DayTrading: Piątek 22.07.2016

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 23 lip 2016, 00:00

Wzrost
3
21%
Bez zmian
6
43%
Spadek
5
36%
 
Liczba głosów: 14

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 22.07.2016

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Świeżak44 pisze:Prawej strony nie widzę, ale ilość scenariuszy w tym przypadku łatwo przewidzieć. Jeśli nawet odpalą w górę jutro w poniedziałek na DAX-ie to będzie to nietrwałe, na kilka godzin kilkanaście godzin. Miedź daje jasny sygnał do możliwych spadków. Ropa przebiła ostatnio ważny poziom w dół a przeważnie ona daje sygnał do zmiany trendu/korekty. Poziomy można wyznaczyć wcześniej, żeby wiedzieć gdzie będą się kierować/odbijać. Już wiem, że jak zaczną się prawdziwe spady na DAX-ie to poziomem retestu będzie 10080 (żółta linia)..Nie chodzi żeby grać w ciemno, ale żeby nie dac sie zaskoczyć. Sytucja wskazuje na duże prawdopodobieństwo korekty na DAX, SP500, miedzi i KGHM. W przypadku retestu 2120 na SP500 DAX może zlecieć na 9800.
Z wszystkim się zgadzam...
Tyle, że nadal nie wiesz co masz robić i dokładnie kiedy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
warewolf300
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 19 paź 2014, 01:13

Re: DayTrading: Piątek 22.07.2016

Nieprzeczytany post autor: warewolf300 »

fx-technik pisze: Z wszystkim się zgadzam...
Tyle, że nadal nie wiesz co masz robić i dokładnie kiedy.
Jak będzie szło w dół to kolega powinien sprzedać na pullbacku, a jak w górę to kupić na pullbacku. :mrgreen: Nie wiem tylko czy w tych wszystkich kolorowych kreskach różnej grubości zobaczy czy idzie w dół czy w górę bo jak dla mnie lekko przesłaniają wykres :shock:
--------------
FXWare.pl - oprogramowanie dla MT4 i MT5 - sprawdź!

"Limits, like fears, are often just an illusion."

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 22.07.2016

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

warewolf300 pisze:
fx-technik pisze: Z wszystkim się zgadzam...
Tyle, że nadal nie wiesz co masz robić i dokładnie kiedy.
Jak będzie szło w dół to kolega powinien sprzedać na pullbacku, a jak w górę to kupić na pullbacku. :mrgreen: Nie wiem tylko czy w tych wszystkich kolorowych kreskach różnej grubości zobaczy czy idzie w dół czy w górę bo jak dla mnie lekko przesłaniają wykres :shock:
Kiedy zobaczę na wykresie (tu szczegółowy opis, świeca po świecy, formacji i innych objawów
wynikających z budowy świec) na wykresie (tu dokładna specyfikacja wykresu), wtedy składam
zlecenie Market/Pending Limit/Pending Stop (tu dokładne parametry zlecenia), po cenie
(tu dokładne określenie poziomu pullback), ze Stop Lossem w (tu dokładny opis miejsca rynkowego
poziomu Stop Loss, w którym występuje duże PP odwrócenia trendu), oraz z Take Profit na poziomie
(tu szczegółowy opis poziomu retestu w kierunku trendu o bardzo dużym PP sukcesu).
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Piątek 22.07.2016

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

karnak pisze:Mój wykres obrazujący aktualną sytuację na metalach szlachetnych na przykładzie platyny ===> po odbiciu od mocnego oporu kontynuacja korekty ostatnich wzrostów:

PS.
Prawda, że piękne kreski, aż sam nie mogę uwierzyć, że dało się wychwycić tyle zależności? :) :) :)
To prawda - robota w Twoim stylu - taka analiza daje mi sporo do myślenia (pomimo, że na tym nie gram)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: DayTrading: Piątek 22.07.2016

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

@ karnak,

A co z tym twoim Longiem co go brałeś, gdy ja mówiłem, że jest trend spadkowy?
Pytam w kontekście tego, że pisałeś, że SL nie stosujesz?
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

karnak
Maniak
Maniak
Posty: 3501
Rejestracja: 27 lis 2012, 00:07

Re: DayTrading: Piątek 22.07.2016

Nieprzeczytany post autor: karnak »

fx-technik pisze:@ karnak,

A co z tym twoim Longiem co go brałeś, gdy ja mówiłem, że jest trend spadkowy?
Pytam w kontekście tego, że pisałeś, że SL nie stosujesz?
Po prostu pomyliłem się, a Ty miałeś rację, SL mimo wszystko był. :) :)
Teraz zabawę w eL, gdy tylko pojawi mi się sygnał na godzinnym zacznę od nowa ze względu na wykresy z wyższych interwałów, które tu wklejałem. :) :)

-- Dodano: 24 lip 2016, 22:10 --

DAX u mnie na oporze:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2016, 23:33 przez karnak, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kk.dreamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1512
Rejestracja: 01 lut 2013, 13:30

Re: DayTrading: Piątek 22.07.2016

Nieprzeczytany post autor: kk.dreamer »

Hej Pany, u Was też taka trzepanina na wykresie kabla czy mój brok świruje, ogólnie siepanina na wsyztskich parach.
Drodzy Panowie Panie również trejdują...

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Piątek 22.07.2016

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

kk.dreamer pisze:Hej Pany, u Was też taka trzepanina na wykresie kabla czy mój brok świruje, ogólnie siepanina na wsyztskich parach.
duża luka

Awatar użytkownika
TsunamiPL
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8504
Rejestracja: 23 sty 2012, 18:57

Re: DayTrading: Piątek 22.07.2016

Nieprzeczytany post autor: TsunamiPL »

kk.dreamer pisze:Hej Pany, u Was też taka trzepanina na wykresie kabla czy mój brok świruje, ogólnie siepanina na wsyztskich parach.
Nic się nie dzieje. 1.31300-1.31220. Spread 8 pipsów.
The only way is up

Świeżak44
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 8115
Rejestracja: 18 maja 2016, 17:20

Re: DayTrading: Piątek 22.07.2016

Nieprzeczytany post autor: Świeżak44 »

Kolejny przykład rozwiązania takich sytuacji na DAX-ie. Niemal identyczna sytuacja w identycznym okresie- koniec lipca 2015.. PRzed wekendem próbowali wywalic jakis poziom, w poniedziałek otworzyli się z luką, wywalili, pobujali sie tak przez kilka godzin i tradycyjnie w dół.. Tak to jest z przechodzeniem przez ważne poziomy na DAX-ie. Będzie powtórka?? Oczywiście tradycyjne pinbary wycinające SL być muszą. To ostateczne potwierdzenie, że planują zwałę za moment i nie chcą żeby ktoś się z nimi broń boże zabrał. Jak widać ten scenariusz dość często się powtarza. :idea:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
To gra psychologiczna. W tej grze chodzi głównie o wycinanie SL.

Zablokowany