DayTrading: Poniedziałek 03.07.2017

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 04 lip 2017, 00:00

Wzrost
1
11%
Bez zmian
3
33%
Spadek
5
56%
 
Liczba głosów: 9

Awatar użytkownika
TsunamiPL
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8504
Rejestracja: 23 sty 2012, 18:57

Re: DayTrading: Poniedziałek 03.07.2017

Nieprzeczytany post autor: TsunamiPL »

To co, jutro święto w USA, to świętujemy. Chyba nigdzie nie podskoczą/spadną jutro.
The only way is up

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 03.07.2017

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

Ropa nie daje za wygrana:)

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: DayTrading: Poniedziałek 03.07.2017

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Przykład:
1. składam zlecenie "kup" po cenie 100, kazuje się że jestem sam na rynku(nikt nie sprzedaje), co wtedy robi cena?
2.składam zlecenie "kup" po cenie 100, pojawia sie zlecenie przeciwstawne po cenie 110, co robi cena?
odp 1. stoi w miejscu(nie istnieje), nie ma zlecenia przeciwstawnego.
odp 2. cena sie zmienia z 100 na 110, ruch ceny powsał na skutek wystapienia zlecenia przeciwstawnego.
Wniosek:
zmiana ceny ma miejce gdy występuje płynnosć, w przypadku braku płynności nie ma mowy o cenie.
Cytaty, pipsów nie dają.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 03.07.2017

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

marcinmijagi pisze:Przykład:
1. składam zlecenie "kup" po cenie 100, kazuje się że jestem sam na rynku(nikt nie sprzedaje), co wtedy robi cena?
2.składam zlecenie "kup" po cenie 100, pojawia sie zlecenie przeciwstawne po cenie 110, co robi cena?
odp 1. stoi w miejscu(nie istnieje), nie ma zlecenia przeciwstawnego.
odp 2. cena sie zmienia z 100 na 110, ruch ceny powsał na skutek wystapienia zlecenia przeciwstawnego.
Wniosek:
zmiana ceny ma miejce gdy występuje płynnosć, w przypadku braku płynności nie ma mowy o cenie.
Nie istnieje przypadek nr. 1.
W przypadku nr. 1 nie byłoby rynku w ogóle, więc nie byłoby takiego instrumentu.
Albo jest przypadek dziura i Bad Price lub Requote.
W innym wypadku jest Slippage.
Jeżeli będzie sprzedający po 110, to tam się zrealizuje twoje zlecenie.
W przypadku nr. 2 straciłeś, bo ktoś kupił twoje zlecenia po droższej cenie, niż ty chciałeś.
Cena stoi gdy ty kupiłeś za 100 i ktoś ci sprzedał za 100.
Nie możesz kupić za 100, jeżeli nikt za 100 nie sprzedaje, a sprzedaje dopiero za 110.
Normalnie, mógłbyś jedynie zrobić Cancel, ale nie w tych warunkach, jakie są obecnie, bo nie zdąrzysz.
Ergo, ruch ceny powstaje wtedy, gdy nie ma płynności na dany wolumen zleceń.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2017, 19:57 przez fx-technik, łącznie zmieniany 3 razy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Poniedziałek 03.07.2017

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Rano 9/11 transakcji na plus, ponad +4k łącznie. Nie będę tego dziś psuł.. Nie grać tez trzeba umieć. :)
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Awatar użytkownika
TsunamiPL
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8504
Rejestracja: 23 sty 2012, 18:57

Re: DayTrading: Poniedziałek 03.07.2017

Nieprzeczytany post autor: TsunamiPL »

The only way is up

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: DayTrading: Poniedziałek 03.07.2017

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

marcinmijagi pisze:Przykład:
1. składam zlecenie "kup" po cenie 100, kazuje się że jestem sam na rynku(nikt nie sprzedaje), co wtedy robi cena?
2.składam zlecenie "kup" po cenie 100, pojawia sie zlecenie przeciwstawne po cenie 110, co robi cena?
odp 1. stoi w miejscu(nie istnieje), nie ma zlecenia przeciwstawnego.
odp 2. cena sie zmienia z 100 na 110, ruch ceny powsał na skutek wystapienia zlecenia przeciwstawnego.
Wniosek:
zmiana ceny ma miejce gdy występuje płynnosć, w przypadku braku płynności nie ma mowy o cenie.
Dlaczego nie kupiłeś po 100? Bo nie było płynności po tej cenie, brak płynności na poziomie 100 spowodował szukanie po najbliższej mozliwej cenie, co spowodowało wzrost ceny na 110 gdzie dopiero pojawiła się płynność dla twojej pozycji :D A więc cena rosła bo szukała poziomu na którym pojawi się płynność ze strony sprzedających, którzy pokryją twoje zlecenie.

Gdyby sprzedający był na poziomie 150, to tam by najpierw cena wzrosła, bo tam pojawiłaby się płynność dla twojej pozycji. Czyli najpierw cena wzrosła, potem pojawiła się płynność, a nie na odwrót.

Wielkość transakcji nie ma znaczenia?
a) Składasz zlecenie kupna 10 lotów po cenie 100. Masz zlecenie przeciwstawne na 10 lotów po cenie 110. Kupisz po cenie 110.

b) Składasz zlecenie kupna 30 lotów po cenie 100. Masz zlecenie przeciwstawne na 10 lotów po cenie 110 i kolejne na 20 lotów po cenie 150. Jest różnica?
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Poniedziałek 03.07.2017

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

xhDog pisze:
marcinmijagi pisze:Przykład:
1. składam zlecenie "kup" po cenie 100, kazuje się że jestem sam na rynku(nikt nie sprzedaje), co wtedy robi cena?
2.składam zlecenie "kup" po cenie 100, pojawia sie zlecenie przeciwstawne po cenie 110, co robi cena?
odp 1. stoi w miejscu(nie istnieje), nie ma zlecenia przeciwstawnego.
odp 2. cena sie zmienia z 100 na 110, ruch ceny powsał na skutek wystapienia zlecenia przeciwstawnego.
Wniosek:
zmiana ceny ma miejce gdy występuje płynnosć, w przypadku braku płynności nie ma mowy o cenie.
Dlaczego nie kupiłeś po 100? Bo nie było płynności po tej cenie, brak płynności na poziomie 100 spowodował szukanie po najbliższej mozliwej cenie, co spowodowało wzrost ceny na 110 gdzie dopiero pojawiła się płynność dla twojej pozycji :D A więc cena rosła bo szukała poziomu na którym pojawi się płynność ze strony sprzedających, którzy pokryją twoje zlecenie.

Gdyby sprzedający był na poziomie 150, to tam by najpierw cena wzrosła, bo tam pojawiłaby się płynność dla twojej pozycji. Czyli najpierw cena wzrosła, potem pojawiła się płynność, a nie na odwrót.

Wielkość transakcji nie ma znaczenia?
a) Składasz zlecenie kupna 10 lotów po cenie 100. Masz zlecenie przeciwstawne na 10 lotów po cenie 110. Kupisz po cenie 110.

b) Składasz zlecenie kupna 30 lotów po cenie 100. Masz zlecenie przeciwstawne na 10 lotów po cenie 110 i kolejne na 20 lotów po cenie 150. Jest różnica?
Otóż to! :564:
Jemu się wydaje, że broker zrealizuje mu zlecenie po 100, gdy nikt po 100 nie sprzedaje, a sprzedaje po 110 - LOL.
Chciałbym, żeby tak to działało!
Ostatnio zmieniony 03 lip 2017, 20:11 przez fx-technik, łącznie zmieniany 1 raz.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
marcinmijagi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 790
Rejestracja: 23 sty 2012, 13:26

Re: DayTrading: Poniedziałek 03.07.2017

Nieprzeczytany post autor: marcinmijagi »

Tylko ja wiem co mi sie wydaje :D
Jeśli chodzi o znaczenie wielkości pozycji to:
-skladam zlecenie kupna 30lot po cenie 110. Na poziomie 120 pokrycie znajduje 10 moich lotow, kolejne 20 kupuje po 130.
Bez wzgledu na wielkosc transakcji, cena w obu przypadkach zmieniła sie o 10. Mam tu na mysli brak wpływu wielkosci pozycji na ruch ceny.


Odnośnie płynnosci...
jeśli na rynku pojawia sie zlecenie kupna po 100 i zlecenie sprzedarzy po 110, to cena wzrosnie czy spadnie??
Ostatnio zmieniony 03 lip 2017, 20:13 przez marcinmijagi, łącznie zmieniany 1 raz.
Cytaty, pipsów nie dają.

Awatar użytkownika
graczpospolity
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 10 lut 2016, 11:51

Re: DayTrading: Poniedziałek 03.07.2017

Nieprzeczytany post autor: graczpospolity »

fx-technik pisze:Jemu się wydaje, że broker zrealizuje mu zlecenie po 100, gdy nikt po 100 nie sprzedaje, a sprzedaje po 110 - LOL.
U jednego z brokerów spotkałem się z możliwością określenia zasięgu ceny na plus i minus od naszego zlecenia w jakim poszukiwane są oferty. Bardzo fajna sprawa.

Zablokowany