Dane do ninjatrader

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Guerrilla
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:35

Nieprzeczytany post autor: Guerrilla »

Witam, nigdzie nie mogę tego znaleźć. Chce przeprowadzić testy dla prostych strategi(będzie mi to potrzebne do prezentacji) i potrzebuje danych historycznych dla NT sprzed np kilku lat(im więcej tym lepiej). Testy będą na H1, H4 i D1. Skąd mogę pobrać takie dane? Czy są gdzieś dostępne za free?
Perseverance, discipline, patience and determination...

a&z

Nieprzeczytany post autor: a&z »

Spróbuj wyeksportować je z Metatradera w postaci pliku csv. W tym cely wchodzisz w Narzędzia -> Centrum Historii , wybierasz odpowiedni instrument i interwał (polecam 1 Minuta , bo NT zrobi z tego dowolny, z wyjątkiem dziennych) i naciskasz klawisz Exportuj. Plik należy zapisać w formacie csv pod odpowiednią nazwą.
Dla Kabla to będzie GBPUSD
dla edka EURUSD
dla kontraktów w nazwie musi się pojawić termin wygasania.
Dla przykładu dla kontraktów S&P500 z terminem wygasania marzec 2011 musi to być ES 03-11.csv (musi być spacja pomiędzy ES a terminem wygasania)
Potem przerabiasz trochę plik za pomocą edytora (np darmowy CSVed - daj znać czy tak postanowiłeś zrobić to przygotuję ci precyzyjny opis jak zmienić dane w 3 kolumnach , żeby plik przyjął strukturę akceptowaną przez NT).
Na końcu po uruchomieniu NT (ja mam już 7.0) wchodzisz w Tools -> Historical Data Manager -> import , wskazujesz gdzie leży twój plik i po zabawie. Mnie zajmuje przerzucenie rocznych danych (eksportem z MT , przeróbka z pomocą SCVed i import do NT) niecałe 5 minut.

ODPOWIEDZ