.
Istnieje tylko pewne większe lub mniejsze prawdopodobieństwo, ale nie rzeczywiste, tylko uznaniowe, intuicyjne.
Wszystko inne to dopasowywanie teorii do praktyki.

A ja nie mówię o analizie historycznej, bo tam gdzie Marcin też widziałem S, tylko być może byłem bardziej zachowawczy.

Marcin wiedział tyle co ty i ja, czyli nic.
Wiedział jedynie, że jego strategia mu pozwala tam otworzyć S.

Awatar użytkownika
lucek
Gaduła
Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:24

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: lucek »

Dadas pisze:
Damfry pisze:Panowie bez urazy.... Pytanie kierowałem do Marcina, bo jego punkt widzenia, jest dla mnie interesujący.
Po fakcie to każdą metodę można dopasować....
LT Fibo? 3 fala po piątym zagięciu? a fibo to z którego dołka i wg jakiej szkoły? znajdę taki co będzie miał 5% zniesienia.....
Bądźmy poważni tematem jest generalnie czysty wykres i ruch ceny. O tym jest dyskusja.
Rzeczy totalnie uznaniowe można sobie zwyczajnie darować. To było jest i będzie tylko i wyłącznie na Waszych ekranach. Rynek nie podjął decyzji o Wasze wskaźniki bo ich nie widział, dlatego dysputa o nich jest tu bez sensu.
Być może Wam pomagają, ale nie one są tu ważne.
Ruch został zjedzony, dość śmieszne tłumaczenie.... Znajdę Ci setki przypadków gdzie ruch zostaje zjedzony i zaczyna się nowy cykl zgodnie z kierunkiem...
Długo szukać nie trzeba, bo tak owy masz po lewej stronie na tym samym scrinie.
Popyt i podaż odpowiada za to czy dany ruch będzie kontynuowany, niemniej jednak bardzo ciężko czasami ocenić czy na tym poziomie coś nadal się znajduje, gdyby porównywać oba poziomy porobiły Pinbary i odrzuciły cenę, w obu przypadkach rynek nie przeszedł strefy, a mimo to jeden puścił drugi nie.
Można powiedzieć zdarza się, ale właśnie chce się dowiedzieć, dla czego się zdarza i od czego to zależy?
Marcin zignorował momentum (być może na to nie patrzy) i wiedział, że cena będzie spadać....
Jak myślicie kto od niego może odpowiedzieć na to pytanie lepiej, czemu zignorował takie miejsce dzisiaj, a czemu jutro może je uszanować.

Pozdrawiam
Skoro mówisz o Popycie i Podaży, to powinieneś rozumieć co miałem na myśli.
Jeżeli nie rozumiesz, to nie rozumiesz jak działa rynek, nie rozumiesz podstawowych praw ekonomii.
A to co się zdarza, to od niczego nie zależy, od żadnych "sygnałów" na wykresie.
Rynek nie działa według żadnych wskaźników i nie działa według wykresu, który też jest wskaźnikiem.
Nie istnieją żadne prawdy, których ty szukasz.
Istnieje tylko pewne większe lub mniejsze prawdopodobieństwo, ale nie rzeczywiste, tylko uznaniowe, intuicyjne.
Wszystko inne to dopasowywanie teorii do praktyki.

A ja nie mówię o analizie historycznej, bo tam gdzie Marcin też widziałem S, tylko być może byłem bardziej zachowawczy.

Marcin wiedział tyle co ty i ja, czyli nic.
Wiedział jedynie, że jego strategia mu pozwala tam otworzyć S.
Dadas po co on ma to znać? Liczy się TYLKO statystyka i prawdopodobieństwo. On ma grać i zarabiać. Analityk giełdowy może znać sobie wszystkie teorie itd. ale to TRADER ponosi konsekwencje swoich decyzji :)
No pain, no gain

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Dadas pisze:Skoro mówisz o Popycie i Podaży, to powinieneś rozumieć co miałem na myśli.
Jeżeli nie rozumiesz, to nie rozumiesz jak działa rynek, nie rozumiesz podstawowych praw ekonomii.
Jakież to znamienne. Nie ma właściciela wątku i od razu pojawią się mentorzy różnej maści. Można naprawdę zwątpić :?

Czemu takie frazy mają służyć?
Jeśli czegoś nie możesz albo Ci się nie chce - obejrzyj to koniecznie.....

Przeczytaj opis zanim zaczniesz:
http://www.youtube.com/watch?v=l6-bGtW83vA

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Droga do zwycięstwa - part 2

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Tak na szybko w wolnej chwili - widzę, że dyskusja się rozwija :) - tylko prośba - wypowiedzi w temacie FX. A dla najbardziej aktywnych - piszących wartościowe rzeczy znajdę jakieś bonusy :))

To co dzisiaj jedziemy ?? na szybko patrząc to SS i może łamiemy wsparcie na 1.2600.

A teraz pytanie - jak w mt4 zrobić np. masowe ustawianie TP ?? czyli otwieramy np. 4 pozycje i żeby nie klikać za dużo to otwieramy jakieś okienko i tam wpisujemy np. 50p od aktualnej ceny lub jakiś poziom np. 1.2600. LVOE niby coś takiego ma - ale to nie to co ja bym chciał - tam trochę inaczej działa.

Przesuwanie linii na wykresie też odpada bo to nie jest zbyt dokładne - a tp i sl musi być u mnie ustawiony z idealną precyzją - nie może być tak, że dla jednej pozycji jest inaczej a dla innej dalej/bliżej np. o 0.3p.

pozdrawiam Marcin :)
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

ODPOWIEDZ