Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Medianach

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
ventor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 04 mar 2005, 16:08

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: ventor »

BUF pisze:Faktycznie zapomniałem dodac wczesniej.
Dla osób mniej doświadczonych informacja - plik ten wrzucamy do katalogu MQL4>Libraries

EDIT: Z drugiej strony to ciekawe, że nikt wcześniej o ten plik się nie zapytał :wink:
U mnie Error - Incorrect DLL version

Wie ktoś dlaczego ?

BUF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2007, 01:24

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: BUF »

Tak jak mówiłem na wstępie. Chodziło mi głownie o zachęcenie do pracy na medianach, ponieważ są one jeszcze bardziej skuteczne niż renko. Dobór wskaźników, które stworzą strategię jest już indywidualną sprawą dla każdego. Trochę zaangażowania i może na forum wyjść całkiem ciekawa strategia z której skorzystają wszyscy. W razie czego służę pomocą – w kwestii medianów nie ma już dla mnie żadnych tajemnic. Osobiście nie widzę już siebie pracującego na wykresach czasowych. Zbyt duża jest na nich liczba fałszywych sygnałów.
Kwestia TP. Podczas wielu testów na visualu zauważyłem, że nie da się dopracować odpowiedniego stałego TP. W myśl zasady aby zysk maksymalizować od dawna stosuje tzw. "płynny" TP oparty na wskaźniku. W sieci sporo jest wskaźników, które mogą służyć do tego. Reasumując: dany wskaźnik ma za zadanie pokazać zamiast otwarcia miejsce zamknięcia transakcji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

samotny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 20 maja 2008, 12:27

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: samotny »

U mnie też wyskakuje błąd Error - Incorrect DLL version i nie da się stworzyć takiego wykresu...

remarquee
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:59

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: remarquee »

Niestety u mnie ten sam błąd. Dobra BUF udało ci się osiągnąć cel znaczy zainteresować medianami tylko teraz powiedz jak to uruchomić. Mam trochę starszą wersję i chodzi bez problemu no może poza tym o którym pisałem. Miałem nadzieję że nowsza wersja nie jest obarczona tą dosyć nieprzyjemną dla mnie niedogodnością dlatego tak cię męczę:)
Inna sprawa to testy median. Udało się wam może uruchomić testy manualne median renko w jakimkolwiek testerze? Mi zawsze zawieszają się po kilku sekundach. Z jakiego testera korzystasz BUF? LFH trading simulator?

BUF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2007, 01:24

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: BUF »

Nie wiem dlaczego macie błąd w komunikacji z biblioteką - u mnie wszystko działa poprawnie. Niestety testowanie medianów mechanicznie nie jest możliwe jeśli chce się otrzymać 100% zgodności backtestu z realem. Pomijam już kwestię odpowiedniego zapisu w danych automatu aby poprawnie otwierał transakcję (inaczej budują się świeczki na backtescie). Problem głównie tkwi w tym, że inaczej będzie wyglądał na tych samych danych baktest a inaczej wyjdzie ten sam wykres na realu. Dlaczego ? - od innego miejsca zaczyna się pobieranie danych na backtest a od innego miejsca zaczyna się budować wykres real mimo że dane historyczne są takie same. W konsekwencji na przestrzeni kliku miesięcy wykresy w fazie końcowej będą się od siebie różnić a co za tym idzie wskaźniki będą co innego pokazywać. I niestety nic z tym nie się da zrobić. Proszę mi wierzyć, próbowałem na wszystkie sposoby a zajmuję się tym tematem 3 rok. Owszem z grubsza można dobrać parametry wskaźników, wartości SL, TP czy BE ale optymalizacje dokładną (wiarygodną) wskaźników można wykonać tylko ręcznie.

-- Dodano: pt 19-06-2015, 13:50 --

Tutaj jest oryginalna strona z dostepem ( jest tez trial) do poprawnego testowania medianów
http://www.az-invest.eu/tag/backtesting ... nko-in-mt4

-- Dodano: pt 19-06-2015, 14:04 --

Proszę wszystkie wskaźniki wrzucić do katalogu z indykami i będzie OK. Prawdopodobnie informatyk podczas wykonywania poprawki zrobił jakieś odniesienie do istniejących już wskaźników. Na wszelki wypadek dałem wszystkie wersje. Aby nie było pomyłki, który powinien wskaźnik median znaleźć się na wykresie M1 proszę uruchomić go poprzez plik tpl.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

samotny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 20 maja 2008, 12:27

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: samotny »

Ok teraz błąd się nie wyświetla ale jak zrobić te boxy bo same się nie zrobiły po wgraniu wskaźników i tpl. ?

BUF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2007, 01:24

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: BUF »

Po umieszczeniu pliku tpl na M1 należy z lewego górnego rogu platformy otworzyc kolejno: Plik>Otwórz ofline> wybrać plik M2 lub M3 i to będzie wykres median. Można stworzyć równoczesnie kilka wykresów median ( o różnych wielkościach świeczek). Do tego celu służa wykresy M2/M3/M6/M7/M8 - wystarczy wstawic odpowiedni numer i wielkość boxu we własciwosciach wskaźnika median.

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Jaka jest przewaga świec medianowych nad zwykłymi renko?

samotny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 20 maja 2008, 12:27

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: samotny »

W załaczniku jak u mnie to wygląda po zrobieniu wszystkiego zgodnie z instrukcją dalej nie ma boxów, jak komuś się uda będę wdzięczny o kontakt.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

remarquee
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 28 mar 2011, 20:59

Re: Dla zaawansowanych i początkujących - Strategia na Media

Nieprzeczytany post autor: remarquee »

Bardzo dobrze wygląda. A teraz Plik->Otwórz offline-> GBPJPY M3. Tak czy inaczej błąd nadal mi się wyświetla

ODPOWIEDZ