Dlugoterminowa prognoza

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Dlugoterminowa prognoza

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

Witam,
Spodziewam się, że w przeciągu najbliższych 40-50 lat większość surowców jak złoto, platyna, diamenty stanie się tańsza o około 80-90% i to przez długi okres czasu. Moje pytanie jest jak na tym zarobić?

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Dlugoterminowa prognoza

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Jeśli uważasz, że będzie tańsze czyli pójdzie w dół. Pakuj się w shorty na wszystkim co się da. Akcje spółek wydobywczych, CFD, Futures, fizycznie nawet sprzedawaj pożyczone surowce.
"Choise, the problem is choise"

Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Re: Dlugoterminowa prognoza

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

Uważam, że będzie dużo tańsze w przeciągu 40 lat..., do tego czasu surowce mogą znacznie zdrożeć w pewnych momentach... . Stąd moje pytanie.... jak zarobić na spadku surowców za 40 lat. Nie ma takich kontraktów z tego co się orientuję... .

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Dlugoterminowa prognoza

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Czekać na spadki.
W między czasie zarabiać na wzrostach.
"Choise, the problem is choise"

Awatar użytkownika
Damfry
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 719
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:12

Re: Dlugoterminowa prognoza

Nieprzeczytany post autor: Damfry »

Płoć pisze:Witam,
Spodziewam się, że w przeciągu najbliższych 40-50 lat większość surowców jak złoto, platyna, diamenty stanie się tańsza o około 80-90% i to przez długi okres czasu. Moje pytanie jest jak na tym zarobić?
To jest tak fenomenalne stwierdzenie, że aż nie wierze :mrgreen:
Zrobiłeś jakieś badania albo masz cynk od pejsatych rodzin, że możesz wysnuwać tak dalekosiężne plany?
Planujesz pozamykać wszystkie kopalnie?
A może wiesz o jakiś nowych pierwiastkach które wyprą kobitkom z głowy złota i diamenty? Czy to ten moment że pierwiastek naturalnego pochodzenia -diament przestał być najtwardszy? Fakt miałem dziś zatwardzenie, ale nie sądziłem że ten rodzynek miał tak wielką wagę dla ludzkości :mrgreen:
Podziel się tą informacją proszę, a ja dam Ci radę jak nie stracić, a skoro nie stracić, to wręcz zarobić :D
Po prostu nie kupuj 8)
Z góry przepraszam za prześmiewczy ton, ale nie podając w ogóle na czym bazujesz oprócz przeczucia nie dajesz szans na poważne potraktowanie.
Tak trochę poważniej.... szalonym jest myśleć że przewidzisz cenę za rok, a co dopiero za 50 lat? :shock:
Rynki finansowe rosną z każdym dniem, musiałbyś zabronić ludziom kupować by ta prognoza miała jakikolwiek sens.

silverarrow
Gaduła
Gaduła
Posty: 186
Rejestracja: 18 lip 2013, 11:11

Re: Dlugoterminowa prognoza

Nieprzeczytany post autor: silverarrow »

Jak dla mnie te prognozy można włożyć do kategorii sci fi
Niech nie umrze bohater zamieszkujący nasze dusze, niech nie zniszczy go wieczna wspinaczka na nieosiągalne szczyty.


Graj to co widzisz nie to czego oczekujesz

Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Re: Dlugoterminowa prognoza

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

Moja prognoza długoterminowa ma jak najbardziej sens. To tyle w temacie sensowności. Nie mam ochoty się dzielić takim newsem. Dodam tylko, że przypuszczam, że spadek może się rozpocząć za jakieś 20-30 lat z tym, że cena spadkowa docelowa powinna zostać osiągnięta gdzieś w około 60 lat. Mam takie dość solidne przypuszczenia, że tak będzie. Według mnie szansa zaistnienia takiego scenariusza to około 90%. Czym dłużej tym szansa takiego zdarzenia radykalnie rośnie.

Awatar użytkownika
dsokol
Gaduła
Gaduła
Posty: 242
Rejestracja: 10 sie 2010, 16:52

Re: Dlugoterminowa prognoza

Nieprzeczytany post autor: dsokol »

Zadam takie skromne pytanie - spadnie w stosunku do czego?

Płoć
Gaduła
Gaduła
Posty: 213
Rejestracja: 24 wrz 2011, 14:11

Re: Dlugoterminowa prognoza

Nieprzeczytany post autor: Płoć »

Mądre pytanie:) Uważam, że jego realna wartość nabywcza spadnie. Uważam, że rozsądne rządy powinny pozbyć się rezerw w złocie i ma to jak największe uzasadnienie długoterminowe. Według mnie sens jedynie ma inwestowanie w stosunkowo tanie metale. Może na chwilę obecną nie byłoby głupie zamiana rezerw złota na rezerwy w srebrze.

ODPOWIEDZ