Długoterminowe inwestowanie w złoto?

Wszystko na temat handlu kontraktami na surowce, towary rolne oraz metale szlachetne.
Lopezoff
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2009, 15:33

Nieprzeczytany post autor: Lopezoff »

5gr. - obecnie wydatek 600PLN (już razem z transportem, marżą)
A widzę że na forexie trzeba mieć zabezpieczenia, dużo większe ryzyko, itp.
Zapewne nie ma cert. na 5gr. :P?

gti
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 mar 2008, 09:37

Nieprzeczytany post autor: gti »

notowany na gpw certyfikat ma wartość 0.1 uncji i obecnie kosztuje 325zł( jak się pomyliłem to proszę poprawić ) ,inna sprawa to wycena tego certyfikatu zależna od kursu dolara
fundusz inwestycyjny oparty na zlocie dws gold ma minimalną wplatę100 zł

pawelklos
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 21 sie 2009, 19:09

Nieprzeczytany post autor: pawelklos »

szkoda że się nie opłaca skalpelować na złocie w fxpro :/ Jak obserwuje wykres to czasami na speard ciężko by było zarobic - jedynie długoterminowo.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

pawelklos pisze:szkoda że się nie opłaca skalpelować na złocie w fxpro
Spread w godzinach dziennych wynosi z reguły 50 pips, a jak na złoto to nie jest dużo (średnio brokerzy mają spread w okolicy 80p). Przy ostatniej zmienności kwotowań tego metalu jest to jak najbardziej możliwe - kwestia tylko strategii... Choć przyznam, że nie słyszałem jeszcze o nikim, kto typowo skalpowałby na złocie :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

pawelklos
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 21 sie 2009, 19:09

Nieprzeczytany post autor: pawelklos »

Tzn, ja dzisiaj opracowalem strategię na złoto ale gdy zobaczyłem potem że speard na stronie fxpro wynosi 1.0 co jest równoznaczne z 100 pipsami/punktami no to trochę zbladła mi mina :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

pawelklos pisze:Tzn, ja dzisiaj opracowalem strategię na złoto ale gdy zobaczyłem potem że speard na stronie fxpro wynosi 1.0 co jest równoznaczne z 100 pipsami/punktami no to trochę zbladła mi mina
Widzisz spread, który jest w ostatnich godzinach handlu w piątek - tak jest jeszcze w niedzielę. Natomiast podczas sesji europejskiej i amerykańskiej wynosi on przeważnie 50 pips - w nocy niestety nie wiem, bo śpię ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

pawelklos
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 21 sie 2009, 19:09

Nieprzeczytany post autor: pawelklos »

ok dzięki za informacje.

Awatar użytkownika
kelvin
Gaduła
Gaduła
Posty: 221
Rejestracja: 03 gru 2009, 06:24

Nieprzeczytany post autor: kelvin »

Jeśli chodzi o zabawę ze złotem z kapitałem 500zł to nie jest to mało. Jeśli znajdziesz brokera z mikrolotami , gdzie będziesz mógł kupić 0.01lota na złocie , gdzie spread będzie wahał się 0d 0.5 - 0.8usd . To koszt jaki wyniesie 1 punkt na złocie będzie wynosił 0.28gr a 1usd na gold wynosiłby 2.8zł . Teraz jeśli kupisz złoto np: za 1120usd i poszybuje na 1130 - zarobisz 2.8złx10=28zł zarobisz , natomiast jeślibyś stracił 28zł = niecałe 4%kapitału. Czy można handlować na złocie z takim kapitałem?Uważam że można, ale strata 4%kapitału jak dla mnie jest zbyt wiele.

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

@Lopezoff

Jaki jest Twoj horyzont czasowy i w jakim kierunku chcesz obstawic?
Jest cala masa derywatow, ktore sie tylko w srednim i dlugim terminie oplaca kupic. Jak sie dokladnie przyjrzysz, to sposrod wyszczegolnionych w tej tabeli ( http://www.scoach.de/EN/Showpage.aspx?pageID=60# ) ponad 5 tys. instrumentow pochodnych na zloto , ponad 3 tys. bazuje na lewarze (Knock-Out i OS czyli warranty). Acha po kliknieciu na link wybierz: Commodities, nastepnie na dole kliknij na "3" i tuz pod Commodities masz Gold i cala mase produktow pochodnych. Praktychnie mozna juz z kilkoma euro zaczac, tylko nalezaloby zwrocic uwage na oplaty (brokera).
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
Hlautameki
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 09 lip 2008, 18:03

Nieprzeczytany post autor: Hlautameki »

Odświeżę trochę temat. A co myślicie o tym żeby zainwestować w złoto w tms brokers http://www.tms.pl/instrumenty/zloto-i-srebro.html ?
W tej chwili swap na pozycje długą wynosi
XAUUSD 02-Jun-2010 03-Jun-2010 -0.0153 0.0514
czyli przy kupnie jeszcze zarabiałoby się na punktach swapowych? Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ