Dadas DayTrading Strategy

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
jackub

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: jackub »

"Pytanie jak będziesz się z tym czuł i co zrobisz gdy zarobisz "tylko" 0,5 procenta ?"
W wielu journalach po czymś takim zaczynała się równia pochyła do upadku.

Normalnie, tego dnia nie wykonałem planu, i co mam się zaszlachtować bo nie zrobiłem planu? Przecież wiem co się z głową dzieje kiedy probujesz cokolwiek zrobić "za wszelką cenę" "czy na siłę", nie tylko w tradingu.....
problem nie polega na tym czy zrobię 0,5% czy 0,33% kiedy zaplanowałem 1%, tylko kiedy uznam że dzisiaj nie dam rady i odchodze od monitora.....

Wiele żurnali to nieporozumienie, próba oszukiwania własnej psyche, że niby coś pisząc wzmagasz dyscyplinę a to g.prawda... bo to tylko dodatkowa presja... jak sam nie możesz poradzić sobie ze sobą to publika raczej tym nie pomoże, tym bardziej że publika jest różna i różne pierdoły potrafi wypisywać (o chmastwie, hejcie nie mówiąc) .... zastrzegam, że to moje zdanie, ja tak mam, ale po obserwowaniu iluś tam żurnali wydaje mi się że większośc ma podobnie .... to, wydaje mi się statystyczny punkt widzenia....
Tyranozaurusie , co ty na to??

Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: czango »

caciavita pisze:
Chcesz pokonać w ten sposób matematykę? Nie da się

1 pips jest tak samo cięzko zarobić jak 10 pipsów czy 100 pipsów
No to powiem ci , że dałeś mi do myślenia , widocznie popełniam błąd w rozumowaniu , bo jakoś grając na forexie , łatwiejsze wydawało mi się zgarnięcie parę razy po kilka pipsów , niż od razu 100 .
Poza tym jakiś cel trzeba mieć , czy jest to 1% dziennie , czy 10% rocznie , oczywiście każdy musi go określić sam , jeżeli wydaje ci się to niemożliwe to postaw sobie za cel ugrać więcej niż 0 i też będzie ok . Jeżeli nie masz celu , to na pewno nic nie osiągniesz .
Jeśli chodzi o matematykę , to niewiele ci ona na forexie da , największą wagę ma tutaj psychologia i pokonywanie własnych słabości .
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Myślę, że zarabiać przy targecie 1 pipsa jest dużo ciężej niż przy 10 lub 100 ;) Wynika to z podstawowych zasad statystyki. A 1% dziennie to jakaś abstrakcja, myślicie w ogóle w złych kategoriach ;)
czango to co napisałeś o matematyce i psychologii pokazuje, że jeszcze bardzo długa droga przed Tobą :) Bo jest dokładnie na odwrót, ale może kiedyś to zrozumiesz :P

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

jackub pisze:...
Tyranozaurusie , co ty na to??...
święte słowa, po prostu
Zaraz się pojawi ktoś i cię wyśmieje za 1% dziennie
Wydało mi się zbyt deczko prowokacyjne :wink:
Ludzka psychika potrafi płatać niezłe figle i można sobie wmawiać, że dyscyplina, to, tamto, sramto...
Kiedyś pracowałem z facetem którego opanowanie i spostrzegawczość, reakcje na zagrożenie ( zajmowaliśmy się pracami wysokościowymi) wydało mi się ponadprzeciętne. Został operatorem GROM-u. Myślę, że bez odpowiednich badań psychofizycznych nie da się określić czy ktoś się nadaje na tradera, a zaklinanie rzeczywistości tak czy inaczej doprowadzi do ruiny depo. Tacy ludzie najczęściej są specjalistami gdzie ważniejsze jest trzymanie się procedur niż brawura. Niektórzy twierdzą, że kobiety są w tym lepsze.
czango pisze:bo jakoś grając na forexie , łatwiejsze wydawało mi się zgarnięcie parę razy po kilka pipsów , niż od razu 100 .
Sprawdź dobrze swoje transakcje, bo zazwyczaj tak jest, że to co się "wydaje" na wykresie okazuje się nieprawdą. Po za tym pytanie: przy jakim ryzyku? Bo byli tu tacy co robili 1-5 pipsów bez sl lub z jakimś kosmosem 100pips. Historia ich journali ( zadziwiająco krótkich) pokazała że nie tędy droga...
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

qrde, możecie zgarniać nawet tylko 0,5 pipsa dziennie. Strategia będzie miała sens, gdy w krótszym i dłuższym okresie czasu zyski będą przewyższać straty czyli "kasa musi się zgadzać".

Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: czango »

Pablo90 pisze: czango to co napisałeś o matematyce i psychologii pokazuje, że jeszcze bardzo długa droga przed Tobą :) Bo jest dokładnie na odwrót, ale może kiedyś to zrozumiesz :P
Ale czy na pewno ? Czy jest to tylko twoje subiektywne odczucie ?
Bo wyobraź sobie , że są ludzie , którzy się ze mną zgadzają : https://www.youtube.com/watch?v=zPHuhQsuco8
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Pablo90 pisze:Myślę, że zarabiać przy targecie 1 pipsa jest dużo ciężej niż przy 10 lub 100 ;) Wynika to z podstawowych zasad statystyki.

Tu masz Pablo rację, jednak lepiej pyknąć jedną transakcję na 100 pipsów i mieć na jakieś straty niż 100x po 1 pipsie. Pozdro

jackub

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Geeezzz, irmentruda, odwracasz kota ogonem.....
irmentruda pisze: jednak lepiej pyknąć jedną transakcję na 100 pipsów i mieć na jakieś straty niż 100x po 1 pipsie.
Rozpatrywanie tradów czy sposobu gry w aspekcie wyłącznie pipsów jest bez sensu ....
Mnie dużo łatwiej przuchodzi zarobienie 10 pispów dziennie niz zarobienie 100 pipsów na H4/H1, czy to oznacza że mam zrezygnować z grania sposobem ktory mi pasuje i koniecznie międlic H4 bo tak jest lepiej?
O jakości, skuteczności gry świadczy wyłącznie to co napisałes w poprzednim poście, czyli pozytywna oczekiwalność (łeee jakie brzydkie słowo, wolę expactancy)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@Jackub
- wiem, dokonałem szalonego uproszczenia

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

czango pisze:
Pablo90 pisze: czango to co napisałeś o matematyce i psychologii pokazuje, że jeszcze bardzo długa droga przed Tobą :) Bo jest dokładnie na odwrót, ale może kiedyś to zrozumiesz :P
Ale czy na pewno ? Czy jest to tylko twoje subiektywne odczucie ?
Bo wyobraź sobie , że są ludzie , którzy się ze mną zgadzają : https://www.youtube.com/watch?v=zPHuhQsuco8


W tej metodzie jest jednak szkopuł: SL ustawiasz dla transakcji np:100 pips ale nie przyżera więc kasujesz zysk na 15. Kiedyś musi nastąpić totalna pomyłka, zamiast zyg, zrobią zag i nie zdążysz pierdnąć jak załapiesz SL kasującego zyski z kilku/nastu transakcji. Chyba najlepszą metodą jest ryzykowanie jakiegoś procentu zysku, a naruszenie depo to ostateczność. Tylko, że to MM dla milionerów.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

ODPOWIEDZ