DayTrading: Piątek 19.12.2014

Dyskusje na temat aktualnej sesji: komentarze, analizy, opinie.

Prognoza EURUSD na dzisiaj

Czas głosowania minął 20 gru 2014, 00:00

Wzrost
11
38%
Bez zmian
7
24%
Spadek
11
38%
 
Liczba głosów: 29

Awatar użytkownika
koks
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 741
Rejestracja: 21 kwie 2014, 15:14

Re: DayTrading: Piątek 19.12.2014

Nieprzeczytany post autor: koks »

highend pisze:Edek: Najpierw 1.16
Potem podskok do moze nawet 1.30
Potem kolejny wodospad na 1.00

Bo dlaczego by nie?

Analogicznie usdpln. Najpierw 3.5x
Potem powrot na 3.3x
I wyskok na 3.8 i dalej.
Daj sobie odpocząć chociaż w weekend , w przeciwnym razie jeszcze przed poniedziałkiem wpadniesz na 4 nowe scenariusze , bo dlaczego by nie :?: :mrgreen:
Swing

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: DayTrading: Piątek 19.12.2014

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

highend pisze:Edek: Najpierw 1.16
Potem podskok do moze nawet 1.30
Potem kolejny wodospad na 1.00
niekoniecznie...

Rzeczywiście groźnie to wszystko wygląda patrząc na int tygodniowy - zwłaszcza układ świec

Ja jednak uważam, że jesteśmy bardzo blisko do rozpoczęcia dużej korekty

Jak pisałem wcześniej na h4 oznaczenia się pozmieniały - ale wewnętrzny układ nie

obecnie może realizować się ostatnia 5 fala w dużym pięciofalowym układzie, lub fala 5 w dużej trójce

postaram się to przedstawić na wykresach dziennych

-- Dodano: 20 gru 2014, 13:29 --

dzienny - i bardziej do mnie przemawia powrót w okolice 1.3 - co powinno rozpocząć się na początku nowego roku (historia edka zna takie przypadki)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

pawel328ci
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 06 sty 2014, 10:52

Re: DayTrading: Piątek 19.12.2014

Nieprzeczytany post autor: pawel328ci »

highend pisze:
pawel328ci pisze: Zawsze można coś napisać, stać z boku, albo teoretyzować,
bo nie wierzę, że Longa byś teraz zapodał :wink:

Dla mnie gra warta świeczki, jak to mówią a ryzyko jak zawsze :)
Od ilu masz tego shorta na usd/pln ?

po takim wybiciu mocnym na UP z konsoli nieprędko wrócimy na 3.40

Ja bym aktualnie podbierał longa na wsparciach. 3.52 w zasiegu jest.
Powinien kurs wrócić na 3.458 (wsparcie) i tam bym podbierał longa.
TP w o okolicach 3.52 do nawet 3.54
Dwie Ski z góry na 1 grosza różnica czyli teraz jestem powiedzmy ok zera
licze na 3 pkt spadek i to mi wystarcza a co bedzie to tez od edka zalezy, czy przewali wsparcie i zrobi zjazd

nie mówię że mam racje, ale wg mnie warto zaryzykowac, jak coś nie tak gasze z ręki, nie mam z tym problemu :564:

Awatar użytkownika
Kusus
Maniak
Maniak
Posty: 3081
Rejestracja: 15 maja 2011, 09:59

Re: DayTrading: Piątek 19.12.2014

Nieprzeczytany post autor: Kusus »

Jeśli mówimy o korekcie na Edku to ma szanse dojechać do 1.265 na ten moment a potem zjazd do 1.1 albo coś takiego - wyżej niż 1.265 edka nie widzę o ile w ogóle tam dotrze i o ile w ogóle nastąpi jakaś korekta teraz...

Osobiście mam kilkanaście S na parach dolarowych z przełomu sierpnia-października i tego się trzymam dopóki nie pękną SL'e a krótkoterminowo.. coż. Do tej pory grałem warianty spadkowe i to się sprawdzało a teraz? nie mam pomysłu. Niby na takim edku należy się korekta (screen) ale...

ED W
ED W.png
AU H1 - obowiązkowo, niezaprzeczalnie, bezwarunkowo w poniedziałek do zaliczenia poziom 0.81. Tu nie działają żadne flagi i inne wzrostowe duperele jak niektórzy rysują. Kangur odbija się od najbliższych oporów jak piłka i spada w dół. Tak jest od dłuższego czasu i dopóki nie będzie strzału na 0.83 to nie pomyślę na tej parze o L nawet przez sekundę.
Kangur H1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: DayTrading: Piątek 19.12.2014

Nieprzeczytany post autor: highend »

koks pisze: Daj sobie odpocząć chociaż w weekend , w przeciwnym razie jeszcze przed poniedziałkiem wpadniesz na 4 nowe scenariusze , bo dlaczego by nie :?: :mrgreen:
Nie mam pozycji na edku i usdpln, wiec gdybanie nie jest obciażone ;)
a Ty co myslisz o tych parach?

Troche mnie martwia surowce, bo chyba jakas korekta sie szykuje na pszenicy, soi i kukurydzy.
choc moze sie myle i dalej idą up
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
m4ki
Gaduła
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: 13 paź 2014, 14:06

Re: DayTrading: Piątek 19.12.2014

Nieprzeczytany post autor: m4ki »

To może i ja się trochę po mądrze w kwestii edka :)

Moim zdaniem edek poleci szybciutko do poziomu 1,2200 - 1.2128 (max 1.2100) i tu powinna pojawić się korekta, do poziomu ciężko powiedzieć z trójkąta wychodzi,że nawet do okolic 1.3 - 1.32, chodź wydaję mi się to mega nie prawdopodobne.

Z drugiej strony jak w EU ma być nowe QE, a FED zapewne do czerwca podniesie stopy, to jest szansa, że do korekty tak szybko nie dojdzie i poziom 1.22 -1.21 zostanie bez większego problemu zdobyty i może dopiero tam pojawi się mała korekta. Według mnie wszystkie fundamenty wskazują na to, że jedziemy bez większych oporów w dół, z technicznego punktu widzenia powinna nastąpić już wkrótce korekta.

W rzucam swój pierwszy prymitywny wykres, który zrobiłem w październiku, jak to ja to sobie wyobrażam.

Może jakiś zamach terrorystyczny będzie niebawem w USA, bo już dawno tam nic się nie działo, wtedy pojawi się szansa na większą korektę do 1.3- 1.32.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Let the pips flow 8)

Awatar użytkownika
kera.p
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 689
Rejestracja: 09 maja 2010, 00:48

Re: DayTrading: Piątek 19.12.2014

Nieprzeczytany post autor: kera.p »

Indeks dolara pyknął już nowe szczyty więc ED jeszcze chyba zejdzie - ale poziomy faktycznie są wredne już do pobierania Sek - porządna korekta należy się jak nic... 23 stycznia się okaże - jak EBC ogłosi skup w ramach QE ale w konkretach to lecimy w dół bez trzymanki bez korekty... A jak nic nie ogłoszą to może być impuls do korekty...

Moje gdybania :d których na razie się trzymam :mrgreen:
https://www.tradingview.com/x/2G0T1W8N/

A co są dzicie o UJKU bo EBC tu wpływu nie będzie miało - czyli dalej UP?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2014, 18:33 przez kera.p, łącznie zmieniany 1 raz.
"DOŚWIADCZENIE - nazwa jaką nadajemy naszym błędom" :wink:

Awatar użytkownika
m4ki
Gaduła
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: 13 paź 2014, 14:06

Re: DayTrading: Piątek 19.12.2014

Nieprzeczytany post autor: m4ki »

Drobna korekta do poprzedniego posta, którego nie mogę niestety edytować :(
@Proszę o usunięcie poprzedniego posta.


To może i ja się trochę po mądrze w kwestii edka :)

Moim zdaniem edek poleci szybciutko do poziomu 1,2200 - 1.2128 (max 1.2100) i tu powinna pojawić się korekta, do poziomu ciężko powiedzieć którego, z trójkąta wychodzi,że nawet do okolic 1.3 - 1.32, chodź wydaję mi się to mega nieprawdopodobne.

Z drugiej strony jak w EU ma być nowe QE, a FED zapewne do czerwca podniesie stopy, to jest szansa, że do korekty tak szybko nie dojdzie i poziom 1.22 -1.21 zostanie bez większego problemu zdobyty oraz przebity i może dopiero poniżej około 1.1831 - 1.1550 pojawi się mała korekta. Według mnie wszystkie fundamenty na tą chwilę wskazują na to, że jedziemy bez większych oporów w dół, natomiast z technicznego punktu widzenia korekta powinna nastąpić już wkrótce.

W rzucam swój pierwszy prymitywny wykres, który zrobiłem w październiku, jak to ja to sobie wyobrażam.

Może jakiś zamach terrorystyczny będzie niebawem w USA, bo już dawno tam nic się nie działo, wtedy pojawi się szansa na większą korektę do 1.3- 1.32.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Let the pips flow 8)

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: DayTrading: Piątek 19.12.2014

Nieprzeczytany post autor: highend »

pytałem tu o Norwegie ostatnio...:
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/ ... gaz/q82edv

EUR/NOK w kosmosie.

NOK się dlatego oslabia tez?
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

santo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 717
Rejestracja: 27 lip 2014, 06:37

Re: DayTrading: Piątek 19.12.2014

Nieprzeczytany post autor: santo »

A co sądzicie o opcjach binarnych...? W DT mieszczą się jak ulał ... może na forum powinna być jakaś opcja o opcjach? Tak pytam bo dziś trochę czytałem, a na czystym forexie mam lekko mówiąc takie sobie wejścia. No bo ja bym chciał DT, ale cykl praca-dom nie pozwala być na rynku i liczyć na jakąś większą płynność. poza tym depo nie pozwala na longterm. ... Co sądzicie? Analizy są identycznie mieszczące się w DT. nawet H1term :mrgreen: Ewentualnie macie coś do podrzucenia... zaciągnę jakieś demo i spróbowałbym jak to hula :568: . większość for to same reklamy i nie ma jakiś konkretów, tak jak u nas niestety....

-- Dodano: 21 gru 2014, 01:29 --

A co sądzicie o opcjach binarnych...? W DT mieszczą się jak ulał ... może na forum powinna być jakaś opcja o opcjach? Tak pytam bo dziś trochę czytałem, a na czystym forexie mam lekko mówiąc takie sobie wejścia. No bo ja bym chciał DT, ale cykl praca-dom nie pozwala być na rynku i liczyć na jakąś większą płynność. poza tym depo nie pozwala na longterm. ... Co sądzicie? Analizy są identycznie mieszczące się w DT. nawet H1term :mrgreen: Ewentualnie macie coś do podrzucenia... zaciągnę jakieś demo i spróbowałbym jak to hula :568: . większość for to same reklamy i nie ma jakiś konkretów, tak jak u nas niestety....
Nauka nauka nauka....... :564:

Zablokowany