Dadas DayTrading Strategy

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Zgadzać się, a zarabiać to 2 różne rzeczy ;)

Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: czango »

T-REX pisze:
W tej metodzie jest jednak szkopuł: SL ustawiasz dla transakcji np:100 pips ale nie przyżera więc kasujesz zysk na 15. Kiedyś musi nastąpić totalna pomyłka, zamiast zyg, zrobią zag i nie zdążysz pierdnąć jak załapiesz SL kasującego zyski z kilku/nastu transakcji. Chyba najlepszą metodą jest ryzykowanie jakiegoś procentu zysku, a naruszenie depo to ostateczność. Tylko, że to MM dla milionerów.
Dlatego nie ustawia się SL na 100 pips , ja ustawiam z reguły na 15 do 30 pipsów , kilka pipsów powyżej ostatniego wsparcia lub poniżej oporu , jeśli cena idzie w moją stronę to podwyższam SL , jeśli idzie od razu nie tak jak myślałem , to zamykam ręcznie nawet zanim dojdzie do mojego SL , ale jeśli mam już na przykład 20 pipsów zysku i cena zawraca , to nie czekam aż dojdzie do punktu gdzie otworzyłem pozycję , tylko zamykam biorąc te kilka pipsów , które mi zostało .
Powiedzmy , że mam 5 wejść dziennie , czasem mniej , czasem więcej , zdarza się że po dwóch wejściach zarobiłem 20 pipsów , trzecie wejście nie jest udane tracę 15 pipsów , nadal jestem 5 pipsów do przodu na ten dzień , i teraz pytanie czy zakończyć dzień z zyskiem 5 pipsów , czy grać dalej ? Zwykle po stracie wlącza się chęć odegrania się i to natychmiast . W tym momencie należy zamknąć platformę , zająć się czymś innym odczekać .
Teraz inna opcja , robię pierwszy trade i od razu wycina mi SL , odchodzę na godzinę , czekam aż sytuacja zacznie się układać po mojej myśli , straciłem 20 pipsów , po kilku godzinach widzę dobre wejście , wchodzę , zarobiłem 25 pipsów , kończę na ten dzień .
Cała rzecz polega na tym , aby zakończyć dzień na plusie , nawet jeśli jest to tylko 5 pipsów , a nie , że od razu mam ustawione TP na 5 a SL na 100 , mam nadzieję , że to zrozumiałeś .
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

jackub

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Ponieważ z natury jestem przekorny, zawsze mnie irytowały rzeczy które należy robić, wypada robić, robi się tak, czy każdy mądry wie że tak się robi…
Kanony typu R:R, SL i parę innych sytuacji z jakimi spotykamy się na rynku maja mieć jedyne możliwe zastosowanie i wszyscy nauczyciele i ci „ścigani” przez innych i ci poważani przez innych uczą nas jak należy je stosować, a każda próba dewiacji od nich jest ścigana i napiętnowana…. Dobrze że nie kończą się spalaniem na stosie za „takie herezje” … czy Warren Buffet jest heretykiem ponieważ nie stosuje SL? Nie, bo zarobił tyle że wszystkie argumenty wypadają ludziom z rąk, nie stawia SL ale gra innymi pieniędzmi i w zupełnie inny sposób….
Nauczywam się (tak mówił mój synek) forexu już piąty rok i coraz częściej dociera do mnie że tzw kanony mogą być barierami dla wielu osób a wymagana dyscyplina przy ich stosowaniu zabija innowacyjność … Ok. każdy może powiedzieć, zacznij najpierw chodzić, bieganie to ruch następny…..
Różnice jakie występują w stosowaniu SL wynikają z roli jaką SL się nadaje a powszechnie uważana rola SL to kontrola podejmowanego ryzyka ….. jeden Lot to 10 dolcow na pipsa, ryzykuję 100 dolców SL max 10 pipsów czy odwrotnie, last swing low do poziomu wejścia L 20 pipsów , mogę zaryzykować 100 dolców, wychodzi pozycja 0,5L ….. ale czy tak być musi, czy na pewno jest to jedyny sposób używania SL?? Czy nie można kontrolować nie wielkości ryzykowanej kwoty a wielkość ryzyka X prawdopodobieństwo wygranej?? OCZYWIŚCIE ŻE MOŻNA! Tylko w mordę, to dużo trudniejsze, bo to my musimy kontrolować i podejmować decyzję ile jeszcze jesteśmy gotowi zaryzykować. Czy mają 90% szansy wygranej 1% depo, zaryzykujesz 15% konta? A 10% ? … czy będziesz potrafił zamknąć te 10% straty jak twoja analiza nie wyjdzie? Czy to jest tak dużo gorszy pomysł od pomysłu 30% win ratio w tradach 3:1??.
Tak sobie myślę,
że do tradów z ryzykiem R:R 3 i 30% win ratio generuje 7R straty i 9R zysku czyli 2R zysku = 77% kosztów
że do tradów z ryzykiem R:R2 i 50% win ratio generuje 5R straty i 10R zysku czyli 5R zysku = 50% kosztów
że do tradów z ryzykiem R:R1 i 60% win ratio generuje 4 R straty i 6 R zysku czyli 2R zysku = 66% kosztów
To nie sa jakieś super osiągnięcia, ale w powszechnej świadomości są jedynie słusznymi sposobami zarabiania…. Oczywiście wszyscy wiedzą jak poprawić taki wynik, ale jak mówi Pablo90 "zgadzać się a zarabiać to dwie różne rzeczy"…. Bo zwiększanie R:R dramatycznie obniża skuteczność, ilośc wejść, bo w sumie ile mamy tradów na BE, bo ile razy mamy nie osiągnięte TP…..
Naprawdę nie ma innych sposobów? Innego podejścia?

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

jackub pisze: Tak sobie myślę,
że do tradów z ryzykiem R:R 3 i 30% win ratio generuje 7R straty i 9R zysku czyli 2R zysku = 77% kosztów
że do tradów z ryzykiem R:R2 i 50% win ratio generuje 5R straty i 10R zysku czyli 5R zysku = 50% kosztów
że do tradów z ryzykiem R:R1 i 60% win ratio generuje 4 R straty i 6 R zysku czyli 2R zysku = 66% kosztów
Kolego tu nie ma co myśleć. To czy twój system zacznie zarabiać to kwestia zysku/ryzyka i prawdopodobieństwa zysku.

Wartość oczekiwana
http://www.forum.forexcity.pl/viewtopic ... 9025#p9007

Tylko tyle i aż tyle.

jackub

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: jackub »

drendriu pisze: Kolego tu nie ma co myśleć, to czy twój system zacznie zarabiać to kwestia zysku/ryzyka i prawdopodobieństwa zysku.

Wartość oczekiwana
http://www.forum.forexcity.pl/viewtopic ... 9025#p9007

Tylko tyle i aż tyle.
Szanowny Kolego Dendriu, jakbys zechciał przeczytać inne moje posty to bys zauwazył, że dokładnie o tym mówię i do tego zmierzam i usiłuje ludzi przekonać zamiast dyskutować czy 5pipsów TP i 100SL ma sens ....
że zacytuje tylko.....

"O jakości, skuteczności gry świadczy wyłącznie ..... , czyli pozytywna oczekiwalność (łeee jakie brzydkie słowo, wolę expactancy)"

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

jackub pisze:"O jakości, skuteczności gry świadczy wyłącznie ..... , czyli pozytywna oczekiwalność (łeee jakie brzydkie słowo, wolę expactancy)"
Nic dodać nic ująć. RR i "expactancy".

jackub

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: jackub »

drendriu pisze:
jackub pisze:"O jakości, skuteczności gry świadczy wyłącznie ..... , czyli pozytywna oczekiwalność (łeee jakie brzydkie słowo, wolę expactancy)"
Nic dodać nic ująć. RR i "expactancy".
Dendriu, uprzejmie cię proszę naucz się czytać ze zrozumieniem..... nie ustawiaj dyskusji na takiej płaszczyźnie bo to nie jest fair, mało elegancko i bardzo opresyjnie, przypisujesz mi stanowisko które nie jest moim i krytykujesz, tylko dlatego że nie doczytales wszystkiego ...

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

jackub pisze:Dendriu, uprzejmie cię proszę naucz się czytać ze zrozumieniem..... nie ustawiaj dyskusji na takiej płaszczyźnie bo to nie jest fair, mało elegancko i bardzo opresyjnie, przypisujesz mi stanowisko które nie jest moim i krytykujesz, tylko dlatego że nie doczytales wszystkiego ...
Ja się kolego z tobą w pełni zgadzam. Zmyliło mnie "Tak sobie myślę", bo zamiast tego powinieneś użyć "wiem o tym doskonale i niniejszym informuję" :). Widzę, że doskonale ogarniasz temat, i nie ma o czym dyskutować.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

W zasadzie jackub wyczerpał temat. Nic dodać, nic ująć.

ODPOWIEDZ