Czy to jest dobry czas? - czyli mój pierwszy Journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
mikgar
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:11

Nieprzeczytany post autor: mikgar »

skco pisze:Niepokoi mnie jedna rzecz.
Cały zysk pochodzi z pojedynczej transakcji.
no tak, bo:

1. to tylko tydzień
2. próbowałem skalpować ale na to potrzebuje chyba urlop :-)

Wszystko sie wyjaśni w niedalekiej przyszłości... to małe depo, w miare duży volumen.
Jak grać to o wszystko, jak kraść to miliony!

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Powodzenia. Oby poszło ci lepiej niż mi.

Arch.Angel
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 19 lis 2009, 10:00

Nieprzeczytany post autor: Arch.Angel »

Witaj

Też podepnę się pod temat.

U mnie real od prawie 7 tygodni... Pierwszy tydzień oczywiście plus, tylko 10%, ale nie oczekiwałem góry złota. Kolejne tygodnie to weryfikacja... Zacząłem od 200 zł. Niestety psychika mi podupadła, dlatego DD jest już znaczny, ale jeszcze na rynku mogę pograć. Mówią, że pierwsze depo idzie na naukę... jest 7 tydzień i jeszcze mi się "nie udało" go wyzerować. Jedynie MM mnie uratował przed utopieniem kasy w 2 tygodniu, no ale nie o mnie.
skco pisze:Niepokoi mnie jedna rzecz.
Cały zysk pochodzi z pojedynczej transakcji.
Kolega zauważył ważną rzecz. Gdyby nie ten zysk, byłbyś ok 17% do tyłu.
Dodatkowo, nie ustawiasz SL. Niby z ręki szybko zamykasz, ale gdy cena błyskawicznie ucieknie, możesz liczyć na powrót. Co gdy nie powróci? Zastanów się nad tym

Błąd, który sam często popełniałem:

Obrazek

4 min, a wejścia we wszystkie strony. Wyłapujesz tylko straty na wahaniach, takie akcje szybko zaczną wpływać na emocje, powodujące kolejne wtopy - ja tak miałem.

Nie tylko liczę na to, że Tobie się powiedzie lepiej niż mnie, ale przede wszystkim na to, że zacznę w końcu uczyć się na swoich błędach, które widzę, a nic z tym nie robię :(

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Arch.Angel, grałeś kiedyś w zakładach bukmacherskich?
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Arch.Angel
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 19 lis 2009, 10:00

Nieprzeczytany post autor: Arch.Angel »

może z 10 podejść miałem, ale nic na serio. Raczej posmakowanie tego, co oferuje taki bukmacher. Nie spodobało się
Jaki to ma związek z tematem? ;)

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Wydaje mi się że nie traktujesz giełdy walutowej jako miejsca w którym każdy z nas prowadzi biznes, Twoje inwestycje to bardziej "gra" niż biznes. Zastanów się, czy prowadząc biznes pozwoliłbyś sobie na zawieranie trzech przeciwnych w stosunku do siebie transakcji w ciągu 4 minut? Takie inwestowanie przypomina mi trochę grę w zakładach bukmacherskich, dlatego wolałem zapytać i się upewnić.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
mikgar
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:11

Nieprzeczytany post autor: mikgar »

dzisiejsze zamknięte pozycje - takie z doskoku. Tą większą zamknąłem bo bałem się w razie korekty o swój poziom zabezpieczenia. Pozostaje jeszcze jedna, otwarta od wczoraj w nocy pozycja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jak grać to o wszystko, jak kraść to miliony!

Awatar użytkownika
szulczas
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 436
Rejestracja: 03 maja 2010, 12:21

Nieprzeczytany post autor: szulczas »

kolego przerzuc sie na mniejsze loty...dluze pograsz ;) no chyba ze Ci brok nie pozwala na mniej... proponowal bym przeniesc kase tam gdzie mozesz grac na micro.

Ja dodatkowo ustawiam zysk aby pokazywal mi w pipsach...ustawiam tak okienko zebym widzial rosnac albo malejacy zysk w pipsach...nie chce wiedziec jak przelicza mi na zł - a to wszystko po to zeby sie skupiac sie na samej kasie.
Gram od kilku m-c na mikro...moj zysk lub strata dzienna jest w granicach kilku - kilkunastu zl - malo...a moze nie do konca. Bo jesli przeliczysz to na pipsy...jesli uda Ci sie uzyskac sredni zysk w granicach 10-15 pips dzienny przez powiedzmy 6-8 miesiecy...wtedy mozesz sprobowac podniesc lot...przy odpowiednim depo nawet do 1lota. A wtedy przelicz sobie te "marne" 10 pipsow na dzien...robi sie ciekawiej ;)

Pzdro

Awatar użytkownika
mikgar
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:11

Nieprzeczytany post autor: mikgar »

pozycje zamknięte dzisiaj

Saldo końcowe konta 1452,46
Musze odpocząć. To jest ciężka praca ten forex... ale jak inną stracę to się tym zajme poważnie.
Pozycje na minus zamknąłem bo mi się nie chciało czekać na to żeby była na plus. Dziś przetrwałem wyskok Edka z trzema pozycjami otwartymi, dlatego teraz je zamknąłem (można było lepiej wiem) - może i pójdzie w dół... ale 45% w tydzień to jest dobrze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jak grać to o wszystko, jak kraść to miliony!

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Pozycje na minus zamknąłem bo mi się nie chciało czekać na to żeby była na plus.
:roll:
Dziś przetrwałem wyskok Edka z trzema pozycjami otwartymi
otworzyłeś sobie jednocześnie kilka pozycji na eurusd?

do tego ta gra bez S/L.. rozumiem że grasz z nadzieją że w końcu cena pójdzie w tą stronę w którą chcesz niezależnie czy po drodze będziesz 300 czy 500 pipsów w plecy tak?
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

ODPOWIEDZ