Daytrading system M1 - M5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

irmentruda pisze:@jackub - jak na obrazku
??
Jak mówiłem wcześniej najlepiej to działa w konsolidacjach (70% czasu cena konsoliduje) bo jest łatwe do uchwycenia, gorzej z silnymi impulsami ....
przedstawiam nie system tylko koncepcję .... z tego dopiero ktoś może zrobić system....
no i oczywiście na wykresach historycznych wisienki widać gołym okiem ......
popróbuj wykres godzinowy z BB24/2 i BB24/3 zobaczysz dzienne poziomy zwrotne .... :lol:
pozdrawiam

-- Dodano: 08 gru 2016, 00:11 --
Caldeborn pisze:Nie znam AUDNZD to tak na szybko BB 100 i 300. Moze lepiej robic to co "wszyscy" tylko trzeba zdefiniowac slowo "wszyscy". 100, 200, 300 na Edku na W1. Jak ktoś chce to może a jak nie... :564:
Robić rzeczy należy te które są słuszne a nie te które robią "wszyscy" (gdyby wszyscy robili słuszne rzeczy świat byłby rajem)... :wink:

OK nie wszyscy, ale sporo a spora cześć nauczycieli mówi o 50/100/200, jak mantrę ... z wcześniej podanych powodów jakiś czas używałem na M1 MA's 15/60/240 a na M5 MA's 12/48
Pozdrawiam

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

50 czy 60 raczej nie ma znaczenia tak dlugo jak zarabiasz na tym kase. Dodanie kilku setek tez nie zaszkodzi a czasami moze pomoc. To tylko moja opinia. Powodzenia

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Caldeborn pisze:50 czy 60 raczej nie ma znaczenia tak dlugo jak zarabiasz na tym kase. Dodanie kilku setek tez nie zaszkodzi a czasami może pomoc. To tylko moja opinia. Powodzenia
Powodzenia...

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

swiezyzna
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

irmentruda pisze:swiezyzna

A jakby poszło w drugą to 5XSL?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

tak, to 9xSL jesli wczesniej oczywiscie strategia nabrala tyle zlecen. na nabranie zlecen ma pewien okreslony czas, jak i miejsce otwierania "paczki zlecen" tez jest scisle okreslone.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@irmentruda
Co daje Tobie takie zagranie 9x ? Powiedzmy jest to kwota 0.01L x 9 = 0.09lL Ale trza zapłacić brokerowi prowizję x9. A gdyby zagrać 0.09L x 1 to jest to różnica. Jakoś mnie męczy to pytanie :oops:

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

krystian74 pisze:@irmentruda
Co daje Tobie takie zagranie 9x ? Powiedzmy jest to kwota 0.01L x 9 = 0.09lL Ale trza zapłacić brokerowi prowizję x9. A gdyby zagrać 0.09L x 1 to jest to różnica. Jakoś mnie męczy to pytanie :oops:
A mnie męczy to, że siedzisz na fx ponad 5 lat i uważasz, że składając zlecenie 9 * 0.01 zapłaci większą prowizję niż zawierając pojedynczą transakcję 0.09 lota XD

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

zawsze składam zlecenie 90% depo to dlatego pytam?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

krystian74 pisze:@irmentruda
Co daje Tobie takie zagranie 9x ? Powiedzmy jest to kwota 0.01L x 9 = 0.09lL Ale trza zapłacić brokerowi prowizję x9. A gdyby zagrać 0.09L x 1 to jest to różnica. Jakoś mnie męczy to pytanie :oops:
Co mi daje? to element przyjetego systemu piramidowania. Zauwazyłem, ze wystapienie sygnalu daje szanse na otwarcie pozycji nie tylko w momencie wystapienia sygnalu (zamkniecie swiecy itp.) ale takze w pewnym okreslonym czasie po wystapieniu sygnalu jesli nadarza sie warunki ku temu (lepsza cena).
Tutaj przyjeto piramidowanie wsteczne, powoduje to wziecie czesci pozycji po lepszej cenie, mozna dyskutowac co jest lepsze ale nie ma to zadnego wplywu na kwote prowizji (w moim przypadku spread).
Roznica jest widoczna na wykresie profitu jak porownuje sie 9*0,01 i 1*0,09. W pierwszym przypadku uzyskujemy lepszy profit factor i mniejszy dd w testach.

ODPOWIEDZ