Daytrading system M1 - M5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

też ostatnio nad tym myślałem, jeśli cena po wystąpieniu setupu nie realizuje przez założony okres czasu (myślę, że ok. 3 świeczek) założonego kierunku tzn., że setup jest niewypałem i trzeba likwidować pozycję.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Właśnie różnie z tym bywa ;)... Czasem potrzeba się niestety trochę dłużej pomęczyć w trejdzie.
Dlatego ja aktualnie jestem na takim etapie że dość wnikliwie rozkminiam swoje transakcje, żeby stwierdzić co będzie optymalne. Ten looney na przykład doszedłby w końcu, w ogromnych bólach do pierwotnego tp i nie zahaczyl o break even.

Co do "likwidowania" to jestem przekonany, że nie powinno się zamykać pozycji na "0" lub w jego okolicach, bo nijak nie rekompensuje to ryzyka jakie zawieramy przy jej otwarciu; może lepiej po prostu ograniczyć oczekiwania

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Patryś pisze: Co do "likwidowania" to jestem przekonany, że nie powinno się zamykać pozycji na "0" lub w jego okolicach, bo nijak nie rekompensuje to ryzyka jakie zawieramy przy jej otwarciu; może lepiej po prostu ograniczyć oczekiwania
To jest prawda, wynika to z testowania automatow u mnie, tam gdzie wprowadzalem BE to momentalnie tracilem na zyskownosci, po prostu brak bylo trejdow, ktore bylyby w stanie wyciagnac wzrost kapitalu.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Strata i BE na DAX... Może po południu się uda odrobić ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Patrys - probowales kiedys takiego podejscia przy skalpowaniu, ze jak pierwsze zaliczasz strate to majac druga pozycje zamykasz jak na zysku rownowazacym poprzednia strate?
Zawsze chce cos takiego zrobic ale chciwosc wygrywa i konczy sie jak zawsze, czyli jak u Ciebie, albo 2xSL albo SL i BE.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Hej, myślałem nad tym, ale jednak nie stosuję takiego podejścia, bo:
- Uważam że każdą pozycję należy prowadzić wg takich samych zasad (Przecież wynik poprzedniej transakcji nie może mieć żadnego wpływu na wynik następnej)
- Miałbym zły mindset wchodząc w trade z r:r 1:1
- Dla początkowego r:r 1:1 to moim zdaniem nie warto nawet ryzykować

Jak już to myślę żeby dać sobie spokój z DAXem, bo się wybitnie nie lubimy ostatnio i poza niskim spreadem to on jak dla mnie nie ma żadnych zalet :wink:

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Takie podejście wynika z założenia, że handlujemy kapitałem a nie pipsami.
Z daxem rzeczywiście problem jest, jedyna ogromna zaleta to niski spread w stosunku do zmienności w porównaniu z walutami w admiralu.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Cały ranek się ustawiali pod dzisiejsze "mini" payrollsy, stąd ta strata i be... A może po prostu szukam usprawiedliwień ;)
Po południu był setup na każdej parze którą obserwuję (UJ, Kabel, Looney) ale nie byłem przed komputerem. Myślę że bym je zauważył i, przynajmniej, odrobił stratę z rana.
Dużo lepiej trejduje mi się podczas sesji amerykańskiej kiedy ruchy są mocniejsze i jest więcej miejsca; ogólnie nie lubię rynku na sesji londyńskiej, zwłaszcza przed publikacją danych - mam wtedy wrażenie że większość ruchów wtedy to grubasy ustawiające się/akumulujące pozycje - prawdziwy trading zaczyna się jak już pójdą wszystkie newsy.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Ja kolejny raz odpadam z palca na niskich TF, nie mam czasu ani nerwów. Cały czas rozwala mnie jedna rzecz, mianowicie jak jest określony trend to sygnały, które pojawiają się, realizowane są prawidłowo. Jak trend znika i zaczyna się walka w obydwie strony to setupy głupieją. A ja nie jestem w stanie określić, kiedy tego trendu już nie ma. Podejście, że obserwujemy np. LH, HH, HL, LL wg mnie nie zdaje egzaminu bo oglądamy wtedy już historię. To jak założenie, że droga będzie prosta, bo do tej pory była prosta a tu c...., za wzniesieniem jest zakręt 90st. Mylę się?

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Ja obserwuje sekwencje HH/HL na interwale 1-godzinnym... Ponadto patrzę, czy ostatni impuls w trendzie nie został zanegowany i ogólnie jaki jest trend długoterminowy... To wszystko da się w miarę fajnie połączyć i wiadomo w jakim kierunku zagrywać ;)

Jak mam jakieś wątpliwości to po prostu nie wchodzę tylko czekam aż sytuacja się moim zdaniem wyklaruje. Np wczoraj rano grywalny był dla mnie kabel i looney, natomiast Ujek stał się dopiero po 14 jak wybili szczyt tego mini trendu spadkowego. Dziś na wszystkich trzech parach jest klarowna sytuacja, ale o 13 gada Draghi więc wolę się powstrzymać do wieczora - zapewne wtedy będą jakieś setupy :D

ODPOWIEDZ