Dadas DayTrading Strategy

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Dadas

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

cajto pisze: Obawiam się, że poza tobą nikt nie widzi nic ciekawego na tym screenie, co nie znaczy że nic ciekawego nie było na wykresie.
Nie wiem, czy to są słupki czy świece, gdyby nie napis M1, równie dobrze mogłyby to być bary lub cegiełki renko.
Swego czasu Nowy123 wrzucał wykresy przy których świąteczna choinka wyglądała blado, potem pisał że przeciez wrzucał i było tam jasno przedstawione, ze cena ma dolecieć do poziomu X i właśnie doleciała.

Tak ma wielu traderów, mają wykres dopasowany pod siebie, po którym swietnie się poruszają, wrzucają screena z czymś ważnym i... echo, oprócz nich nikt tam tego nie dostrzega.

Czekam na moment w którym zakomunikujesz, że po napisaniu 1000 zajefajnych wskaźników i pomagierów doszedłeś do wniosku, że jednak na czystym wykresie to jest dopiero mega zajefajnie
Cajto, ale ja wcale nie spodziewam się, że ty raptownie zaczniesz widzieć to co ja.
Ani nie spodziewam się, że zaczniesz stosować mój wykres.

Ja też wystartowałem na nawi z choinką, z której sam się teraz śmieję.

A moim głównym celem było i jest takie przedstawienie wykresu, żeby zredukować wątpliwości do niezbędnego minimum.
Po co mieć jakieś dodatkowe wskaźniki w stopce, czy jakieś strzałki, punkty itp. jak te bombki na choince,
a nawet linie MA, skoro można to zawrzeć w kolorze Bara, np.?

Tak, to co widzisz to są po prostu M1 Bary HL kolorowane według pozycji względem przecięć EMA i ich kierunkowości.
W tle są Bary M15, lub innego wybranego Tf-u.
M15 służy mi do moich skryptów, które wrzucam bezpośrednio na dany Bar M15 widoczny na M1.
Nie trzeba do tego zmieniać Tf-u wykresu, tylko trzeba wiedzieć jak to się robi, w kodzie.
Za pomocą mojego skryptu mogę zobaczyć Fibo i Pivoty dowolnej świecy z dowolnego Tf nie przełączając M1.

A to pasuje do tzw. setupów idealnie.
W dodatku, pokazuje takie momenty trendu, gdzie nikt nikogo nie wycina, bo pokazuje tam, gdzie jest płynność.
Wystarczy tylko trzymać się zasady, żeby wchodzić od razu, nie wchodzić, gdy trend już jedzie,
zarządzać SL-em w taki sposób, żeby nie dopuszczać do straty, lub zaliczyć stratę kiedy to okaże się
niemożliwe do uniknięcia.

Nie zmuszam cię do tego, żebyś zechciał to do siebie dopuścić.
Wiem z własnego doświadczenia jak trudno jest zmienić mocno zakorzenione przyzwyczajenia.
Percepcja wzrokowa jest bardzo złudna.
W końcu są to jedynie impulsy elektryczne przetwarzane przez nasz mózg na indywidualną interpretację
rzeczywistości. Nikt nie wie do końca, czy to co ja widzę, to jest to samo co ktoś inny widzi.
Operujemy jedynie ograniczonymi modelami rzeczywistości, zabarwionymi bardzo mocno naszą opinią.

Pozwól mi iść moją własną drogą.
W końcu, jakie to będzie miało znaczenie w ostatecznym rozliczeniu?
Mnie nie będzie, ciebie nie będzie, lub może spotkamy się w jednym punkcie wieczności.

A po nas tu, na ziemi, pozostaną te wpisy w globalnej sieci, dopóki ktoś nie zrobi - > Delete. :wink:


Dadas

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Cajto, ty nie jesteś chyba świadomy jednej rzeczy.
Rezultaty osiągane przez danego człowieka, czy to na rynkach finansowych, czy to
w każdej innej dziedzinie życia nie zależą od jakieś założonej metody, strategii, czy
przepisu na sukces, tylko od indywidualnych predyspozycji danej osoby, które są
uwarunkowane genetyką i fizjologią.

Wygląda na to, że twoje geny są bardziej optymalne do zajmowania się rynkiem finansowym.
A wiesz po czym to poznać?
Prawdopodobnie tobie też na początku się nader często zdarzało, że cena idzie w górę, ty otwierasz Long, i
dokładnie w tym momencie cena się cofa, ty panikujesz, odsuwasz SL, a konto topnieje.
Otóż, to jest normalne, to jest reakcja fizjologiczna, naturalna reakcja fizjologiczna.
Wszyscy to mają i większość sobie z tym nie radzi, i traci, a ostatecznie rezygnuje.
A dzieje się tak dlatego, że reagujemy na obraz, na to co się dzieje na wykresie.

Niektórym się udaje znaleźć taką metodę, która zabezpiecza ich przed tą reakcją.
Nieliczni wnikają głęboko w temat neurofizjologii i szukają metod przeprogramowania umysłu.
Są tacy, którzy mają lżej, z powodu genetyki.
Innym jest bardzo trudno, bo genetyka im nie sprzyja.

Ja należę do tych, którym genetyka nie sprzyja.
Za każdym etapem mojego rozwoju w Fx coraz mniej mi się zdarzało takich momentów, lecz nadal
nie mogłem znaleźć zadowolenia z swoich wyników. Były okresy dobrych trejdów, a potem serie
porażek spowodowanych głównie reakcjami fizjologicznymi, z którymi nie potrafię się uporać.

Jednak, ja się nie poddaję, tu mi genetyka sprzyja, w upartości dążenia do celu.
Ja szukam rozwiązań tam, gdzie inni widzą problemy.
Rozwiązanie jest zawsze zawarte w problemie, inczej problem nie istnieje.
A problem polega na reakcji fizjologicznej na obraz.
Czyli, rozwiązaniem jest obraz - odpowiednie przedstawienie obrazu, żeby wysyłał
do mózgu takie sygnały, które nie będą powodowały zgubnych w tym wypadku reakcji fizjologicznych.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem.

Dadas

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Dadas pisze: Prawdopodobnie tobie też na początku się nader często zdarzało, że cena idzie w górę, ty otwierasz Long, i
dokładnie w tym momencie cena się cofa, ty panikujesz, odsuwasz SL, a konto topnieje.
Otóż, to jest normalne, to jest reakcja fizjologiczna, naturalna reakcja fizjologiczna.
Wszyscy to mają i większość sobie z tym nie radzi, i traci, a ostatecznie rezygnuje.
A dzieje się tak dlatego, że reagujemy na obraz, na to co się dzieje na wykresie.
Tak siedzę i myślę, i przyszło mi do głowy bardziej szczegółowe wyjaśnienie tego zjawiska.

Nasze reakcje fizjologiczne są z nami od zarania dziejów i służą jednemu celowi - przetrwaniu.
Nie będziemy pchać się w ogień, tylko od niego uciekać.
Naturalną reakcją na zagrożenie jest ucieczka.
Zagrożeniem na obrazie wykresu jest świeczka zdążająca w kierunku naszego Stop Lossa i
świadomość, że z tym wiąże się strata, niezależnie jak mała, czy wielka.
Naturalna reakcja fizjologiczna umysłu na sytuację zagrożenia przypomina lobotomię.
Umysł zostaje zalany chaotycznymi impulsami elektrycznymi i przestaje rozumować logicznie.
Przestaje myśleć jasno i durnieje, bo musi reagować binarnie: uciekać, albo walczyć.
Taki mamy program, naturalny program.
Każdy z nas doświadczył tego nieraz w swoim życiu, począwszy od czarnej dziury przy tablicy szkolnej.

To samo dzieje się, gdy cena zaczyna nerwowo iść w kierunku, a my nie chcemy "stracić okazji".
Ten sam mechanizm powoduje zaćmienie i binarną reakcję fizjologiczną, kliknąć Buy lub Sell.
Jesteśmy postawieni w sytuacji wymagającej podjęcia szybkiej decyzji, a przynajmniej tak się nam wydaje,
i umysł się wyłącza, a my decydujemy bez możliwości rozsądnej analizy sytuacji.

Myślę, że już sama świadomość, co nami rządzi, i że jest to naturalne, daje nam pewną przewagę, a
przynajmniej dobry punkt odbicia do dalszego doskonalenia siebie.

hhhllllh
Gaduła
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: 06 cze 2013, 12:28

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: hhhllllh »

Dadas co to za wskaźnik ten kanał ?

Dadas

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

hhhllllh pisze:Dadas co to za wskaźnik ten kanał ?
Wskaźnika jeszcze nie napisałem.
To EMA i Envelopes (ten sam okres EMA i Envelopes).

To mi wyszło przy okazji kombinowania z EMA-mi.
Nie wiem, czy ktoś coś takiego napisał?

hhhllllh
Gaduła
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: 06 cze 2013, 12:28

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: hhhllllh »

a jaka wartosc emy Dadas jaki okres ? ladnie sie prowadzi to 21 ?

Dadas

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

Zdaje się, idea stara jak trading.
Tylko nie można znaleźć gotowca.
Znalazłem podobny, tylko połączony z ATR i nie podoba mi się.
Moving Average Dynamic Envelope.mq4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dadas

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: Dadas »

hhhllllh pisze:a jaka wartosc emy Dadas jaki okres ? ladnie sie prowadzi to 21 ?
Na M1 to jest EMA 170 Close.
Dla Envelopes: odchylenie 0.02%
Dane dla Edka.
Z tym trzeba się pobawić, bo np. na złocie, to trochę inaczej, bo M15 min. Tf dla złota mam.

Awatar użytkownika
giki72
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 11 cze 2013, 22:39

Re: Dadas DayTrading Strategy

Nieprzeczytany post autor: giki72 »

Dadas, świetnie się czyta Twoje rzeczywiste historie o Grubym, mógłbyś napisać "Pamiętnik o Grubym", chętnie kupiłabym!
I może w końcu zrozumiałabym więcej "molestując" tę książkę od A do Z

Jak masz czas, mógłbyś wyjaśnić o co tu dokładnie chodzi..
(str. 43)
Dadas napisał:
Gdy w rynek zostanie wpompowane steki tysięcy lotów, to trzeba potem je gdzieś pozamykać.
Nikt nie może zamykać takich pozycji od razu, bo musi mieć płynność, żeby móc zamknąć.
Cena musi iść dalej, jeżeli nie nastąpiła realizacja zysku w konsoli na zero, bo to znaczy,
że ci którzy rozpoczęli dany ruch, nie znaleźli płynności do realizacji zysków."
No ale dlaczego nie może zamykać pozycji od razu?
(przy założeniu trendu wzrostowego) Gruby wpompuje te setki tysięcy lotów (cena idzie do góry porządnie, więc on ma już jakiś zysk.. ) i może spokojnie zamknąć, oczekując na to aż zaczną sprzedawać

I pytanie odnośnie Twojego screena w kolejnym poście
Próba znalezienia płynności.. czyli Gruby czeka/szuka kolejnych sprzedających żeby inny Gruby mógł kupić by cena poszła dalej w góre? i wtedy realizacja zysków byłaby większa?
(wiem, wiem, pewnie większość już się sturlała ze śmiechu konkretnie :wink: )

ODPOWIEDZ