DayTrading: Wtorek 28.03.2017

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 29 mar 2017, 00:00

Wzrost
3
43%
Bez zmian
1
14%
Spadek
3
43%
 
Liczba głosów: 7

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: DayTrading: Wtorek 28.03.2017

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

Stachuu pisze:moment odbicia sam przeanalizowałem z wykresu a dodatkowe zródla informacji przekonały mnie o słuszności
trzeba go sledzić

Stachuu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 550
Rejestracja: 30 lip 2016, 11:59

Re: DayTrading: Wtorek 28.03.2017

Nieprzeczytany post autor: Stachuu »

A oglądałeś Wilk z Wall Street ? Tam to dopiero grała.... Z taką to ja mógłbym konie kraść xD

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 28.03.2017

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Stachuu pisze:Zasadnicza sprawa- 80 % na giełdzie traci ok. 20 % zarabia. Większość jak Ty zaczyna przygode na giełdzie i pojęcia nie ma czemu rośnie a czemu spada. Zaczynasz szukać info i tu jest pierwsza kłoda pod nogi. Te dane to wiesz są dodatkowym smaczkiem do skubania z kasy. np. wychodzą dane o ropie i jest spadek zapasów. Giełda w takiej sytuacji co robi ? albo co powinna. Cena ropy powinna logicznie rosnąć a tu giełda najpierw lekko odbija i potem leci w dółłłł. Zaczniesz rozmyślać dlaczego co i jak. Dojdziesz do wniosku że te dane to jeden wielki h..j. Nie wiem z jakiego brokera korzystasz ale większość wrzuca na strone jakies rekomendacje, komentarze analizy i tu tez jest fake. Konflikt interesów bo przeważnie jak Ty tracisz to oni zarabiają to raczej nie na reke im żebyś zarabiał.
Ważna sprawa żebyś nauczyl sie czytać wykres, kiedy mogą potencjalnie odbić itp itd. tzw analiza techniczna.

Ważne są też informacje medialne które trafiają do sieci czy w tv. Jak jest jakis np. news który trafia do dużej liczby społeczeństwa że mamy wzrosty i np. to okazji do kupowania to musisz zrozumieć że to zaraz bedzie koniec wzrostów i szykować się na odwrót. Stado baranów to ogląda i robi tak jak im sugerują czyli te 80 % i wychodzi że kupują na szczycie albo na dnie otwierają S
A w perspektywie kilku lat, tych co zyskują zostaje parę procent. Mnie zastanawia, dlaczego tak ciężko w to wygrać. Widzę co się dzieje na M1. Nawet jak znam kierunek powiedzmy S, to podbiją kilka razy żebym miał dosyć. Owszem spadną, ale potem. Jak już będę bez kasy i zrezygnowany. A jak to się dzieję? Podejrzewam, że to jest sterowane na bierząco. Widzą ile jest na S, ile na L i celowo jadą przeciw większośći, nawet przeciw logice, przeciw danym. Zobaczą, że jest dużo pozycji na S- robią wycinkę, wykres rośnie. I na odwrót. Każdy setup może stać się pułapką. Jest wiele formacji, które mogą przekształcić się w warian wzrostowy lub spadkowy.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: DayTrading: Wtorek 28.03.2017

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

Stachuu pisze:A oglądałeś Wilk z Wall Street ? Tam to dopiero grała.... Z taką to ja mógłbym konie kraść xD
widziale widzialem. moglym wypic wode po jej kapieli :D

-- Dodano: 28 mar 2017, 21:50 --
Świeżak44 pisze:
Stachuu pisze:Zasadnicza sprawa- 80 % na giełdzie traci ok. 20 % zarabia. Większość jak Ty zaczyna przygode na giełdzie i pojęcia nie ma czemu rośnie a czemu spada. Zaczynasz szukać info i tu jest pierwsza kłoda pod nogi. Te dane to wiesz są dodatkowym smaczkiem do skubania z kasy. np. wychodzą dane o ropie i jest spadek zapasów. Giełda w takiej sytuacji co robi ? albo co powinna. Cena ropy powinna logicznie rosnąć a tu giełda najpierw lekko odbija i potem leci w dółłłł. Zaczniesz rozmyślać dlaczego co i jak. Dojdziesz do wniosku że te dane to jeden wielki h..j. Nie wiem z jakiego brokera korzystasz ale większość wrzuca na strone jakies rekomendacje, komentarze analizy i tu tez jest fake. Konflikt interesów bo przeważnie jak Ty tracisz to oni zarabiają to raczej nie na reke im żebyś zarabiał.
Ważna sprawa żebyś nauczyl sie czytać wykres, kiedy mogą potencjalnie odbić itp itd. tzw analiza techniczna.

Ważne są też informacje medialne które trafiają do sieci czy w tv. Jak jest jakis np. news który trafia do dużej liczby społeczeństwa że mamy wzrosty i np. to okazji do kupowania to musisz zrozumieć że to zaraz bedzie koniec wzrostów i szykować się na odwrót. Stado baranów to ogląda i robi tak jak im sugerują czyli te 80 % i wychodzi że kupują na szczycie albo na dnie otwierają S
A w perspektywie kilku lat, tych co zyskują zostaje parę procent. Mnie zastanawia, dlaczego tak ciężko w to wygrać. Widzę co się dzieje na M1. Nawet jak znam kierunek powiedzmy S, to podbiją kilka razy żebym miał dosyć. Owszem spadną, ale potem. Jak już będę bez kasy i zrezygnowany. A jak to się dzieję? Podejrzewam, że to jest sterowane na bierząco. Widzą ile jest na S, ile na L i celowo jadą przeciw większośći, nawet przeciw logice, przeciw danym. Zobaczą, że jest dużo pozycji na S- robią wycinkę, wykres rośnie. I na odwrót. Każdy setup może stać się pułapką. Jest wiele formacji, które mogą przekształcić się w warian wzrostowy lub spadkowy.
tez mam taka teorie, ze broker patrzac na pozycje majta wykresem by wyciać. dziwne to. szanse sa 50/50 ale wiekszosc zawsze nie po tej stronie

Stachuu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 550
Rejestracja: 30 lip 2016, 11:59

Re: DayTrading: Wtorek 28.03.2017

Nieprzeczytany post autor: Stachuu »

czekaj na dołek korekty na sp 500 i otwieraj L

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: DayTrading: Wtorek 28.03.2017

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

Stachuu pisze:czekaj na dołek korekty na sp 500 i otwieraj L
gdzie ten dolek niby

Stachuu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 550
Rejestracja: 30 lip 2016, 11:59

Re: DayTrading: Wtorek 28.03.2017

Nieprzeczytany post autor: Stachuu »

d4mian7 pisze:
Stachuu pisze:A oglądałeś Wilk z Wall Street ? Tam to dopiero grała.... Z taką to ja mógłbym konie kraść xD
widziale widzialem. moglym wypic wode po jej kapieli :D

-- Dodano: 28 mar 2017, 21:50 --
Świeżak44 pisze:
Stachuu pisze:Zasadnicza sprawa- 80 % na giełdzie traci ok. 20 % zarabia. Większość jak Ty zaczyna przygode na giełdzie i pojęcia nie ma czemu rośnie a czemu spada. Zaczynasz szukać info i tu jest pierwsza kłoda pod nogi. Te dane to wiesz są dodatkowym smaczkiem do skubania z kasy. np. wychodzą dane o ropie i jest spadek zapasów. Giełda w takiej sytuacji co robi ? albo co powinna. Cena ropy powinna logicznie rosnąć a tu giełda najpierw lekko odbija i potem leci w dółłłł. Zaczniesz rozmyślać dlaczego co i jak. Dojdziesz do wniosku że te dane to jeden wielki h..j. Nie wiem z jakiego brokera korzystasz ale większość wrzuca na strone jakies rekomendacje, komentarze analizy i tu tez jest fake. Konflikt interesów bo przeważnie jak Ty tracisz to oni zarabiają to raczej nie na reke im żebyś zarabiał.
Ważna sprawa żebyś nauczyl sie czytać wykres, kiedy mogą potencjalnie odbić itp itd. tzw analiza techniczna.

Ważne są też informacje medialne które trafiają do sieci czy w tv. Jak jest jakis np. news który trafia do dużej liczby społeczeństwa że mamy wzrosty i np. to okazji do kupowania to musisz zrozumieć że to zaraz bedzie koniec wzrostów i szykować się na odwrót. Stado baranów to ogląda i robi tak jak im sugerują czyli te 80 % i wychodzi że kupują na szczycie albo na dnie otwierają S
A w perspektywie kilku lat, tych co zyskują zostaje parę procent. Mnie zastanawia, dlaczego tak ciężko w to wygrać. Widzę co się dzieje na M1. Nawet jak znam kierunek powiedzmy S, to podbiją kilka razy żebym miał dosyć. Owszem spadną, ale potem. Jak już będę bez kasy i zrezygnowany. A jak to się dzieję? Podejrzewam, że to jest sterowane na bierząco. Widzą ile jest na S, ile na L i celowo jadą przeciw większośći, nawet przeciw logice, przeciw danym. Zobaczą, że jest dużo pozycji na S- robią wycinkę, wykres rośnie. I na odwrót. Każdy setup może stać się pułapką. Jest wiele formacji, które mogą przekształcić się w warian wzrostowy lub spadkowy.
tez mam taka teorie, ze broker patrzac na pozycje majta wykresem by wyciać. dziwne to. szanse sa 50/50 ale wiekszosc zawsze nie po tej stronie
To bzdura. Wejdz sobie na np. https://www.investing.com/indices/us-spx-500-chart i porównaj czy wykres na Twojej platformie sie różni w danym momencie od tego jaki jest na tej stronie albo innej

-- Dodano: 28 mar 2017, 21:55 --
d4mian7 pisze:
Stachuu pisze:czekaj na dołek korekty na sp 500 i otwieraj L
gdzie ten dolek niby

No po takich wzrostach będą straszyć otwarte L i na pewno będą korygować wzrosty i musisz wyczekać i wejść w odpowiednim momencie

-- Dodano: 28 mar 2017, 21:56 --

Teraz broń boże nie wchodz... poczekaj do jutro i obserwuj co sie dzieje

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: DayTrading: Wtorek 28.03.2017

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

d4mian7 pisze:tez mam taka teorie, ze broker patrzac na pozycje majta wykresem by wyciać. dziwne to. szanse sa 50/50 ale wiekszosc zawsze nie po tej stronie
Najciekawsze jest to że na demo da się zarabiać a na koncie realnym już nie...

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 28.03.2017

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Jak już jesteśmy przy SP500, w sumie decydujący moment. Doszli do pivota, mają też jakąś bandę spadkową. Wzrosty na giełdach wcale jeszcze nie są przesądzone. PS. DAX dziś wyglądał tak jakby amerykanie nim tylko handlowali. Do południa stał w miejscu. Może to się już wszystko zlało w jeden centralny ośrodek finansowy?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Stachuu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 550
Rejestracja: 30 lip 2016, 11:59

Re: DayTrading: Wtorek 28.03.2017

Nieprzeczytany post autor: Stachuu »

Teraz będą kręcić, zobaczymy co wymyślą

Zablokowany