Dochód pasywny, forex, giełda

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Donkey
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 01 paź 2014, 13:42

Dochód pasywny, forex, giełda

Nieprzeczytany post autor: Donkey »

Zapraszam na nowy blog pisany z pozycji praktyka

http://talesofdonkey.blogspot.com

MkubuxK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1051
Rejestracja: 20 maja 2009, 18:27

Re: Dochód pasywny, forex, giełda

Nieprzeczytany post autor: MkubuxK »

Przejrzałem blog - zapowiada się ciekawie co nieczęsto mi się zdarza tu napisać. Starczy Ci jednakże siły i zapału żeby go dłużej prowadzić ? Czego potem wpisy będą dotyczyć ? Jakiś z góry okreslony plan masz czy popłyniesz z prądem ?
fx-forum

Donkey
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 01 paź 2014, 13:42

Re: Dochód pasywny, forex, giełda

Nieprzeczytany post autor: Donkey »

Mam nadzieję że zapału nie zabraknie a tematów wiele. Zapraszam na najnowszy wpis o dźwigni finansowej.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Dochód pasywny, forex, giełda

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Wpis o dźwigni właściwie opowiada o inwestowaniu przy pomocy (jak to bankowcy zwą) struktury.

Wszystko fajnie, teoria się zgadza tylko mam małe praktyczne pytanie:
- jaki broker daje Ci CFD na akcje GPW z lewarem 1:10 (jak wynika z wpisu) i bez swapu ?
Bo jeśli jednak płacisz swap to przy inwestycji trwającej trochę dłużej może znacznie on zmienić obraz wyników ...
Green
Obrazek
Obrazek

barts
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 05 sty 2011, 13:32

Re: Dochód pasywny, forex, giełda

Nieprzeczytany post autor: barts »

Zapowiada się bardzo ciekawie. Jest kilka elementów które pozwalają kojarzyc podejscie Roberta Kroola, coś w tym jest czy tylko przypadek? :)

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Dochód pasywny, forex, giełda

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

czekamy Osiołku na kolejne wpisy ;)
Pozdrawiam i wytrwalosci zycze
Myśleć i działać jak Goldman !

Donkey
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 01 paź 2014, 13:42

Re: Dochód pasywny, forex, giełda

Nieprzeczytany post autor: Donkey »

green7 pisze:Wpis o dźwigni właściwie opowiada o inwestowaniu przy pomocy (jak to bankowcy zwą) struktury.

Wszystko fajnie, teoria się zgadza tylko mam małe praktyczne pytanie:
- jaki broker daje Ci CFD na akcje GPW z lewarem 1:10 (jak wynika z wpisu) i bez swapu ?
Bo jeśli jednak płacisz swap to przy inwestycji trwającej trochę dłużej może znacznie on zmienić obraz wyników ...
Ten wpis obrazuje modelowanie optymalizacji relacji zysk strata, który z powodzeniem od paru lat stosuję. KGHM był tylko ilustracją. Określa też w pewnym stopniu dopuszczalny poziom zajmowanych pozycji z wykorzystaniem dźwigni. Nie oferuje on 1000% zysku, ale też zabezpiecza przed niekontrolowanymi stratami. Dzięki temu rok w rok generuje od kilku do kilkunastu procent zwrotu na całości portfela inwestycyjnego. Co do swap to nie zawsze działa on na niekorzyść. Proszę zobaczyć np. Dla pozycji krótkich pary USDPLN, USDTRY, EURTRY czy waluty Mexyku lub rubla. Osobiście najczęściej korzystam z dźwigni w przedziale od 1:30 do 1:100.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Dochód pasywny, forex, giełda

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Donkey pisze: Ten wpis obrazuje modelowanie optymalizacji relacji zysk strata, który z powodzeniem od paru lat stosuję. KGHM był tylko ilustracją. Określa też w pewnym stopniu dopuszczalny poziom zajmowanych pozycji z wykorzystaniem dźwigni. Nie oferuje on 1000% zysku, ale też zabezpiecza przed niekontrolowanymi stratami. Dzięki temu rok w rok generuje od kilku do kilkunastu procent zwrotu na całości portfela inwestycyjnego. Co do swap to nie zawsze działa on na niekorzyść. Proszę zobaczyć np. Dla pozycji krótkich pary USDPLN, USDTRY, EURTRY czy waluty Mexyku lub rubla. Osobiście najczęściej korzystam z dźwigni w przedziale od 1:30 do 1:100.
Ogólnie Twoje podejście jest ok. Choć jak dla mnie nie różni się to specjalnie od prostej dewersyfikacji typu: 95% kapitału wrzucam na lokatę, pozostałe 5% kieruję na FX/GPW (podział 95/5 wynika oczywiście z tego co można osiągnąć na lokacie). Innymi słowy jak mówią "guru": na fx graj tylko pieniędzmi które możesz stracić ...

Nie wiem zresztą jak to robisz - czy podchodzisz do tego "globalnie" (w sensie, wiesz że masz 5% na fx i tym grasz) czy robisz obliczenia (jak można by wnioskować z wpisu) przy każdej inwestycji ?

Mam wrażenie, że takie podejście niewiele osób tutaj zainteresuje (praktycznie), a to dlatego, że wymaga posiadania większego kapitału.

Wracając do swapów: myślałem, że przykład miał być realny a nie teoretyczny, stąd też wynikło moje pytanie. Twoja odpowiedź jednak sugeruje, że to miała być tylko teoretyczna ilustracja, chyba warto by w takim razie uświadomić czytelnika, że powinien również uwagę zwrócić na swap (jaki by nie był dodatni czy ujemny) i uwzględnić go w obliczeniach.
Green
Obrazek
Obrazek

Donkey
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 01 paź 2014, 13:42

Re: Dochód pasywny, forex, giełda

Nieprzeczytany post autor: Donkey »

Właśnie chwyciłem w'rubla za ogon. Zobaczymy czy nie odfrunie. Po szczegóły zapraszam www.donkey.org.pl

Donkey
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 01 paź 2014, 13:42

Re: Dochód pasywny, forex, giełda

Nieprzeczytany post autor: Donkey »

Zapraszam na nowy wpis dotyczący automatów na MT4
http://www.donkey.org.pl/2014/11/trata- ... omata.html

Zablokowany