Dane ekonomiczne podawane z opóźnieniem na TVN CNBC

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
trol
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2011, 12:11

Dane ekonomiczne podawane z opóźnieniem na TVN CNBC

Nieprzeczytany post autor: trol »

Witam
Korzystacie z tego czy innego źródła ? Po wielu wtopach ze strony TVN CNBC szukam innego źródła informacji na żywo. Zna ktoś takie ?

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

"Tylko silnych los obdarza hojnie "

trol
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2011, 12:11

Nieprzeczytany post autor: trol »

Tylko ,że u nich też są z opóźnieniem. Tekstowe nie sprawdzałem,a TV Bloomberg podała dane z ok 2 minutowym opóźnieniem. Te tekstowe są zazwyczaj podawane z opóźnieniem,trzeba odświeżać stronę np. xtb. Chyba,że masz na myśli płatne serwisy ? Pytałem w PAP. Mają serwis makler ale jest on skierowany do instytucji i wywnioskowałem z odpowiedzi ,że dostęp do nich to koszt rzędu kilka tysięcy złotych. Nie moja liga. Przynajmniej w tej chwili.

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

bez opóźnienia to tylko płatne serwisy
nie miej złudzeń się żę będziesz miał przewagę nad rynkiem z powodu szybszych informacji - duzi gracze to maja opanowane do perfekcji - ustawione scenariusz działań uwzględniające wszelkie możliwe dane z rynku / reakcje rynku na dane
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

trol
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2011, 12:11

Nieprzeczytany post autor: trol »

Wystarczą mi tylko w chwili publikacji. A na TVN CNBC mają do nich dostęp,podają tylko w taki sposób,że szlak człowieka trafia. Najlepsza to jest ta panienka co tak duka przez 0,5 h, Zamiast powiedzieć ile to stęka i duka. Mówi się 150 tyś,9% i już. Ci co na nie czekają wiedzą na co czekają i jakie są prognozy. Jak już wspominałem szukałem nawet płatego serwisu w Polsce ale nie moge znaleźć. Wiem,że jest Reuters,Bloomberg ale ile to kosztuje itd...nie mam pojęcia.

Dodano po 2 minutach:

Myślałem,żę możę CNBC będzie lepsze a tu to samo. Publikowane są dane a tu na obu jakieś dyrne filmiki lecą. Przełączam między kanałami a tu nic prowadzący zajęci są handlowaniem :)

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

trol pisze:Wystarczą mi tylko w chwili publikacji..
bardzo bym się zdziwił gdybyś chciał chwile przed publikacją :D
http://www.forexfactory.com/calendar.php
to do danych zaplanowanych w kalendarzu
do przypadkowych / nieplanowanych
http://www.topforexnews.com/top-7-news- ... al-trader/
albo
http://www.dailyfx.com/
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

trol
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2011, 12:11

Nieprzeczytany post autor: trol »

Dla danych z UK to by sie przydały przed czasem. Nawet palec nie zdąrzył drgnąć i było po wszystkim. Nawet gdyby pani tvncnbc przestała dukać to i tak by nie pomogło. Zobaczymy jak zaraz się spiszą. Oby nie jak na danych z UK chyba w tamtym tygodniu. Po kilku minutach informuje,że właśnie dane z UK są i je podał...nie wiem po co :(

Dodano po 2 minutach:

Coś znalazłem na reutersie kosztuje nieco ponad 100 zł ale czy to to. Jest nawet free trials. Muszę tylko doczytać,żeby nie przysłali mi rachunku za jakiś czas. Z moim angielskim to trochę potrwa. :lol:

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

nie miej złudzeń się żę będziesz miał przewagę nad rynkiem z powodu szybszych informacji
trol pisze: Nawet palec nie zdąrzył drgnąć i było po wszystkim.
i tak będzie zawsze nigdy nie zdążysz zareagować na dane tylko na reakcje rynku na nie
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... php?t=5162
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

trol
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 11 lut 2011, 12:11

Nieprzeczytany post autor: trol »

Nie gadaj. Co do GBP/USD to się zgadzam. Ale w przypadku np EUR/USD zazwyczaj kurs waha się w bardzo wąskim przedziale lub nawet na chwile zamrze. Jeśli szybko mam dane to zdążę. Nawet za bardzo bo potrafi trochę pójść w przeciwną stronę i żałuję ,że trochę nie poczekałem.Nie otwieram pozycji 100 lotów...niestety.

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

Jak dojdziesz sam do tego co pisałem wcześniej to proszę napisz do mnie - chce wiedzieć z czystej ciekawości.
Pozdrawiam
dla mnie EOT
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

ODPOWIEDZ