DAX

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

DAX

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

przeszukalem kilka razy forum ale jakos niedoszukalem sie watku o niemieckim DAX. czyzby nikt nie handlowal na tym? fakt, ze ruchy sa podobne jak chocby DJ czy SP500 ale mnie akurat on przypadl najbardziej do gustu. zatem wklejam cos na poczatek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Ja! Dla poczatkujacych milosnikow tego indeksu (z niewielkim doswiadczeniem) polecam EUROSTOX 50 - podobny w przebiegu i troszeczke bezpieczniejszy.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

ostatnio gram TYLKO na DAX, na realu wykosilem jakies 500% w ciagu dwoch tygodni, tyle ze ostatnie dni nie byly dla mnie dobre bo te wzrosty 7% wykosiły troche SL.

A w poniedzialek wracam do gry, DJ chetny na wzrost SP tez bo przebil 737-739 . Oby pozytywny sentyment sie utrzymal.
Sami wiecie jaka mamy sytuacje, jedna parskiecie o zlych wynikach i cala korekta mzoe sie zakonczyc.

Wrzucam rysunek jakby co.
Obrazek

Obrazek


No i mamy jeszcze te dołki na dziennym do pokonania (SP500 juz to zrobil).

Mad
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 05 mar 2009, 02:11

Nieprzeczytany post autor: Mad »

też zaczynam zerkać na DAX. dzienna zmienność całkiem sympatyczna...

zobaczymy co przyniesie poniedziałek i Azja, mam wrażenie że zaczniemy tydzień lekkim cofnięciem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

zobaczymy co przyniesie poniedziałek i Azja, mam wrażenie że zaczniemy tydzień lekkim cofnięciem.
byc moze. ja mam longa troche powyzej 4000. wczesniej gralem shortem ale ucialem straty i odwrocilem sie. dax cechuje sie spora zmiennoscia wiec trzaeba miec duzego sl. na miesiecznym fajnie to wyglada pro wzrostowo wg mnie. jednak na D1 dobija do waznego poziomu czyli dolnej bandy trojkata a h4 testuje 38,2 fibo tak wiec teraz sa istotne poziomy. jesli odbije sie od oporou na D1 bedzie to dobry sygnal jak dla mnie na dalsze spadki. z drugiej strony mowi sie teraz o wiekszej korekcie. no nic trzeba obserwowac rynek i szybko reagowac :wink:

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

jak dotad dax idealnie reagowal na poziomach fibo. pierwsze zatrzymanie na 38,2, potem na 50 a teraz sie bujnal przy 61,8. a kazdy spadek przy tych poziomach mial zasieg jedynie do ostatnich oporow. trzeba przyzac ze dax ksiazkowo jedzie z fibo.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zeusik
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 18 lis 2005, 19:17

Nieprzeczytany post autor: zeusik »

to co 4000 i wsadzamy longa?

DJIA 9000 i SP500 do 900-1000 ma dojsc na tej korekcie, potem podejrzewam nowe minima.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

narazie dax zatrzymal sie na 76,4 i pewnie bedzie mala korekta ostatnich wzrostow ale jak dla mnie to nie koniec ruchu do gory.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

wciaz marne zainteresowanie daxem ale ja nadal sprobuje przeanalizowac z nadzieja na wymiane pogladow.

jak dla mnie mamy dwa sygnaly. na 1D korekta z calego ruchu spadkowego z 2007 roku zatrzymala sie na 23,6 (pomimo ze ten poziom uznawany jest za mniej wazny). na 4H dax pomeczyl gorny poziom kanalu wzrostowego az wreszcie z impetem spadl. czyzby spadki do dolnej linii albo i nizej?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

pomimo tego ze na 4h mamy utrzymany kanal wzrostowy to jednak wg mnie bardzo waznym poziomem jest 5000 punktow. tam akurat na wykresie tygodniowym przebiega linia trendu spadkowego oraz naklada sie poziom fibo 38,2. jezeli przebije to pewnie lecimy dalej. ale dosyc prawdopodobne jest ze w najblizszym czasie nastapi silna korekta ostatnich wzrostow co w mojej opinii dla rynku bylo by dobre aby troche odpoczal bo ostatnie 1500 punktow jechalismy praktycznie bez zadnej korekty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ