Droga do doskonałości

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
tcfxsystem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21

Re: Droga do doskonałości

Nieprzeczytany post autor: tcfxsystem »

FXAdam pisze:Dziękuję wszystkim za sugestie a szczególnie za tematy, odnośniki do ciekawych źródeł wiedzy (MR.D i tcfxsystem).

Od razu też podam wielkość depo: 200USD rachunek w Admiral Markets dźwignia 1:100. Wielkość lota obecnie to 0.01 czyli mikrolot. Tak więc od razu mówię że nie mam zamiaru zrobić z tego miljona etc ale chciałbym się nauczyć i coś wypracować. Pewnie większości rachynek wyda się śmieszny ale mój ostatni był 10 razy większy i rozbiłem go w miesiąc... Dlatego też postanowiłem założyć ten dziennik żeby lepiej kontrolować to co robię a też może przy okazji opisać trochę reakcje mojej psychiki w danym momencie a później przy analizie pozycji dotego wrócić.

To czego się nauczyłem do tej pory to to że forex to nie są łatwe pieniądze - choć drogo mnie to kosztowało. Daję sobie czas do końca czerwca żeby zobaczyć czy jestem w stanie wypracować jakieś podejście do tego rodzaju inwestycji i ewentulanie wtedy zdecyduję czy ponownie wejść z większym kapitałem,

A tak apropo mojej wczorajszej pozycji to właśnie mam ciekawą sytuację: rano miałem praktycznie 80 pipsów na plusie a teraz 18:D Nie przesuwałem SL więc dalej jest na 1.0855 i właśnie rano byłem mocno utwierdzony w mojej pozycji a teraz osobiście czuję niezadowolenie... nie ruszam tego zobaczymy.

proponuje Ci skupić się na genezie emocji, skąd się biorą i dlaczego...wielu próbuje z nimi walczyć co uważam za niemożliwe a prawie nikt nie wie skąd tak naprawdę się biorą...wynikają one z naszego zachowanie które to bierze się z pewnych błędnych przekonań i postaw na temat rynku forex...jeżeli to opanujesz to znalezienie lub wypracowanie odpowiadającego systemu inwestycyjnego i procesu decyzyjnego będzie dużo łatwiejsze

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Droga do doskonałości

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Chciwość i strach. Zamień je miejscami i będzie super. Dobra decyzja z małym kontem.
Powodzenia :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

FXAdam
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 14 sty 2016, 17:26

Re: Droga do doskonałości

Nieprzeczytany post autor: FXAdam »

Wczoraj zaliczyłem SL. W sumie EU zrobiło dziwny ruch, najpierw mocno w dół a potam w zasadzie równie szybko w górę. Ostatecznie 36 pipsów na minus. W sumie była to pozycja zyskowna ale ostatecznie zaliczyła SL. Muszę pomyśleć czy nie przestawiać SL w górę. Zobaczymy jak będzie dzisiaj.

tcfxsystem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21

Re: Droga do doskonałości

Nieprzeczytany post autor: tcfxsystem »

FXAdam pisze:Wczoraj zaliczyłem SL. W sumie EU zrobiło dziwny ruch, najpierw mocno w dół a potam w zasadzie równie szybko w górę. Ostatecznie 36 pipsów na minus. W sumie była to pozycja zyskowna ale ostatecznie zaliczyła SL. Muszę pomyśleć czy nie przestawiać SL w górę. Zobaczymy jak będzie dzisiaj.
na rynku Adamie nie ma nic dziwnego...zmień przekonanie!

ODPOWIEDZ