DayTrading: Wtorek 20.06.2017

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 21 cze 2017, 00:00

Wzrost
3
27%
Bez zmian
1
9%
Spadek
7
64%
 
Liczba głosów: 11

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 20.06.2017

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

fx-technik pisze:Świeżak:
DE30M1.png
No fajnie, tylko po fakcie to jest proste. W zasadzie to przez niecierpliwość, bo bałem się że wyskoczą w górę. W sumie te korekty i tak bardzo płytkie, więc trend był dosyć silny, ale obstawiałęm że będzie silniejszy i nie chciałem czekać. No i tak wyszło..
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Wtorek 20.06.2017

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

fx-technik pisze:Świeżak:
DE30M1.png
Oddychaj regularnie i czekaj!
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 20.06.2017

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Może dać do kajetu, że jak przekraczają bollingera to wykres już przegrzany i korekta wysoce prawdopodobna..
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Wtorek 20.06.2017

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Świeżak44 pisze:
fx-technik pisze:Świeżak:
DE30M1.png
No fajnie, tylko po fakcie to jest proste. W zasadzie to przez niecierpliwość, bo bałem się że wyskoczą w górę. W sumie te korekty i tak bardzo płytkie, więc trend był dosyć silny, ale obstawiałęm że będzie silniejszy i nie chciałem czekać. No i tak wyszło..
Jak nie masz planu, metodologii i nie masz tych układów opanowanych, to nie wiesz na co czekasz.
Zawsze zaczyna się od jakiejś konsoli.
A jest ich kilka rodzai.
Wybierz jeden, półkę, i na nią czekaj.
Niech to będzie na średniej, na Bolingerze, na czymkolwiek, ale czekaj na setup!
Ostatnio zmieniony 20 cze 2017, 23:27 przez fx-technik, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 20.06.2017

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

fx-technik pisze:
Świeżak44 pisze:
fx-technik pisze:Świeżak:
DE30M1.png
No fajnie, tylko po fakcie to jest proste. W zasadzie to przez niecierpliwość, bo bałem się że wyskoczą w górę. W sumie te korekty i tak bardzo płytkie, więc trend był dosyć silny, ale obstawiałęm że będzie silniejszy i nie chciałem czekać. No i tak wyszło..
Jak nie masz planu, metodologii i nie masz tych układów opanowanych, to nie wiesz na co czekasz.
Zawsze zaczyna się od jakiejś konsoli.
A jest ich kilka rodzai.
Wybierz jeden, półkę, i na nią czekaj.
Mój plan i metodologia starcza na 2-3 zyskowne trejdy... Później puszczają hamulce i włacza się hazard, jak widać na powyżczym wykresie. To jest właśnie przewaga automatów nad człowiekiem.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Wtorek 20.06.2017

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Świeżak44 pisze: Mój plan i metodologia starcza na 2-3 zyskowne trejdy... Później puszczają hamulce i włacza się hazard, jak widać na powyżczym wykresie. To jest właśnie przewaga automatów nad człowiekiem.
No to ile razy musisz dostać w pysk, żeby coś zmienić?
To też jest częścią metodologii, kiedy nie tradować.

To, co tutaj napisałeś, teraz, świadczy o tym, że nie masz planu.
Masz jedynie życzenia, iluzje że masz jakiś plan, bo coś tam napisałeś.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2017, 23:32 przez fx-technik, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: DayTrading: Wtorek 20.06.2017

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

Świeżak44 pisze:Moje dzisiejsze trejdy na DAX. Niby wyczułem że będa rosnąć, chciałem skalpować, ale reakcje były często spóźnione i nadziewałem się na te małe korekty. Raz tylko dobrze się wstrzeliłem. Jak to usprawnic?
Zrozumieć czym się różni "mieć racje" od "zarabiać" w tym biznesie i że twoim celem jest to drugie. :D

Krecisz się wkolo. Nie wiem czy tego nie dostrzegasz? :shock: Przegladnij swoje posty i wyciagnij wnioski.

Tak apropo to jest wielkim fanem twoich malunkow :mrgreen:
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 20.06.2017

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

fx-technik pisze:
Świeżak44 pisze: Mój plan i metodologia starcza na 2-3 zyskowne trejdy... Później puszczają hamulce i włacza się hazard, jak widać na powyżczym wykresie. To jest właśnie przewaga automatów nad człowiekiem.
No to ile razy musisz dostać w pysk, żeby coś zmienić?
To też jest częścią metodologii, kiedy nie tradować.
Z tym będzie obawiam się najciężej, nawet jak zacznę zarabiać... :? To jest kolejny problem do pokonania. Mi po 2-3 trejdach włącza się juz "efekt boga". :evil:
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Wtorek 20.06.2017

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

xhDog pisze:
Świeżak44 pisze:Moje dzisiejsze trejdy na DAX. Niby wyczułem że będa rosnąć, chciałem skalpować, ale reakcje były często spóźnione i nadziewałem się na te małe korekty. Raz tylko dobrze się wstrzeliłem. Jak to usprawnic?
Zrozumieć czym się różni "mieć racje" od "zarabiać" w tym biznesie i że twoim celem jest to drugie. :D

Krecisz się wkolo. Nie wiem czy tego nie dostrzegasz? :shock: Przegladnij swoje posty i wyciagnij wnioski.

Tak apropo to jest wielkim fanem twoich malunkow :mrgreen:
Zapisać się na sesje psychoterapeutyczne.
Poznać siebie, emocje, wywalić tony gówna z siebie.
Samemu trudno...
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Wtorek 20.06.2017

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

fx-technik pisze:
Świeżak44 pisze: Mój plan i metodologia starcza na 2-3 zyskowne trejdy... Później puszczają hamulce i włacza się hazard, jak widać na powyżczym wykresie. To jest właśnie przewaga automatów nad człowiekiem.
To, co tutaj napisałeś, teraz, świadczy o tym, że nie masz planu.
Masz jedynie życzenia, iluzje że masz jakiś plan, bo coś tam napisałeś.
Trzeci trejd wynikał z gry w oparciu o pivota tej świeczki wybiciowej. Poczekałem na 3 świeczki, nie polecieli w dół, więc myślę "bedą wywalać". Niestety 4-ta świeczka zrobiła łubu-du, potem testowali pivot od dołu więc wolałem się z tego wycofać. Więc plan jakis był, ale się nie powiódł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Zablokowany