Dobry ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
Głupol
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2013, 08:38

Re: Dobry ECN

Nieprzeczytany post autor: Głupol »

dzieki , mam konto w FX Pro , bardzo przyzwoity brok , nie było żadnych cudów jak dla mnie ok , vps w 15 postawiony , suport uczynny po pachy .... ale warunki dla mojego ea nie sa sprzyjające .

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dobry ECN

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

raposo pisze:Oj to przeczytaj jakas umowe Market Makera... Ten to dopiero moze wszystko... ;)
Ale nie tyle co ECN-y,ktory jest tylko biednym posrednikiem.
Na pewno broker musi miec minimum 100 tys klientow(zrobic sobie taka selekcje)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dobry ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie zgodzę się. Chyba, że bazujesz na wybranej, jakiejś pojedynczej umowie. Natomiast u MM-ów standardem są zapisy typu "możliwość anulowania dowolnej transakcji bez podania przyczyny w terminie 30 dni" czy inne cuda… ;) Polecam taką lekturę.
Oczywiście poniekąd rozumiem brokerów, którzy chcą się zabezpieczyć jak mogą. Inną sprawą jest kiedy i jak często powołują się na tego zapisy i czy ich nie nadużywają. Miałem konta u brokerów, którzy mieli naprawdę "ciężkie" umowy ale póki nie robili problemów w zarabianiu i nie chcieli mnie zwyczajnie okraść to osobiście mi to nie przeszkadzało. Ale i zdarzało się ich przeciwieństwo.

Co do 100 tys. klientów… Mało który broker się łapie ;). A też szczerze mogę powiedzieć, że i ci więksi potrafią sobie zrobić niezłe "jaja". Tu bardziej chodzi o ogólną, stosowaną politykę i podejście do biznesu/klienta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dobry ECN

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Malo ,ktory ma tyle klientow bo wiekszosc to krzaki.Ale jak juz maja to znaczy,ze ma przedstawicieli na calym swiecie i oczywiscie tez w Polsce.Napewno tez realizacja zlecen u takiego brokera bedzie lepsza.Im mniejszy spread tym gorszy broker taka prawda.Ludzie napalaja sie na niski spread a pozniej placza.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dobry ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Trochę (całkowicie?) nie rozumiem Twojego rozumowania… Tutaj mamy zestawienie największych brokerów z USA:
http://www.financemagnates.com/forex/br ... -slipping/

Jak zsumujemy wszystkich to nadal zabraknie do 100 000 kont ;). Oczywiście to konta, a nie indywidualni klienci (jeden klient może mieć ich kilka). W Europie też będzie podobnie, jak nie gorzej. Wychodzi na to, że Twoją miarą mamy do czynienia z samymi krzakami. Paradoksalnie chyba Plus500 jest jednym z liderów w EU pod względem ilości klientów.
Idąc dalej… Im mniejszy spread, tym gorszy broker i gorsza realizacja… Skoro tak to wtedy w elicie musiałby się znaleźć TeleTrade lub Easy Forex ze swoimi 3 pipsami na Edku ;). Tym bardziej nie mogę zgodzić się co do obsługi zleceń, bo na to ma wpływ seria zróżnicowanych czynników. Masa dziwnych uogólnień ale to nie pierwszy raz kiedy mamy zupełnie różne poglądy. I może niech lepiej tak zostanie ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Dobry ECN

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Zabawny jestes.Wiele czynnikow wplywa na zlecenia szczegolnie w ECNach.Ilu ich teraz mamy pelno ,ktorzy maja po kilka tysiecy klientow.Mam za soba zlecenia po kilkadziesiat lotow wiec wiem co mowie .Broker z duza iloscia klientow szuka przeciwnego zlecenia u swoich i dalej.Tu licza sie milisekundy.Dukascopy pokryl dlugi klientow a teraz to pokrywa realizacja zlecen :D Przyszlosc to STP.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dobry ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Haha, ok ale każdy broker z mniej niż 100 tys. klientami to przecież krzak... A ja jestem śmieszny... :)
EOT, zbyt ładną mamy pogodę nad morzem :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ