Daytrading system M1 - M5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

No proszę, a ja dość szybko ogarnąłem o co w niej chodzi i czuję się w temacie wti coraz pewniej ;) głównie dzięki poradom fx-technika i kilku innych użytkowników z działu day-trading, niedawno brutalnie zbanowanych :D

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Zmieniłem zupełnie podejście do skalpu i wyniki mnie trochę zaskoczyły.... potrenuje w przyszłym tygodniu ciekawe czy tendencja się utrzyma i jak długo....
Screenshot_2.png

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Jakie to teraz podejście? Może lepiej wrócić do korzeni i gry z małym SL, wcześniej miałeś fajne wejścia, ale chyba trochę brakowało konsekwencji.

-- Dodano: sob 01-10-2016, 10:04 --

Jakie to teraz podejście? Może lepiej wrócić do korzeni i gry z małym SL, wcześniej miałeś fajne wejścia, ale chyba trochę brakowało konsekwencji.

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Pablo90 pisze:Jakie to teraz podejście? Może lepiej wrócić do korzeni i gry z małym SL, wcześniej miałeś fajne wejścia, ale chyba trochę brakowało konsekwencji.

-- Dodano: sob 01-10-2016, 10:04 --

Jakie to teraz podejście? Może lepiej wrócić do korzeni i gry z małym SL, wcześniej miałeś fajne wejścia, ale chyba trochę brakowało konsekwencji.
Brak konsekwencji jest moja drugą naturą, wynika z niecierpliwości... w sumie to nie nadaję się na tradera... szkoda, ciężko z tym walczyć, za stary już jestem.

Faza eksperymentalna. Bardzo. Ale musiałem się pochwalić, bo mnie samego to zaskoczyło.Określony jest TP. Dopiero potem wejście. Czyli odwrotnie jak większość poszukująca SETUPU do zajęcia pozycji.. Posługuje się wykresem liniowym, nie mam świeczek na wykresie, mam BB (oczywiście to nie wszystko) ... kluczowym elementem jest MM (oczywiste)
Nie jest to również uśrednianie strat, przynajmniej nie zamierzone, zdarza się, ale to oznacza przedwczesne wejście w rynek .... tyle na razie (metodologia nie jest specjalnie niczym nowym, ale dopóki nie mam jakieś historii nie chcę się rozpisywać).
Jak się nie sprawdzi, to pewnie się nie przyznam ..... :wink:

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Screenshot_1.png
W tym tygodniu nie zajmowałem się tą metoda, zajęty byłem czym innym tylko pięć trejdów....
ostatni trade powinien być winerem, przez pomyłke nacisnąłem SELl zamiast BUY ... stary, głupi i nie uważny facet....
zauważyłem pomyłkę dopiero jak trade się zamknął na SL które miało być TP ... jest strata, ale cena zachowała się jak system wskazał.... czyli prawidłowo

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

znowu niewiele się przykładałem... ale coś tam ugrało się ... to ostatni screen za dużo nerwów mnie to kosztuje i źle działa w sytuacji silnego trendu .. a edek mocno nurkuje od jakiegoś czasu ... poddaję się
Screenshot_2.png

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Jeśli kogoś interesuje metodologia, to odsyłam do bardzo długiego wątku na FF pod tytułem „Similarity”.
To przypadek oparty na zigzag, MA1, BB24/2 i stochastic. Wygląd ekranu zamieszczam.
Po złożeniu 28 zleceń 28 było trafnych (jedna strata –mój błąd, cena doszła gdzie miała dojść). Ok na pewno można powiedzieć 27/28 trafnych.
Wynik obiecujący ale kluczem do sukcesu jest MM. Po przejrzeniu wszystkich tradów okazało się że nie wszystkie wejścia były zgodne ze sztuka...za dużo takich było a mimo to skończyło się dobrze... nie mniej jednak z tyłu głowy pozostało.
Jakby ktoś miał wątpliwości że wybieram trady publikuje zestawienie z MT4.
Czy będę tak grał dalej, nie wiem … wiele znaków zapytania bo nie rozumiem do końca całej teorii i jestem slaby z matematyki a tu dla zgłębiania teorii potrzebna może być znajomość statystyki, procesów stochastycznych i rachunku prawdopodobieństwa… czyli nie dla mnie te cukierki matematycznego matola…
Screenshot_3.png
wygląd templatu.png
Pozdrawiam

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Po wpisaniu w google "forex factory - similarity" wyskakuje kilka tematów... Byłbyś tak dobry żeby zarzucić linkiem do konkretnego tematu? ;)

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Patryś pisze:Po wpisaniu w google "forex factory - similarity" wyskakuje kilka tematów... Byłbyś tak dobry żeby zarzucić linkiem do konkretnego tematu? ;)
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=434603
Cała historia z EURUSDD autorem wątku trochę się pogmatwala, trochę machloi wyszło na sam koniec....

Cras
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 09 sie 2016, 11:57

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Cras »

jackub pisze:
Patryś pisze:Po wpisaniu w google "forex factory - similarity" wyskakuje kilka tematów... Byłbyś tak dobry żeby zarzucić linkiem do konkretnego tematu? ;)
http://www.forexfactory.com/showthread.php?t=434603
Cała historia z EURUSDD autorem wątku trochę się pogmatwala, trochę machloi wyszło na sam koniec....
Cześć,
co konkretnie za machloje bo nie znam angielskiego :roll:

ODPOWIEDZ