Daytrading system M1 - M5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

krystian74 pisze: Kupują owe systemy leniwi. O podstawowym braku wiedzy na temat jak działa FX :twisted:
Uczymy się tylko na własnych błędach :roll:
Jesteś tego pewnien co piszesz, Krystian ? .... kiedyś ludzie wierzyli że ziemia jest środkiem świata, długo trwało zanim świadomość tego błędu została z ludzkiego pojmowania świata wyeliminowana, bo bo czarno na białym widać że ja stoję a słońce się rusza.... czy nie jesteśmy zarozumiali że uważamy że rozumiemy rynek, sądząc po jego zachowaniach które obserwujemy? Skąd wiemy że właściiwie interpretujemy owe zachowania czy nasze błędy? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa czas? czy rok to nic nie znaczący dla poznania rynku okres czasu, czy duży ... a może 30 lat to mało?
Nigdy nie masz wątpliwości, wiesz na pewno że wiesz? A może ktoś którgoś dnia powie ci coś, w co nie uwierzysz od razu ale z upływem czasu wszystko w co wierzyłeś postawi do góry nogami ? .... Im dłużej w tym się "kręcę" im więcej czytam i poznaję tym bardziej wydaje mi się że rynek to teatr a my jesteśmy widownią płacącą bardzo drogie bilety wstępu ..
przypomina że teatr to iluzja ....

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@jackub
Właśnie tak powstaje dobry system, strategia ( Twoja wypowiedz to część mniejszej całości ) :D
Dziękuję za odpowiedz.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Piszac o dobrej strategii mam na mysli system, ktory pozwoli zarobic 20% miesiecznie bez lewaru o prostym dzialaniu: jeden dzwonek kupuj, dwa dzwonki sprzedaj z SL=10 pipek i kiedy ja sprzedaz jednej firmie to Ty, Twoje dzieci i dzieci Twoich dzieci nie beda musialy pracowac. Bo tylko taki system mozna nazwac strategia. Wszystko inne to kupa smieci.
Jezeli sa firmy ktore zarabiaja kilkaset czy kilka tysiecy procent rocznie z max. lewarem 2 czy 3 to cos podobnego musi istniec.Tak?

NowySwiat
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 26 gru 2016, 14:02

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: NowySwiat »

Wiecie jaki jest wasz problem ? Bez obrazy nikogo. Wy TYLKO myślicie. Nikt nawet nie ruszy palcem by zrobić jakieś badanie statystyczne lub posiedzieć i się temu poświęcić. Liczą się tylko pieniądze ale one nie przyjdą jeśli się temu nie poświecisz i sam czegos skrojonego na siebie nie zrobisz...

Chcesz zrobić JAKIKOLWIEK system ? Wybierz jeden wskaźnik. Tylko 1.Może nawet repaintować. Masz go lubić... Potem napisze Ci co masz zrobić... Będziesz realizował plan (możesz nie podawać wyników swoich badań publik ) będe Ci podawał kolejny klocek i będziesz miał "swój" system.

bigotery
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2015, 09:11

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: bigotery »

OK. @NowySwiat...
Jestem gotowy na to wyzwanie. Wracam na Forex po 7 latach i mam ochotę pobotować. Mam sporo czasu i zapału a jak się za coś biorę to raczej to kończę.

Mam dwa ulubione wskaźniki Awesome Oscilator i SAR. Czekam na sugestie od czego zacząć. TIA

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

NowySwiat pisze:Wiecie jaki jest wasz problem ? Bez obrazy nikogo. Wy TYLKO myślicie.
Interesujący post z punktu widzenia psychologicznego, dzielenie ludzi na WY i JA. Nie napiszesz JA ciężko pracuję , testuję, bo to byłoby "fe" chwalenie się, łatwiej napisać że reszta , czyli WY nic nie robicie, przekaz jasny ... bez obrazy.
Nic nie wiesz co kto robi...

o stochasticu....
Screenshot_1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

NowySwiat pisze:Wiecie jaki jest wasz problem ? Bez obrazy nikogo. Wy TYLKO myślicie. Nikt nawet nie ruszy palcem by zrobić jakieś badanie statystyczne lub posiedzieć i się temu poświęcić. Liczą się tylko pieniądze ale one nie przyjdą jeśli się temu nie poświecisz i sam czegos skrojonego na siebie nie zrobisz...

Chcesz zrobić JAKIKOLWIEK system ? Wybierz jeden wskaźnik. Tylko 1.Może nawet repaintować. Masz go lubić... Potem napisze Ci co masz zrobić... Będziesz realizował plan (możesz nie podawać wyników swoich badań publik ) będe Ci podawał kolejny klocek i będziesz miał "swój" system.
Hmm.....(te 3 kreski) to jeden wskaźnik SDL jestem ciekawy "kolejnego klocka" :?:
GER30M30.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

stankarp
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2017, 09:32

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: stankarp »

Ja to widzę tak przez filtry:
Na M1 liczę sobie wielkość knota z OHLC.
Na M5 wchodzę na korektach.
Na M15 szukam trendu. Otwarte mam 3 pionowe okna z tymi TF.

Dołków i szczytów szukam na dwóch małych M5 (dwie niskie szpulki jak są to zastanawiam się nad zamknięciem otwarciem pozycji).
Zamykam po dwóch dużych świecach a moim kierunku.

Mylę się dwa razy, odwracam pozycje też max 2 razy albo daje sobie spokój.

Ze wskaźników to:
ATR 10 obczajam (dlatego miedzy 19-23 już nie gram).

a do patrzenia na trend gapie się na kanał średnich

12 exp High oraz 8 exp low. Tak żęby wiedzieć gdzie są sprzedający czy kupujący.

ODPOWIEDZ