Dobry Broker do gry długoterminowej

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
wieraj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 28 gru 2007, 09:15

Dobry Broker do gry długoterminowej

Nieprzeczytany post autor: wieraj »

Witam.
Chciałbym namiar na dobrego brokera do inwestycji od 1 do kilku tygodni.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dobry Broker do gry długoterminowej

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Witaj,

Zatem potrzebujesz brokera, który posiada atrakcyjne swapy. Rozwiązanie jest proste - sprecyzuj na jakich instrumentach planujesz handlować, a następnie pozostaje przewertować kilka potencjalnie interesujących Cię ofert i właśnie swapów na tychże instrumentach.

Jeśli planujesz handlować większym kapitałem to sugeruję wybrać brokera o stabilnej sytuacji finansowej i dobrych regulacjach ;). Natomiast jeśli kapitał ma być mały to zapewne przydadzą się mikroloty...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

wieraj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 28 gru 2007, 09:15

Re: Dobry Broker do gry długoterminowej

Nieprzeczytany post autor: wieraj »

Witam.
Interesują mnie pary walutowe o dużej zmienności.(np.GBP/AUD,CAD,NZD,USD,JPY EUR/CAD,AUD,JPY)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dobry Broker do gry długoterminowej

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Sporo tego więc albo czeka Cię dużo szukania albo sprecyzujesz 1, 2 instrumenty główne, które będą punktem wyjściowym.
Swapy trzeba porównywać indywidualnie, bo jak ktoś ma wysoce niekorzystny swap na jednym to niekoniecznie na drugim też taki będzie. Brokerzy nie zawsze kierują się tu jakąś rozsądną logiką... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

wieraj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 28 gru 2007, 09:15

Re: Dobry Broker do gry długoterminowej

Nieprzeczytany post autor: wieraj »

To może GBP/USD,JPY EUR/USD,jpy.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dobry Broker do gry długoterminowej

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Śledziłem kiedyś zmiany w Dukascopy przez chwilę. Nie jestem pewien ale chyba sporo się zmieniło w ostatnim czasie i to nie od razu, tylko stopniowo się to działo. Więc jak coś dziś ma ujemny swap to za jakiś czas może mieć dodatni. Przykład z USDCAD, kiedyś short był na dodatnim swapie teraz jest odwrotnie. Nie mam pewności ale chyba tak było i brokerzy sobie zmieniają swap bez podawania informacji o tym.

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Dobry Broker do gry długoterminowej

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Moim zdaniem po za atrakcyjnymi swapami warto również mieć oprocentowanie śródków wolnych czyli Free Margin

sweet_satan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 31 lip 2016, 23:10

Re: Dobry Broker do gry długoterminowej

Nieprzeczytany post autor: sweet_satan »

Odświeżam temat, szukam brokera z uczciwymi swapami. Para jaka mnie interesuje to EURNZD. Dla porównania w XTB STD na rachunku w złotówkach wychodzi 23 PLN/noc/lot. Dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9974
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dobry Broker do gry długoterminowej

Nieprzeczytany post autor: raposo »

sweet_satan pisze:Odświeżam temat, szukam brokera z uczciwymi swapami. Para jaka mnie interesuje to EURNZD. Dla porównania w XTB STD na rachunku w złotówkach wychodzi 23 PLN/noc/lot. Dzięki za pomoc!
Napisałeś tak, że ciężko to szybko porównać :).
8,038 (S) -14,544 (L)
To swap wyrażony w punktach dla XTB rachunek Pro w punktach swapowych. Sprawdziłem kilku, których akurat mam pod ręką, abyś mógł wiedzieć na jakie różnice możesz liczyć.

Intertrader
3,13 -11,48

Vipro
4,49 -10,81

FxPro
5,69 -15,94

Jak widzisz, zagraniczni brokerzy mają mniej konkurencyjne swapy na + ale też i korzystniejsze na - (poza FxPro) na skutek innych wysokości marż. Polecam unikać wyszukiwarek i zestawień ze swapami w sieci, bo często są one nieaktualne lub bazują na stawkach pobieranych z kont demo, które często mają się nijak do tych z rachunków rzeczywistych. Trzeba wchodzić na stronę każdego brokera osobno i wyszukiwać... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: Dobry Broker do gry długoterminowej

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Noble Markets:
7.79 -14.78

ODPOWIEDZ