Dlaczego wyzerowałem konto?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Dlaczego wyzerowałem konto?

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

jackub pisze:
irmentruda pisze:heh, nie sądziłem, że ktoś może lubić avatar, poniekąd pani była bardzo ładna :) a teraz to etykieta mojego ulubionego greckiego wina :)
Myśl sobie co chcesz, ale bardzo polubiłem tę Panią... szkoda... :wink:
no coz, ladna byla ale kobiety starzeja sie, trza bylo zmienic ja :)

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Dlaczego wyzerowałem konto?

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

irmentruda robimy calkiem na odwrot :D
Pamietasz rozmowe z Silezia ? Tam mowilem ze gram swingi na wyzszych timeframe, wyczekuje itp Teraz probuje handlowowac to co widze i schodze na nizsze, glownie m5 ;)
Ty na odwrot wczesniej niskie a teraz idziesz wyzej hehe
Powiem Ci tak. Na wyzszych timeframe zarabialem ale jakos mi to nie wystarczalo i caly czas czegos brakowalo. Teraz tak cos czuje ze doswiadczenie z wyzszych intrewalow mi pomoze w inwestycjach na nizszych ;) Co wyjdzie, zobaczymy. Narazie testuje na demowce :P Strategie nazwalem Swing Scalping. Jest potencjal ;)
Pozdrawiam
Myśleć i działać jak Goldman !

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Dlaczego wyzerowałem konto?

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

No widzisz, tutaj każdy oczekuje czegoś innego i znajduje coś innego. Co komu pasuje. Na M5 itp. też idzie spoko zarobić (i stracić) kasę. Co do tego nie mam wątpliwości. Tyle, że za dużo czasu mi to zabierało, nie mogę non stop siedzieć przed monitorem, bardziej mi odpowiada spojrzeć sobie raz na godzinę albo jeszcze lepiej co 4 godziny lub wieczorem. W dodatku jak miałem stratę na niskich interwałach to natychmiast chciałem to "odrabiać" co prowadziło do jeszcze większej straty. A jak mi trafi się strata na wyższych interwałach to mam dużo czasu na jej przemyślenie a i żaden setup nie pojawi się tak szybko, żeby od razu pakować się w kopanie z rynkiem. Nawet analizując moje miesięczne zagrania widzę, że najlepiej jakbym poprzestał tylko na setupach z D1 - miałem na nich najwięcej zysku. Reszta zagrań to tak ledwo koło zera bilansowała się.

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Dlaczego wyzerowałem konto?

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

poki co testuje strategie wiec nic nie powiem ale potencjal wydaje sie byc spory i lepszy jak na wyzszych tf.
Jak potestuje i zarobie na real to cos napisze ;) Swing trading opanowalem i moge na nim zarabiac wiec jak nie wypali to wracam do starej metody. Zarobie mniej ale pewniej a jak mi bedzie szlo na day tradingu to sie przekonam za jakis czas ;)
Myśleć i działać jak Goldman !

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Dlaczego wyzerowałem konto?

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

no cóż, start w tym tygodniu od 16% depozytu początkowego :think:

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: Dlaczego wyzerowałem konto?

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

powod ?
Blad po Twojej stronie czy systemu ?
Moze MM spowodowal taka obsuwe ?
Myśleć i działać jak Goldman !

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Dlaczego wyzerowałem konto?

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

dokladnie, po kolei:

fatalny MM,
nie potrafilem sobie odpuscic wejsc i przeczekac. ot tylko tyle i az tyle.

Abduzeedo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 26 lut 2015, 21:26

Re: Dlaczego wyzerowałem konto?

Nieprzeczytany post autor: Abduzeedo »

Zawsze przed podjęciem handlu trzeba mieć PLAN.
Nigdy nie przesuwać raz ustawionego SL (zwiększać stratę)
Zawsze mieć co najmniej 1:2 najlepiej 1do3 stosunek zysku do strat.
Więcej pozycji nie znaczy lepiej trzeba to sobie uświadomić !
Stosować max 5% całego kapitału na pozycję. Niektórzy mówią o 10%.
Dźwignia max 1:100.
Po zamkniętej pozycji pisać w zeszycie dlaczego otworzyłeś i dlaczego zamknąłeś daną pozycję.

Jeśli łamiesz te zasady to zawsze stracisz depo :) Jak ja przez kilka lat w sumie to 2 lata kilka wyzerowanych depo :)
Uświadomienie sobie tego wszystkiego jakie to ważne dało mi wreszcie spokój z psychiką oraz małymi ale zyskownymi transakcjami :)

Pozdrawiam !

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Dlaczego wyzerowałem konto?

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Dla kolegi Danbo:
Nie ma prostej drogi, mnie wycinalo w pazdzierniku, listopadzie, grudniu, lutym - za kazdym razem jak rynek zaczynal konsolidowac sie lub odwracac jakis tam trend. U ciebie odwrotnie, jak tylko jest silny trend to wtedy tracisz bo grasz na spadajace noze.
W moim przypadku pomogla jedna prosta rzecz: ZASADY.
SZTYWNE ZASADY. SZTYWNE JAK NIGDY.
Bardzo proste zasady chroniace przed jednym: przeinwestowaniem i ponoszeniem zbyt duzego ryzyka.
Mianowicie:
1. tylko jedna pozycja naraz, TYLKO JEDNA.
2. sztywny wolumen pozycji (póki nie przejde 100E zysku bedzie to 0.01 lota).
XM REAL.PNG
popatrz na wykres konta - poczatek stycznia - idzie mi pieknie bo sa fajne trendy, II polowa stycznie i I lutego - rynek wierci sie w miejscu, konsole, gora dol, ja trace, jak zaczynam tracic to zaczynam dokladac do pieca bo przeciez "musze odrobic", pojawiaja sie stawki 0.02, 0.03, 0.04 lota - ze wzgledu na emocje moje pozycje sa w zlych miejscach, w zlym kierunku. coraz wiecej trace az dochodze do polowy lutego i mam MC. doladowanie konta i wojna w glowie "co dalej?.
Wymyslenie sobie prostych zasad jw. Co to daje:
druga polowe lutego krece sie w kolko, ubijam dno na 90% depozytu. Mam zyski i mam rowne straty - albo rynek nie sprzyja mojej metodzie albo ja nie mam weny albo "nie widze wykresu" - malo wazne. Wazne, ze NIE TRACĘ wiecej jak 10% aktualnego depozytu. Pojawia sie trend lub ja lepiej rozumiem wykres - zaczynam zarabiac, nie sa to zadne kokosy, ot tygodniowo ok. 8E do 16E ALE nie jest to strata, która ciśnie w dół.
Zauważ tą obsuwę na przedostatnim dniu - TO było złamanie zasad - podwojenie pozycji, spiramidowanie straty, rynek i tak pokazal, ze nie mam racji ale ja bylem uparty - mialem swoja bledna wizje "co powinno wydarzyc sie". Gdybym nie złamał zasady JEDNA POZYCJA strata tez bylaby ale o polowe mniejsza.
Aha i jedno jeszcze: ZAWSZE mam SL. i nie jest on wcale duzy jak na H4 - od 15 pipsow na majorsach do 80 pipsow na funtowych crossach. Jesli mialoby byc wiecej jak 100 pipsow to wole nie wchodzic albo postawic zlecenie limit. Moze tobie sie to przyda. Jesli nie tobie to komus innemu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
quendi84
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 04 lip 2013, 11:54

Re: Dlaczego wyzerowałem konto?

Nieprzeczytany post autor: quendi84 »

Dobry temat, jestem świeżo po wyzerowaniu swojego pierwszego realnego konta, kwoty nie były zawrotne, no ale każda porażka czegoś uczy. Na początku szło mi całkiem nieźle z 200 zł zrobiłem ponad 1000 w niecałe dwa tygodnie, euforia zapanowała nad zdrowym rozsądkiem i tak jak na początku analizowałem na wyższych TF układ świec, PA, poziomy S/R, z czasem zacząłem schodzić coraz niżej na m15, m5, m1, otwierać coraz to więcej nieprzemyślanych transakcji bez SL, wyczekiwanie że siłą własnej woli zawrócę rynek :D i tak z ponad 1000 zszedłem z powrotem prawie na 0, tzn. wypłaciłem te 200 zł które włożyłem, więc teoretycznie nic nie straciłem... otwierałem zlecenie i czekałem aż rynek zawróci, zamiast ciąć straty. Przyczyna mojej porażki - overtrading, odstępstwa od planu gry, brak dyscypliny, przesuwanie SL kiedy cena szła w przeciwną stronę niż moje zlecenie, tak samo przesuwanie TP, bo skoro idzie w góre/dół, to mogę zgarnąć więcej :P , chęć szybkiego odegrania się po wybiciu SL. No nic, po weekendzie trochę ochłonąłem, pora zasilić depo, wyeliminować błędy i iść dalej.

ODPOWIEDZ