Day trading. 5lat na rynku.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

fx-emery92 pisze:
Cblondyn pisze:
fx-emery92 pisze:Aktualizacja Kabla
Screenshot_10.jpg
Cel 1.30425 185 pips

+ kontra.
Screenshot_11.jpg
EDIT
Nie idą więc zamykam i czekam dalej.
Screenshot_12.jpg
Jedna rzecz dla mnie niejasna. Skoro masz sygnał i otwierasz S to należałoby zamknąć jednocześnie L. Bo powstaje hedge który nic nie daje.

Skoro zakładam dalsze wzrosty (większy ruch) to robię poduszkę bezpieczeństwa, i operuje na equity a nie na balansie. Ustawiam hedg'a, żeby zabezpieczyć zysk, który potem wykorzystuje do zlewarowania konta.
Screenshot_13.jpg
Dzisiaj byłem tylko z rana przed kompem więc tak średnio prowadzę pozycje.
To jeśli zakładasz dalszy wzrost i stawiasz przeciwstawną to z tych dalszych wzrostów masz "fige z makiem" ;)
Każdy hedge jest neutralny dla konta.
I nie ma to nic wspólnego z dywersyfikacją, zarządzaniem itd. itd. W niczym się nie różni od bycia poza rynkiem.

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

Cblondyn pisze:
fx-emery92 pisze:Aktualizacja Kabla
Screenshot_10.jpg
Cel 1.30425 185 pips

+ kontra.
Screenshot_11.jpg
EDIT
Nie idą więc zamykam i czekam dalej.
Screenshot_12.jpg
Jedna rzecz dla mnie niejasna. Skoro masz sygnał i otwierasz S to należałoby zamknąć jednocześnie L. Bo powstaje hedge który nic nie daje.

Skoro zakładam dalsze wzrosty (większy ruch) to robię poduszkę bezpieczeństwa, i operuje na equity a nie na balansie. Ustawiam hedg'a, żeby zabezpieczyć zysk, który potem wykorzystuje do zlewarowania konta.
Screenshot_13.jpg
Dzisiaj byłem tylko z rana przed kompem więc tak średnio prowadzę pozycje.
To jeśli zakładasz dalszy wzrost i stawiasz przeciwstawną to z tych dalszych wzrostów masz "fige z makiem" ;)
Każdy hedge jest neutralny dla konta.
I nie ma to nic wspólnego z dywersyfikacją, zarządzaniem itd. itd. W niczym się nie różni od bycia poza rynkiem.[/quote]

OJ BLONDYN POMYSL
to jest prosciutka dywersyfikacja

masz 10 zl

zainwestowales 2.5 zle poszlo masz zamrozone 5 zl - nie robisz zamkniecia na stracie tylko otwierasz przeciwna za 5 zl I czekasz na zerowanie

PROSTE ? :wink:

no to sa jeszcze bardzo skomplikowane pochodne tej metody

http://jb.desquilbet.pagesperso-orange. ... _MEDAF.pdf --- CAPM

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

STUDENT pisze:
Cblondyn pisze:
fx-emery92 pisze:Aktualizacja Kabla
Screenshot_10.jpg
Cel 1.30425 185 pips

+ kontra.
Screenshot_11.jpg
EDIT
Nie idą więc zamykam i czekam dalej.
Screenshot_12.jpg
Jedna rzecz dla mnie niejasna. Skoro masz sygnał i otwierasz S to należałoby zamknąć jednocześnie L. Bo powstaje hedge który nic nie daje.

Skoro zakładam dalsze wzrosty (większy ruch) to robię poduszkę bezpieczeństwa, i operuje na equity a nie na balansie. Ustawiam hedg'a, żeby zabezpieczyć zysk, który potem wykorzystuje do zlewarowania konta.
Screenshot_13.jpg
Dzisiaj byłem tylko z rana przed kompem więc tak średnio prowadzę pozycje.
To jeśli zakładasz dalszy wzrost i stawiasz przeciwstawną to z tych dalszych wzrostów masz "fige z makiem" ;)
Każdy hedge jest neutralny dla konta.
I nie ma to nic wspólnego z dywersyfikacją, zarządzaniem itd. itd. W niczym się nie różni od bycia poza rynkiem.
OJ BLONDYN POMYSL
to jest prosciutka dywersyfikacja

masz 10 zl

zainwestowales 2.5 zle poszlo masz zamrozone 5 zl - nie robisz zamkniecia na stracie tylko otwierasz przeciwna za 5 zl I czekasz na zerowanie

PROSTE ? :wink:

no to sa jeszcze bardzo skomplikowane pochodne tej metody

http://jb.desquilbet.pagesperso-orange. ... _MEDAF.pdf --- CAPM[/quote]
Jesli mam zyskowną pozycje i stawiam hedge to daje dokładnie taki sam efekt jakbym tą pozycje zamknął z zyskiem. I jestem poza rynkiem. Nie bardzo widze jaki jest sens komplikowac sobie sprawy które sa baaardzo proste. Od lat powtarzam. Hedge nic nie daje co najwyżej przesuwa zaksięgowanie w czasie strate/zysk. Bo kiedyś te dwie pozycje trzeba zamknąć.

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

tak jesli masz zyskowna pozycje to rzeczywiscie daje do myslenia

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

STUDENT pisze:tak jesli masz zyskowna pozycje to rzeczywiscie daje do myslenia
To powiedz mi kolego nad czym tu dumać jeśli pozycja jest zyskowna? Albo przestawiam SL albo ja zamykam. Obym zawsze miał tego typu "zmartwienie" hehe

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

Cblondyn pisze:
STUDENT pisze:tak jesli masz zyskowna pozycje to rzeczywiscie daje do myslenia
To powiedz mi kolego nad czym tu dumać jeśli pozycja jest zyskowna? Albo przestawiam SL albo ja zamykam. Obym zawsze miał tego typu "zmartwienie" hehe
heh to jest drugi etap konstrukcji systemu I nabierania doswiadczenia : kazdy gupi po goradwoch latach wie kiedy wejsc ale kiedy wyjsc to juz jest next level.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

STUDENT pisze:
heh to jest drugi etap konstrukcji systemu I nabierania doswiadczenia : kazdy gupi po goradwoch latach wie kiedy wejsc ale kiedy wyjsc to juz jest next level.
Naprawde każdy wie? Kiedy wejść a tym bardziej wyjść. To przekonaj mnie kolego, załóż dziennik i POKAŻ hehe
Bo jakoś nie bardzo wierze :)

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

Cblondyn pisze:
STUDENT pisze:
heh to jest drugi etap konstrukcji systemu I nabierania doswiadczenia : kazdy gupi po goradwoch latach wie kiedy wejsc ale kiedy wyjsc to juz jest next level.
Naprawde każdy wie? Kiedy wejść a tym bardziej wyjść. To przekonaj mnie kolego, załóż dziennik i POKAŻ hehe
Bo jakoś nie bardzo wierze :)
ok zaloze dziennik nie bede taki :d

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

Cblondyn pisze: To jeśli zakładasz dalszy wzrost i stawiasz przeciwstawną to z tych dalszych wzrostów masz "fige z makiem" ;)
Każdy hedge jest neutralny dla konta.
I nie ma to nic wspólnego z dywersyfikacją, zarządzaniem itd. itd. W niczym się nie różni od bycia poza rynkiem.
Hedge zabezpiecza zysk między dołkiem a szczytem, który potem używam przy dokładaniu pozycji. Gram pod duży ruch (swing z wyższego interwalu) więc nie będę zamykać na pierwszej korekcie, dlatego wale hedg'a żeby ta korekte wykorzystać na swoją korzyść a jednocześnie mieć pozycje po dobrej cenie.
Bez zabezpieczania ten zysk po prostu ucieka. W ten sposób mogę użyć tego hajsu, lewarować w dowolną stronę za zysk wypracowany wcześniej.
Grając bez hedg'a te cofki uciekaja i oprocz tego zabezpieczam sie gdyby poszli w druga strone.

Edek doszedł do pierwszych poziomów z analizy sprzed kilku dni.
http://forex-nawigator.biz/forum/resources/file/141042
Natomiast kabel ma jeszcze kawałek, do ostatniego oporu.
http://forex-nawigator.biz/forum/resources/file/140992

fx-emery92
Gaduła
Gaduła
Posty: 230
Rejestracja: 21 paź 2012, 20:56

Re: Day trading. 5lat na rynku.

Nieprzeczytany post autor: fx-emery92 »

Jedna zamknięta na +70, drugą niech siedzi do oporu http://forex-nawigator.biz/forum/resources/file/140992
Screenshot_16.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ