DayTrading: Piątek 23.06.2017

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 24 cze 2017, 00:00

Wzrost
6
55%
Bez zmian
2
18%
Spadek
3
27%
 
Liczba głosów: 11

karnak
Maniak
Maniak
Posty: 3501
Rejestracja: 27 lis 2012, 00:07

Re: DayTrading: Piątek 23.06.2017

Nieprzeczytany post autor: karnak »

GBPUSD tygodniowy - stawiam na odbicie od wsparcia do pokazanego oporu: :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 23.06.2017

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

karnak pisze:
santo pisze:Witam przeleciałem cały tydzień wasze wypociny tak z wykresami co ja widziałem i co grałem i dlaczego. Tomasz widzi moje wejścia na żywo uzasadnione itd... tak żeby nie było że mi się trafiło. tak myślę że forum ciągle opiera się na tym kto ma większego i mało tu merytoryki. Zeby nie było hejtu musisz być nieomylny..... nie da się. Tak od siebie mały prezent czyli plan na GU na następny tydzień oraz przykładowy a jedyny trejd na GU z tegotygodnia. Osobiście Daxa krzyczałem es od 940- 945 i póki co nie padł sygnał na szukanie ELek. Ja gram jednak na EU50 i CAC40 ... bosą bardziej przewidywalne i mniej epileptyczne.
Możesz to co narysowałeś objaśnić, bo w żaden sposób tego nie kumam tzn. nie mogę się dopatrzyć gdzie wchodziłeś w pozycję i dlaczego?
Z góry dziękuję, że może się czegoś nauczę.
Gra na podstawie fraktali Williamsa.
Tam gdzie wchodził miał cenę nad fraktalem spadkowym.
Wszedł na pullbacku, w strukturze 123 na potencjalne 3.
Może jeszcze popatrzał na ważniejsze wsparcie.
Reszta, to fuks, bo cena mogła mu SL wyciąć, ale się akurat udało.

Ano, się zgadza.
Popatrzałem na drugi screen.
Proste AT i odrobina intuicji.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2017, 21:40 przez fx-technik, łącznie zmieniany 2 razy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

santo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 717
Rejestracja: 27 lip 2014, 06:37

Re: DayTrading: Piątek 23.06.2017

Nieprzeczytany post autor: santo »

Nikt nie lubi się mylić a tymbardziej być krytykowany....... ja bym raczej popatrzył na to z drugiej strony. KAŻDY lubi krytykować .... nawet bez podstaw. Zobacz jakby forum wyglądało gdyby było tak..... nie masz racji bo ... i tu wykres.... albo ja to widzę taki tak.... bez wtłaczania że dana merytoryka jest niezawodna grajcie jak ja wygracie .... Ja ci to wiele razy mówiłem dlaczego tak rzadko tu zaglądam.... Ludzie chcą mieć na tacy.... chcesz znać sposób analizy odpal wykres i się zastanów ... nie wiesz zapytaj lub odpal go drugi raz spróbuj zobaczyć co ktoś mógł dostrzec. Sam mi słusznie mówiłeś że dwie osoby grające na tych samych szablonach i tą samą metodologią zagrają inaczej. Będą miały inne profity TP SL po prostu co innego dostrzegą.

Dziwi mnie również jak Dadas musi powtarzać ciągle to samo mi zajeło dwa tygodnie na przewertowanie jego starych postów i na forex factory pare lat temu bo byłem ciekawy. Metodologia prosta jak budowa cepa.... ale nie dla mnie czasem tak sprawdzę zasięg ale potwierdzająco.... ludzie nauka nie polega na dostaniu regułki tylko próbie zrozumienia. czy dana metoda działa?? Potrzeba ok 3 - 6 miesięcytwardego przestrzegania schematu (o konsekwencje najtrudniej) żeby się móc wypowiedzieć..... inaczej to tylko zrzędzenie któreożna do kosza wsadzić

-- Dodano: 25 cze 2017, 21:40 --
karnak pisze:GBPUSD tygodniowy - stawiam na odbicie od wsparcia do pokazanego oporu: :)

czyli kierunek ten sam ;)

Fraktale tak ale dłuższych ustawieniach, ponieważ klarowniej pokazują istotny poziom i nie zawracają mi głowy co 3 świeczki ;) Poza tym można zobaczyć wyznaczyć strefy potejclanej podaży popytu nawet na oko. Na wykresie mam też dwa swoje wskaźniki których zpremedytacją nie wstawiam (i nie jest to stoch ;) ) czy sl na poziomie 5 -10 pipów bolałby ... nie... Sam używam ATR i sl tam z TFu analizy powinien wynieść ok 34 pipówi takbyła dobrana pozycja ;)

Hobbystyczne 2100 pipów za tydzień ;)
Nauka nauka nauka....... :564:

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 23.06.2017

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

santo pisze: Dziwi mnie również jak Dadas musi powtarzać ciągle to samo mi zajeło dwa tygodnie na przewertowanie jego starych postów i na forex factory pare lat temu bo byłem ciekawy. Metodologia prosta jak budowa cepa.... ale nie dla mnie czasem tak sprawdzę zasięg ale potwierdzająco.... ludzie nauka nie polega na dostaniu regułki tylko próbie zrozumienia. czy dana metoda działa?? Potrzeba ok 3 - 6 miesięcytwardego przestrzegania schematu (o konsekwencje najtrudniej) żeby się móc wypowiedzieć..... inaczej to tylko zrzędzenie któreożna do kosza wsadzić
Oj, ty nawet nie masz pojęcia jak niektórym trudno załapać!
santo pisze: Fraktale tak ale dłuższych ustawieniach, ponieważ klarowniej pokazują istotny poziom i nie zawracają mi głowy co 3 świeczki ;) Poza tym można zobaczyć wyznaczyć strefy potejclanej podaży popytu nawet na oko. Na wykresie mam też dwa swoje wskaźniki których zpremedytacją nie wstawiam (i nie jest to stoch ;) ) czy sl na poziomie 5 -10 pipów bolałby ... nie... Sam używam ATR i sl tam z TFu analizy powinien wynieść ok 34 pipówi takbyła dobrana pozycja ;)

Hobbystyczne 2100 pipów za tydzień ;)
Wiem, wiem, fraktale przerabiałem też i sam takie indyki pisałem.

A co do pipsów - tu nie o pipsy chodzi, tylko o pieniądze.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: DayTrading: Piątek 23.06.2017

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

santo pisze:Nikt nie lubi się mylić a tymbardziej być krytykowany....... ja bym raczej popatrzył na to z drugiej strony. KAŻDY lubi krytykować .... nawet bez podstaw. Zobacz jakby forum wyglądało gdyby było tak..... nie masz racji bo ... i tu wykres.... albo ja to widzę taki tak.... bez wtłaczania że dana merytoryka jest niezawodna grajcie jak ja wygracie .... Ja ci to wiele razy mówiłem dlaczego tak rzadko tu zaglądam.... Ludzie chcą mieć na tacy.... chcesz znać sposób analizy odpal wykres i się zastanów ... nie wiesz zapytaj lub odpal go drugi raz spróbuj zobaczyć co ktoś mógł dostrzec. Sam mi słusznie mówiłeś że dwie osoby grające na tych samych szablonach i tą samą metodologią zagrają inaczej. Będą miały inne profity TP SL po prostu co innego dostrzegą.

Dziwi mnie również jak Dadas musi powtarzać ciągle to samo mi zajeło dwa tygodnie na przewertowanie jego starych postów i na forex factory pare lat temu bo byłem ciekawy. Metodologia prosta jak budowa cepa.... ale nie dla mnie czasem tak sprawdzę zasięg ale potwierdzająco.... ludzie nauka nie polega na dostaniu regułki tylko próbie zrozumienia. czy dana metoda działa?? Potrzeba ok 3 - 6 miesięcytwardego przestrzegania schematu (o konsekwencje najtrudniej) żeby się móc wypowiedzieć..... inaczej to tylko zrzędzenie któreożna do kosza wsadzić

-- Dodano: 25 cze 2017, 21:40 --
karnak pisze:GBPUSD tygodniowy - stawiam na odbicie od wsparcia do pokazanego oporu: :)

czyli kierunek ten sam ;)

Fraktale tak ale dłuższych ustawieniach, ponieważ klarowniej pokazują istotny poziom i nie zawracają mi głowy co 3 świeczki ;) Poza tym można zobaczyć wyznaczyć strefy potejclanej podaży popytu nawet na oko. Na wykresie mam też dwa swoje wskaźniki których zpremedytacją nie wstawiam (i nie jest to stoch ;) ) czy sl na poziomie 5 -10 pipów bolałby ... nie... Sam używam ATR i sl tam z TFu analizy powinien wynieść ok 34 pipówi takbyła dobrana pozycja ;)

Hobbystyczne 2100 pipów za tydzień ;)
K. nie oczekuj że coś innego przeczytasz, jw.
jakby to był inny gościu napewno by było git,
ja ci gratuluje i napewno niejeden tu, :564:

santo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 717
Rejestracja: 27 lip 2014, 06:37

Re: DayTrading: Piątek 23.06.2017

Nieprzeczytany post autor: santo »

fx-technik pisze:A co do pipsów - tu nie o pipsy chodzi, tylko o pieniądze.
Tak! chodzio pieniądze jak najbardziej, tyle że one przychodzą z czasem, jak i z czasem odchodzą. Najważniejsze to mieć swoje MM co do konta u broka jak i konta realnego w banku. Lewar to potęga a z czasem dochodzę do tego że im mniejszy tym bezpieczniejszy ;). Zyski budują pewność siebie a straty frustrację. Dlatego racjonalnie jest niwelować to drugie.... FX nie jest moim jedynym zajęciem a wręcz tym drugim... Masz wiele racji z w swojej grze, ale też nie jest to idealny dla każdego schemat...
:564:

Najwazniejsze tozzrozumiec żebierzemy udział w maratonie a nie w sprincie,,,,,, taki specyficzny maraton zodcinkami sprintu

Tomek, ale ja to pozytywnie odebrałem :D Dzięki za gratulacje, gdyby zawsze było tak kolorowo :D Kolory ok byle nie czerwone :D

Zielonych wszystkim
Ostatnio zmieniony 25 cze 2017, 22:01 przez santo, łącznie zmieniany 1 raz.
Nauka nauka nauka....... :564:

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 23.06.2017

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Tomasz196407 pisze: K. nie oczekuj że coś innego przeczytasz, jw.
jakby to był inny gościu napewno by było git,
ja ci gratuluje i napewno niejeden tu, :564:
Ja go nie krytykuję.
Ty jesteś, Tomaszu mega przewrażliwiony.
Ma swoją metodę, jest konsekwentny, pojętny, racjonalny i zdecydowany.
Ma to coś, czego się od tradera oczekuje.

Nie znaczy, że muszę popierać jego metodę.

-- Dodano: 25 cze 2017, 22:04 --
santo pisze:
fx-technik pisze:A co do pipsów - tu nie o pipsy chodzi, tylko o pieniądze.
Tak! chodzio pieniądze jak najbardziej, tyle że one przychodzą z czasem, jak i z czasem odchodzą. Najważniejsze to mieć swoje MM co do konta u broka jak i konta realnego w banku. Lewar to potęga a z czasem dochodzę do tego że im mniejszy tym bezpieczniejszy ;). Zyski budują pewność siebie a straty frustrację. Dlatego racjonalnie jest niwelować to drugie.... FX nie jest moim jedynym zajęciem a wręcz tym drugim... Masz wiele racji z w swojej grze, ale też nie jest to idealny dla każdego schemat...
:564:

Najwazniejsze tozzrozumiec żebierzemy udział w maratonie a nie w sprincie,,,,,, taki specyficzny maraton zodcinkami sprintu
Nie o dźwignię tu chodzi, tylko o poziom MC.
Powinno być tak:
MarginRequired /trade = 1% Equity.
MC = 100% MarginRequired.
Do tego standardowy SL.

Napisałem sobie do tego EA zarządzające.
Bo broker chce mnie okraść ustalając MC 170%.

Dla niezorientowanych:
Jeżeli broker pisze, że MC 30%, tzn. że MC zadziała gdy dług wyniesie WymaganyDepozyt * 1,7.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

karnak
Maniak
Maniak
Posty: 3501
Rejestracja: 27 lis 2012, 00:07

Re: DayTrading: Piątek 23.06.2017

Nieprzeczytany post autor: karnak »

Nasza waluta - wykresy sugerują jej osłabienie:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

santo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 717
Rejestracja: 27 lip 2014, 06:37

Re: DayTrading: Piątek 23.06.2017

Nieprzeczytany post autor: santo »

Wiecie co jedno was mega łączy OBOJE macie swoje konsekwencje w metodologiach i jesteście bardzo dokładni.Tomek jest jednym z tych traderów których bardzo cenię za wiedzę i szlifowanie swojej metodologii..... Ty również ;D Poza tym jesteście narynku nie od dziś więc nie jedno widzieliście całkiem inaczej więc pewne zachowania na kreskach odczytacie niż ktoś kto tylko będzie próbował naśladować... a doświadczenia się nie wyczyta

-- Dodano: 25 cze 2017, 22:13 --
karnak pisze:Nasza waluta - wykresy sugerują jej osłabienie:
:564:

Wszędzie odbicie od kreski , poza USD które jeszcze nie zawróciło ;) Tu może być różnie szczególnie że na DXY COT można zauważyć, że ciągle jest bearish i nie zamierza przestać... Dadas wrzucał specyfikę rynku i rozkład sił, więc raporty COT można czasem oblookać co by się nie zdziwić....
Nauka nauka nauka....... :564:

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 23.06.2017

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

santo pisze:Wiecie co jedno was mega łączy OBOJE macie swoje konsekwencje w metodologiach i jesteście bardzo dokładni.Tomek jest jednym z tych traderów których bardzo cenię za wiedzę i szlifowanie swojej metodologii..... Ty również ;D Poza tym jesteście narynku nie od dziś więc nie jedno widzieliście całkiem inaczej więc pewne zachowania na kreskach odczytacie niż ktoś kto tylko będzie próbował naśladować... a doświadczenia się nie wyczyta

-- Dodano: 25 cze 2017, 22:13 --
karnak pisze:Nasza waluta - wykresy sugerują jej osłabienie:
:564:

Wszędzie odbicie od kreski , poza USD które jeszcze nie zawróciło ;) Tu może być różnie szczególnie że na DXY COT można zauważyć, że ciągle jest bearish i nie zamierza przestać... Dadas wrzucał specyfikę rynku i rozkład sił, więc raporty COT można czasem oblookać co by się nie zdziwić....
Ano, się nie wyczyta - swoje trzeba odpracować! :564:

"Specyfikacja rynku i rozkład sił" - dobre! :564:

-- Dodano: 25 cze 2017, 22:38 --

Raporty COT:
http://www.cftc.gov/MarketReports/Commi ... /index.htm
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Zablokowany