DM BZWBK - model ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
1
13%
Poza paroma minusami są ok
1
13%
Przeciętny
2
25%
Mają wiele wad
2
25%
Stanowczo odradzam:
2
25%
 
Liczba głosów: 8

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Re: DM BZWBK - model ECN

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

Damian77 pisze:przyznam się, że zrezygnowałem z dmbzwbk właśnie przez słabej jakości wykresy, ale tego nawet obserwować się nie da
co innego d1, co innego h1
http://www.bankfotek.pl/view/1447186

Obrazek
tak z czystej ciekawości , jak tam DM BZWBK naprawił w końcu tą świeczkę D1 ?
nie mam nigdzie zainstalowanego ich mt4 a chciałbym wiedzieć , czy na "cito" w 6 tygodni się uporali ?

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: DM BZWBK - model ECN

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Damian77 pisze:przyznam się, że zrezygnowałem z dmbzwbk właśnie przez słabej jakości wykresy, ale tego nawet obserwować się nie da
co innego d1, co innego h1

tak z czystej ciekawości , jak tam DM BZWBK naprawił w końcu tą świeczkę D1 ?
nie mam nigdzie zainstalowanego ich mt4 a chciałbym wiedzieć , czy na "cito" w 6 tygodni się uporali ?
Z ciekawości spojrzałem na te świeczki na real. Nie naprawił. Ma wbite.

Awatar użytkownika
miki
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 28 lis 2012, 18:54

Re: DM BZWBK - model ECN

Nieprzeczytany post autor: miki »

Luktom Visual Order Editor nie działa w bzwbk czy ktoś pomoże??

MOCKBA
Gaduła
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: 05 sie 2009, 15:37

Re: DM BZWBK - model ECN

Nieprzeczytany post autor: MOCKBA »

Czy DM BZWBK planuje wprowadzenie zaawansowanych zleceń jak np. konkurencja z BRE?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
InvestoronlineFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 18 cze 2012, 17:54

Re: DM BZWBK - model ECN

Nieprzeczytany post autor: InvestoronlineFX »

miki pisze:Luktom Visual Order Editor nie działa w bzwbk czy ktoś pomoże??
W tej sprawie proszę o kontakt na maila dm.forex@bzwbk.pl z krótkim opisem problemu.
MOCKBA pisze:Czy DM BZWBK planuje wprowadzenie zaawansowanych zleceń jak np. konkurencja z BRE?
Tak, takie zlecenia docelowo planujemy włączyć do naszej oferty FX. Na chwilę obecną nie jesteśmy jednak w stanie podać terminu wdrożenia.
Zespół Forex
Dom Maklerski BZ WBK

Awatar użytkownika
uciekinier
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 400
Rejestracja: 28 maja 2013, 22:16

Re: DM BZWBK - model ECN

Nieprzeczytany post autor: uciekinier »

Witam
Krótkie i szybkie pytanie do Pana z BZWBK proszę o odpowiedz czy DM BZWBK jest stroną przy zawieraniau tranzakcji na rynku OTC.
z góry dziękuje.
"Fundamenty tworza trendy a cena porusza sie w techniczny sposob. Jedno drugiego nie wyklucza"
ZielonaMgiełka

Awatar użytkownika
InvestoronlineFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 18 cze 2012, 17:54

Re: DM BZWBK - model ECN

Nieprzeczytany post autor: InvestoronlineFX »

uciekinier pisze:Witam
Krótkie i szybkie pytanie do Pana z BZWBK proszę o odpowiedz czy DM BZWBK jest stroną przy zawieraniau tranzakcji na rynku OTC.
z góry dziękuje.
Temat ten był już wielokrotnie poruszany na forum – m.in. w pierwszych postach tego wątku. Brokerzy nie stworzyli jeszcze takiej oferty, by indywidualny inwestor mógł zawierać transakcje bezpośrednio z bankiem. Aby transakcje inwestora indywidualnego na rynku Forex realizowały się po cenie wyznaczonej przez rynek międzybankowy muszą najpierw przejść po drodze przez Dom Maklerski, który dochowa wszystkich formalności. Połączenie rynku detalicznego z rynkiem międzybankowym ze względu na technologię oraz wymogi formalne musi być zorganizowane przez instytucję, która te wymogi spełnia. DM BZ WBK się tego podjął. Ani nasi klienci ani banki nie handlują ze sobą wzajemnie. Klient widzi cenę od najlepszego banku na BID i od najlepszego banku na ASK. Po podjęciu decyzji o zawarciu transakcji klient wysyła ją do nas a my realizujemy ją na rynku międzybankowym - po otrzymaniu potwierdzenia DM realizuje transakcję z klientem. Jest to tak zwany Matching i na chwilę obecną w ten sposób wygląda proces zawierania transakcji po cenach z interbanku.
Zespół Forex
Dom Maklerski BZ WBK

RobertK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 57
Rejestracja: 06 cze 2013, 11:01

Re: DM BZWBK - model ECN

Nieprzeczytany post autor: RobertK »

Niestety, pomimo że jestem klientem banku BZ WBK od 15 lat- nie polecam BZ WBK jako brokera Forex.
Sytuacja:
Miałem wczoraj około 15 krótką pozycję na Eurjpy. Ok godziny 15.15 rynek zanurkował do okolic 129,7... niestety nie realizując mojego TP na 129,82, czyli 12 pipsów wyżej (120punktów!!!!). W odpowiedzi na reklamację usłyszałem od Rzecznika Praw Klienta, że był wtedy szybki rynek i spread w tym momencie wynosił 140 punktów (gdzie noramlnie 5-7). Co więcej, nie była to pierwsza taka sytuacja.
I żeby nie było, że jestem jakimś nadwrażliwym traderem, winiącym Brokera za swoje niepowodzenia- ja naprawdę rozumiem, że w nocy jest niższa płynność, więc zamiast naprawić problem dużych wahań, lepiej zamknąć dostęp do notowań na kilka godzin. Ba, rozumiem nawet, że gdy jest szybszy rynek, można trochę zwiększyć spread. ALE nie o 140 punktów!!! Przecież takie akcje w ogóle uniemożliwiają jakiekolwiek planowanie, a stosując metodologię DM BZWBK, trzeba by zamknąć notowania na 22 godziny, zamiast usunąć problem.
Co ciekawe- u Konkurencji identyczna transakcja, z tym samym TP, została zamknięta bez problemu.

Dlatego odradzam korzystanie z BZ WBK FX- przynajmniej do czasu, aż trochę dojrzeją.

chudy8827
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2012, 17:56

Re: DM BZWBK - model ECN

Nieprzeczytany post autor: chudy8827 »

Witam
A czy dmbzwbk ma może w planach wprowadzenie platformy takiej jaką mają zagraniczni brokerzy np. http://www.infinityfutures.com/ i umożliwienie handlu na cme i eurex ??

Awatar użytkownika
InvestoronlineFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 18 cze 2012, 17:54

Re: DM BZWBK - model ECN

Nieprzeczytany post autor: InvestoronlineFX »

Witam,

Ad RobertK
Rozpatrzyliśmy Pana sytuację z należytą starannością, jak i posililiśmy się sprawdzeniem spreadów u konkurencji. Potwierdziło się to co Panu przedstawiliśmy, a więc sytuacja, w której zabrakło kilku pipsów do realizacji Pana zlecenia Take Profit. 5 czerwca o godzinie 15:15 (czas MT4/14:15 czasu polskiego) wychodziły dane z amerykańskiego rynku pracy. Ich rezultatem było rozszerzenie się spreadu na wielu parach. Tak wyglądał rynek i niesłusznie przedstawia nas Pan w tak złym świetle.
Dla porównania konkurencja, również zagraniczna, działająca w modelu ECN, w tym czasie zanotowała najniższą cenę ASK na poziomie: 129.868 , a więc wyżej od naszej ceny z poziomu 129,837. Pana Take Profit był o 1.5 pipsa niżej.
Spread jest u nas wyznaczany przez banki kwotujące i skoro osiągnął on ponadprzeciętne wartości to jest to wyłącznie cecha rynku, na którym inwestujemy. W naszym zestawieniu dostawcy płynności nie mają wiedzy jak i kto kwotuję, w związku z czym ten moment był widocznie znaczący dla wszystkich.
Wyrażam swoje ubolewanie ale nie mogę zgodzić się z Pana opinią.

Pozdrawiam
AK

-- wt 11-06-2013, 17:16 --
chudy8827 pisze:Witam
A czy dmbzwbk ma może w planach wprowadzenie platformy takiej jaką mają zagraniczni brokerzy np. http://www.infinityfutures.com/ i umożliwienie handlu na cme i eurex ??
Witam,

Rozważaliśmy podobną platformę, jednak sam handel bezpośredni np w USA ma wiele obostrzeń czy też wymogów - przez co jest on też bardzo kosztowny. Pod tym kątem instrumenty pochodne są znacznie tańsze.

Pozdrawiam
AK
Zespół Forex
Dom Maklerski BZ WBK

ODPOWIEDZ