DeGiro

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Artix
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:26

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: Artix »

Dzięki ;)

pko24
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 11 gru 2011, 19:33

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: pko24 »

a jak u nich z zakupem np. polskich akcji z dzwignią? jakie instrumenty oferują? i jakie prowizje? bo nie mogę na stronie znaleźć..

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

w ogóle na stronie nie można za dużo znaleźć... Dla mnie to trochę niepoważne.

openinvestment
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 26 kwie 2014, 13:24

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: openinvestment »

Mam konto (profil custody) w Degiro. Zdeponowałem ok. 20 tys. PLN. Kupiłem ETFy notowane na zagranicznej giełdzie. Jeszcze nie sprzedawałem i nie wypłacałem pieniędzy. Mogę powiedzieć o nich, że:
+ mają lepszy regulamin, prostszy, krótszy, nastawiony na klienta niż jakikolwiek polski broker, typu Bossa, XTB, mforex itd. Najmniej nieuczciwie (jeśli w ogóle) wygląda moim zdaniem ich sposób działania/model biznesowy w porównaniu z polskimi brokerami typu Bossa, XTB, mforex itp.
+ faktycznie transkacja kupna była zawarta po rzeczywistej cenie (DMA). Nie jest to Market Maker. Uwaga! za notowana w czasie rzeczywistym trzeba dopłacić. Inaczej ma się opóźnione o 15 min.
+ nie przycinają na przewalutowaniu. Tu byłem najbardziej pozytywnie zaskoczony. Naprawdę przewalutowali po aktualnej cenie na rynku hurtowym.
+ szybko odpowiadają na pytania, częściej konkretnie niż w przypadku innych brokerów z jakimi miałem do czynienia w Polsce.
+ tańszej oferty nie znalazłem.
- niezbyt intuicyjny interfejs użytkownika, nienajlepiej spolszczony.
- są uzależnieni od innych biznesów z prywatnej grupy kapitałowej - nie wiadomo jak są wypłacalni.
- mało opinii innych użytkowników
- niezrozumiała/nieuzasadniona drobna opłata za "dostęp do giełdy" - 2,5 EUR/mies. za giełdę z której instrument się zakupiło i trzyma (np. Xetra, Amsterdam, LSE)
- trzeba na własną rękę pilnować "corporate actions", jeśli ktoś posiada akcje, realizacji opcji amerykańskich itp. Dla przykładu otrzymanie dywidendy, wykup praw poboru nie dzieją się automatycznie. Jednakże domyślam się, ze u innych brokerów pewnie też tak jest.


Nie wiem dlaczego screenshoty z aplikacji webowej są dla Was tak istotne? Załączam jeden.

Na razie niczym negatywnym mnie nie zaskoczyli. Przeczytałem wszystkie ich dokumenty i dopytałem o kilka spraw mailowo uprzednio.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

koalaforex
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 31 mar 2017, 15:45

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: koalaforex »

Artix pisze: Wyzerowalem konto i wyplacilem kase.
:shock:

Słyszałem też, że można wypłacić z dema jak się zarobiło.

zygmuntt
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2017, 13:13

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: zygmuntt »

czy ktoś wie coś nt. bezpieczeństwa środków w deGiro i efektywności kontroli regulacyjnej w nl?

Np. takie pismo przeraża:
http://www.amsterdamtrader.com/wp-conte ... DeGiro.pdf

Tomek_tfal
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2017, 17:26

Re: DeGiro

Nieprzeczytany post autor: Tomek_tfal »

Zygmuntt, oni wszystkie aktywa należące do klientów przechowują u oddzielnego depozytariusza, który nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej, a więc te środki nie wchodzą w skład masy upadłościowej Degiro. To takie dodatkowe zabezpieczenie na wypadek, gdyby brokerowi się jednak noga powinęła z jakiegoś powodu. Poza tym holenderski fundusz gwarancyjny obejmuje środki do 20 000 EUR.

Jedyna nietypowa rzecz w przypadku Degiro, z którą polscy inwestorzy nie mieli do tej pory do czynienia, to fakt, że Degiro realizuje czasem transakcje in-house, bez potrzeby wychodzenia na publiczną giełdę. Czyli jeśli obaj jesteśmy klientami Degiro i Ty chcesz kupić akcje XYZ, a ja chcę akurat sprzedać akcje XYZ, to Degiro zaaranżuje transakcję pomiędzy nami bez wysyłania zleceń na giełdę, dzięki czemu zaoszczędzi na prowizji. Stąd między innymi broker ma takie niskie ceny. A druga sprawa to Degiro wypożycza innym Twoje akcje do grania na krótko, żeby dodatkowo na tym zarobić. No ale te akcje są cały czas zabezpieczone na ponad 100% wartości, więc nie ma stresu. Te wszystkie działania pozwalają zaoferować klientom za to niskie prowizje.

ODPOWIEDZ